Bob

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

tema odprta - 9. avg 2006 21:29 | ogledi: 12.058 | odgovori: 18

Pozdravljeni.

Mogoče kdo ve, kje bi lahko dobila bob? To je stročnica, malo večja od fižola in, kolikor se spomnim iz mladosti, bolj sladkastega okusa. Jedla sem ga kot otrok pri sorodnikih in mi je bil strašno všeč, zdaj ga pa že dolgo nisem nikjer zasledila.

Za vse namige se lepo zahvaljujem.

Temo je spremenil(a) Pesnica dne 09. avg 2006 21:33:45

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

9. avg 2006 21:42

Bob prodajajo v trgovini Jablana (tržnica v BTC-ju). Koliko stane ne vem natančno vem le to, da je precej zasoljen ker je to trgovina z zdravo prehrano. Lahko pa v soboto pogledam in ti sporočim. lp Vesna

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

9. avg 2006 21:46

Reca, prosim. Sicer nisem iz Ljubljane, ampak sem pa tja se odpravimo v BTC po nakupih, pa ga bom takrat kupila. Saj stročnice nimajo težav z rokom uporabe. Pesnica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. avg 2006 11:41

Ne bom sicer odgovorila na vprašanje, tole bo samo kot zanimivost: na Poljskem prodajajo bob, lečo, stare sorte fižola, in še nekaj vrst zelenjave, ki je pri nas že izginila v pozabo,(mi je "skočila" iz glave) kar v intersparu. Me je grozno mikalo, da bi se založila z vsem tem, pa so bili pred nami še trije dnevi potovanja pri 32 stopinjah Celzija in seveda nabasan prtljažnik. Cene so bile minimalne, celo nižje od krompirja. Hec, ne? Kako je neka stvar lahko precenjena, če je ni v izobilju (čeprav bi je lahko bilo). LP cervus

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

11. avg 2006 11:45

Joj, bob, to sem kot froc mela ful rada. Kje pa ga naj v MB dobim in kak se to kuha, tak kot posušeni fižol? tumpika

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

11. avg 2006 15:49

Jaz sem pri najboljšem sosedu pa tudi v Sparu videla sorto fižola, ki je full podobna bobu, mu pa pri nas pravijo dedec. Malo spominja na bob po okusu ampak ni tisto ta pravo, tako da se priporočam za možnost nakupa v MB ali okolici. Je pa mi na tržnici v nedeljo ena gospa rekla, da se baje dobi bob spomladi. Zdaj pa ne vem. jass

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. avg 2006 15:58

Pesnica jutri ti napišem ceno. Sicer pa za vse ljubitelje vrta lahko povem tudi to, da se na vrtu krasno obnese. Vsaj meni se je. lp Vesna

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

11. avg 2006 19:04

Moja tašča ga je lani imela na vrtu. Kje ga je dobila ne vem, se bom pozanimala. Ima pa precej močan okus. Jaz sem ga uporabljala v kakšni zelenjavni juhi, ali pa sem ga dodala krompirju, če sem delala pire. Kako se ga pa še lahko pripravi? Nena

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

11. avg 2006 21:45

Mi ga sadimo, uporabljamo pa ga na enak način kot suhi fižol. Ga posušimo in shranimo za zimo, lahko pa tudi svežega. Na vrtu taleže nekaj prostora, je pa zelo hvaležna vrtnina, ki jo mi sadimo na njivi. Pa tudi po hranilni vrednosti je nekje precej podoben fižolu, malo je bolj hranljiv. Kyara

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

11. avg 2006 21:45

Jaz imam namen z bobom, če ga bom dobila seveda, eksperimentirati. Kot otrok sem ga jedla v enolončnici in kot omako k pečenemu krompirju. Saj po moje ne more biti kakšna posebna umetnost. Pesnica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. avg 2006 9:10

iz njega lahko naredite falafel. Jaz to še nisem delala mi je pa bilo razloženo kako postopat. Opere se ga in namoči za 12 ur, nato odcedi in zmelje v mesoreznici. Doda se mu razne začimbe, od rimske kumine do soli in popra, potem pa se ocvre falafle. S Čičeriko se krasni, upam da bob ne bo zaostajal. Sicer pa ga uporabljam kot ostale stročnice. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti