je kdo že naredil liker iz bele omele?menda je dober, pa me zanima kako se naredi?
Bela omela-liker
Tudi jaz že dalj časa iščem liker iz bele omele.Uspela sem izbrskati te recepte.Upam,da bo jih še kdo vesel:
LIKER BELE OMELE
Recept l
L 45%-TNE najboljši je sadjevec ali vinjak, dodamo narezane vejice omele z listi, ki ste jih dobro oprali v topli vodi. V 1l steklenico lahko dodate približno 30-40 g listov omele. Steklenico hranite v temnem prostoru dva do tri tedne pred pitjem. Tako pripravljeno žganje z omelo vsebuje vse zdravilne lastnosti omele, vina ali alkohola. Pijete največ 3-krat dnevno 0,2 dl.
Priporočljiva je za sluznice, pri vnetih žilah in za proti revmatično masažo.
Recept II
40 g fino zdrobljene omele je potrebno namakati 12 dni v 1l belega vina. Pijte 3-krat dnevno 1 skodelico (0,5 dl) pred obroki.
Recept III
Tinkturo iz dveh najbolj učinkovitih zelišč, da sprejme 200 g svežega omele in 100 g česna, drobno sesekljamo in namakamo v litru žganja (45%) 10 dni. Občasno pretresemo, nato odcedimo in filtriramo.
Pijemo trikrat na dan 1 majhno žlico.
jovita
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
