Vložene pečene paprike

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

23. avg 2006 20:26

Še moj recept: mešanica kisa: 3,5 dcl kisa in 6,5 dcl vode Mesnate paprike spečemo v pečici. Ko se ohladijo, jih olupimo. Mešanici kisa prilijemo nekoliko olja, dodamo sol in strt česen. Paprike pomakamo v kisovo mešanico in jih vložimo v kozarce. Na paprike vlijemo prevret kis z oljem in česnom, nato kozarce zapremo. LP Suzana

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. avg 2006 21:29

Rimljanka hvala za opzorilo. Res sem imela v mislih razmerje, kot si ga napisala, oziroma ga je že napisala val. Torej 1 del kisa, 4 dele vode. Enkrat danes sem že napisala, da ni moj dan. Same traparije delam in pišem ter govorim. Julija

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. avg 2006 7:44

Hvala vsem, zdaj pa mi je jasno. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. avg 2006 9:34

Val ali s tako mešanico vlagaš tudi kumare? In ali to mrzlo naliješ v kozares in pasteriziraš ali kako drugače? jade

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

24. avg 2006 10:09

Hi, kdor je lupil vročo papriko, ve ,da je to vse prej kot prijetno. Sam jih popečem na žaru, pustim stati pokrite par ur ali bolje čez noč.Drugi dan lupina skoraj sama odstopi. lp > siba

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. avg 2006 10:11

Jaz sem lupila vroče in zraven pojčkala #%$&?)=#"$%&/()(=()%"#!$%(//)=. Drugič bom raje lupila mrzle. jade

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

24. avg 2006 10:53

Hi, poskusite vložiti pečene melancane. Olupljene narežemo po dolžini na 1cm debele rezine ,jih popečemo iz obeh strani na žaru .V vroče kozarce zlagamo izmenoma plast melancanov, posujemo s sesekljanimi listi peteršilja in sesekl. česnom in... Zalijemo z kisom in oljem .Sam naredim na vrhu kozarca križ iz koščkov špal , da ostanejo potopljeni v tekočini. Melancani ne smejo biti prezreli,kajti potem imajo v sredici rjava semena, ki jih je treba odstraniti. Res, da je naslov teme drugačen , je pa postopek podoben. lp > siba

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. avg 2006 11:44

jade je napisal/a:
Jaz sem lupila vroče in zraven pojčkala #%$&?)=#"$%&/()(=()%"#!$%(//)=. Drugič bom raje lupila mrzle. jade
Če so se nalezle, bodo pa pri jade jedli pojoče pečene paprike Ognjič

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

29. avg 2006 10:35

Ojla, lp vsem skupaj! pri nas doma starša spečeta in tako ali drugače pripravita vsako leto okoli 120 kg paprik. ( zaenkrat jih še ne delam sama, ker dobim vse od niju in je prvoklasno ) Paprike (zelene in rdeče) morajo biti čimo bolj ravne, mesnate in zdrave. se operejo, osušijo in potem jih pečemo na plati nad ognjem (to delamo na parceli), da počrnijo, medtem jih dajemo v škaf, pokrit s krpo, da se zmehčajo. za vlaganje v kozarce jih lupimo tako, da prestrežemo in shranimo sok, ki ga spustijo. paprike očistiš počrnele kože in semenja.pol se pa paprike nadevajo v kozarec (izmenično paprike in sol) in zalijejo s shranjenim sokom. mami jih pol še pasterizira v pasterizatorju. ko odpreš kozarec je enako, kot da si jih glih kar spekel. mami jih je tud vsako leto zamrzovala, sam je tole stokrat boljš. drugače pa delamo domač ajvar (SAMO IZ PEČENIH PAPRIK!!! - OSTALO NISO AJVARJI ), pinđur, lutenico, makalo,..... Paprike so zakon, res da je OGROMNO dela in malo produktov, sam so pa zato tako dobri da vsak kozarec še s prsti ližemo ven...njami če koga zanimajo točne teže in razmerja pa naj javi, bom povprašala sam da se kuha..

krištofinja  

član od: 15.11.2008

sporočila: 5

20. sep 2011 14:46

Mene pa zanimajo recepti. Koliko soli  damo v kozarce.

Hvala1

krištofinja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti