Zajtrki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

tema odprta - 25. jul 2006 10:02 | ogledi: 7.216 | odgovori: 41

Zjutraj se navadno mudi, zato so zajtrki verjetno zelo enostavni ali pripravljeni vnaprej, med vikendi pa si lahko privoščimo tudi kaj bolj kompliciranega, zato me zanimajo oboji. kaj jeste za zajtrk? Midva se ravno trudiva uvest to navado zajtrkovanja, pa sem malo gledala, kaj bi bilo fino in hitro:)

Torej, do sedaj sva poizkusila:

- raznorazni sendviči, se da, če si vse že prej pripraviš, vsaj namaze...

- vaflji s sladoledom in nutelo. Vaflji so super, ker lahko testo narediš prejšnji dan, potem pa se lahko čisto zrihtaš med tem ko strojček sam peče:) Samo vsake toliko moraš prit vzet vafelj ven in nalit novo testo not:)

- jogurt z musliji in sadjem

- raznorazne sladoledne kupe (kaj se režite, saj pravijo, naj zajtrkujemo kot kralji:)

- palačinke z marmelado

- zapečeni ovseni kosmiči z banano in vanilijevim jogurtom (kosmiče najprej skuhaš na mleku, potem pa daš v posodice, čez vanilij jogrut in narezano banano, posuješ z malo rjavega sladkorja in zapečeš pod žarom) - njami zadevica:)...

- seveda dobi fant kdaj tudi jajca na oko, na ocvirkih, slanini, hrenavkah,... meni zjutraj to po navadi ne paš...

- umešana jajca z začimbami, sirom...

- mafini (suhe sestavine si zmešam že prejšnji večer, mokre pa lahko vsaj namerim, če vem da se bo mudilo - medtem, ko si vse pripraviš, so mafini že pečeni, sploh mini - 10-20 min)

- svež kruh z raznimi namazi

Imate kake originalne in hitre ideje?

Veri

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. jul 2006 10:31

Kaj pa kuhana ajdova kaša na mleku? Dodaš sladkorja po želji, obvezno še cimet, postrežeš pa z navadnim jogurtom? Mi imamo to zelo radi, tudi kot večerjo. Sweetie

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2006 10:46

V Grčiji sem se navdušila nad raznimi omletami: 1.Stepeš jajca in zliješ v ponev, notri pa vse kar ti pride pod roko: narezane sveže kumare, paradižnik, čebula, paprika, zelišča... Lahko dodaš tudi na kolobarčke zrezane hrenovke. 2.V posodico narežeš na trakove ali kocke, salamo, sir in vse skupaj zmešaš s kislo smetano (malo soliš in popraš). V ponvi spečeš omleto na polovico omlete daš maso jo prepogneš in še malo podušiš, da se sir stopi. Jaz imam za zajtrk najraje toast in dobro kavico z mlekom. Suzi Aja, pa fant si večkrat zaželi močnik. Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 25. jul 2006 10:47:13 Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 25. jul 2006 11:19:47

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. jul 2006 11:23

hvala obema, ajdove kaše na mleku pa še nisem delala! jedla sva že dostikrat za zajtr mlečni riž, pa sem ga pozabila napisat, samo se dolgo kuha (20-30 min + da zavre mleko cca 10 min), tako da je primeren samo za med vikendom. Ali je tudi s kašo enako? Obvezno pa cimet zraven, seveda:) Omlete so tudi fajn, suzana, se čisto strinjam:) meni so za zajtrk navadno kar malo pretežke, ampak fant jih ma pa rad, bova probala kako to varianto! Kaj pa daš na toast? Ima še kdo kake eksotične ideje? Veri

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2006 11:36

Ravno sem prišla iz dopusta (Kefalonija) in sem mislila, da bom tam dobila kakšno dobro idejo, pa je otok popolnoma zastrupljen z angleži. kamorkoli greš imajo samo ham and eggs. Pa pomfri v enormnih količinah za zajtrk, za malico in za večerjo. Mi je bilo pa všeč in sem skoraj vasko jutro jedla jogurt z medom. Samo niti naš jogurt, niti med se ne mora primerjati z njihovim. Suzi

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

25. jul 2006 11:40

Si že kdaj probala sadne zajtrke? Naprimer sadno solato: melona, borovnice, limonin sok, med - skupaj zmešaš v eno skledo. Zelo osvežilno za poletne zajtrke. MissLady

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2006 11:52

SUZANAZ je napisal/a:
Ravno sem prišla iz dopusta (Kefalonija) in sem mislila, da bom tam dobila kakšno dobro idejo, pa je otok popolnoma zastrupljen z angleži. kamorkoli greš imajo samo ham and eggs. Pa pomfri v enormnih količinah za zajtrk, za malico in za večerjo. Mi je bilo pa všeč in sem skoraj vasko jutro jedla jogurt z medom. Samo niti naš jogurt, niti med se ne mora primerjati z njihovim. Suzi
Suzi, poskusi kupiti jogurt Total, ki se oglasuje na kulinariki. To je pravi grski jogurt, tak kot si ga jedla v Grciji. Ali vsaj zelo dober priblizek tega. fresh

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. jul 2006 11:56

Kaj pa zafrigano juho z ajdovo kašo in grbanji? To je prežganka, notri se skuha ajdova kaša in jurčki. Lahko se izboljša z žlico kisle smetane ali pa v peči pečen krompir za zraven? Kaj pa različno sadje z jogurtom, jaz obožujem različne muslije z različnimu prelivi. Kyara

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

25. jul 2006 12:03

Ja vem večkrat kupim ta jogurt, samo je 300 sit en lonček, kar se mi zdi ful drago. Suzi

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2006 12:19

Pa se mehko kuhana jajca, posirana jajca na posteljici iz spinace, zraven pa polnozrnat toast, tanko premazan z maslom. Pa se odlicna jajcna omleta z jabolki in sirom- jabolka narezes na tanke krhlje, speces omleto, na polovico nalozis jabolka, potreses z naribanim sirom in peces toliko casa, da se sir stopi. Najbolje se obnese sir malo mocnejsega okusa v stilu Cheddar-ja. Odlicna je hladna ajdova kasa z jogurtom, orescki, medom in sadjem. (kaso brez problema skuhas v naprej in jo hranis v hladilniku). Zelo dobra je tudi prosena kasa s suhimi slivami, ki jo tudi brez problema skuhas v naprej, ce pa zelis topel obrok, pa pogrejes tako, da dodas nekaj mleka. Ali pa zmesas obe kasi in cisto preprosto dodas orescke, med, sadje in jogurt. Poleti meni osebno zelo tekne polnozrnat kruh, malo kozjega sira in svez paradiznik, oboje pa prelito z olivnim oljem. Na kaksen dezevni dan se zelo dobro obnesejo sveze peceni rogljicki (zvecer jih das iz zamrzovalnika), ki so peceni medtem ko se pripravljas v koplanici, zraven pa bela kava s cimetom. Pa narezano sadje, z orescki in medom, prelito z jogurtom. Zelo dober zajtrk so sveze stisnjeni zelenjavni sokovi ali sadno zelenjavna mesanica (lahko pripravis ze prejsnji dan). Laho pripravis sadne smoothije (npr. banana, malo mleka, se kaksno drugo sadje- zmiksas in po zelji potreses z malo cimeta). Kaj pa tunin namaz, ki ga namazes na polnozrnat toast? Pa se vsi drugi namazi iz konzerviranih rib? V Izraelu za zajtrk ne sme manjkati humus in tahini, kar se tudi pri nas vcasih znajde na krozniku, zraven pa kumara in paradiznik narezan na kockice. Pa French Toast (to pa res ne vem, kako se rece v slovenscini), ki ga ljubitelji sladkega lahko jedo s sadjem, potresenega s sladkorjem v prahu ali pa z spasiranim sadnim prelivom (ki ga lahko ze prejsnji dan pripravis). Lahko pa naredis razlicico za mesojedce (med dva toasta nalozis sunko, mocarelo, lahko tudi malo zelo na tanko narezanega paradiznika, povaljas v jajcih raztepenih z mlekom in ocvres v ne prevec olja in seveda zelo dobro odcedis). Pa vegetarijanski namazi kot na primer doma narejen namaz iz pire, korencka in pora ali pa cicerkin namaz. Lahko naredis tudi narastek iz kruha in sadja (pripravis ze prejsnji dan in ga zjutraj samo speces- cca.15-20 minut), potreses s sladkorjem v prahu in voila. Odlicne so tudi tenko narezane redkvice, ki jih nalozis na crn kruh premazan z maslom. Jaz imam kdaj za spremembo rada tudi skuto, pomesano z malo kisle smetane, osoljeno in z malo rdece paprike, potem pa si jo namazem na crn kruh. Seveda sem pa pozabila dobre stare ajdove zgance (po mojem jih lahko pogrejes v mikrovalovki) z mlekom ali kislim mlekom, pa seveda polento s toplim mlekom. Tudi to je okusno, predvsem pa zdravo. fresh Sporočilo je spremenil(a) fresh dne 25. jul 2006 12:38:54

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. jul 2006 12:21

SUZANAZ je napisal/a:
Ja vem večkrat kupim ta jogurt, samo je 300 sit en lonček, kar se mi zdi ful drago. Suzi
To je pa res- ampak, ce ga bomo pa pridno kupovali, bo pa mogoce kaj cena padla. Ali pa so to samo pobozne zelje. Drugace pa iz njega lahko pripravis odlicne kroglice, ki jih vlozis v olivno olje. Saj res, Veri, tudi to je odlicno, namazano na opecen kruhek. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti