Čokoladni bomboni

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

tema odprta - 3. dec 2001 10:29 | ogledi: 5.176 | odgovori: 7

Utrnila se mi je ena ideja, kaj pripraviti prijateljem za prihajajoče praznike. Pa me zanima, če ima kdo izkušnje z domačimi čokoladnimi bomboni (praline). Vem, da je bilo pred časom govora na forumu o domači čokoladi, mene pa zanimajo predvsem bomboni (kombinacije beli-rjavi...).

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

5. dec 2001 12:33

Lepo pozdravljena! Ne vem sicer ce je to dovoljeno, ampak vcasih berem kaksne recepte ali odgovore pa tudi drugi vcasih priporocajo kaksne recept ali knjigo. Jaz sem čokoholik in sem si kupila knjigo čokoladne sanje, sami recepti s čokolaado, doslej mi je večina stvari uspela, so pa notri tudi recepti za čokoladne bonbone. Jaz sem si knjigo najprej sposodila v knjižnici. Tako storim vedno preden se odločim kakšno knjigo kupit. Da malopreizkusim, če je vredna svojega denarja. Tako! Poskusite. Lep pozdrav, obilo veselja ob Svetem Miklavžu, pa kakšno dobro sladico za vas in vaše najbližje vam želim! Sara Prelogar

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

5. dec 2001 12:39

Ja ta knjiga je res enkratna. Jaz zelo rada delam Eclere, ki mi vedno uspejo. Lp, Andreja

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

5. dec 2001 13:37

Hvala za idejo.Ravno danes grem v knjižnico,si jo sposodim. Sem že preverila in v naši lokalni knjižnici tudi obstaja. Hvala bogu za računalnike in forum. Preizkusim kakšen recept in poročam.Hvala in lep dan.

neznan uporabnik

7. dec 2001 7:39

Sara, zanima me, če si iz knjige čokoladne sanje preizkusila tudi fondante in kako si bila zadovoljna. Kje pa se lahko kupi glicerin? Tina Z. Tina Zlobec Baša

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

7. dec 2001 7:46

TINA, sem ga kupila v lekarni(prejšnje leto). POZDRAV! MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

7. dec 2001 13:20

Hvala za nasvet. Pa ste bila z okusom zadovoljna? Ste mogoče poskusili s kakšno drugo esenco, razen mentolove in ali ste uporabili zeleno barvilo. Hvala Tina Z. - nadebudni kuharček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti