Napravica za penjenje mleka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 2:23

hehe, jasna, nikar, mi bo še nerodno! Saj nič ne obvladam, sem samo strašansko radovedno bitje, to je moja najboljša in najslabša lastnost (plus to, da bi rada vse sprobala in vse znala... pa da se lotim preveč stvari naenkrat... no, bom rajši nehala pisat svoje slabe lastnosti, da ne bo foruma ven vrglo:) Pa tudi nisem ravno suha, normalna:) Kaj si bojo pa punce mislile, hehe;) Strojčke sem pa vse tele, ki jih naštevaš (mislim da si naštela prav vse:)) nabavila v Italiji, v Palmanovi, kamor sva šla prav s tem namenom (ima ludih, a ne?;) Na srečo me fant podpira pri teh mojih kapricah, res pa je, da se mu potem poizkušam odkupit:) Recimo tako, da ma ves čas poln zmrzovalnik sladoledov, hehe;) Dragička, mislim, da se tvoje ugotovitve skladajo z mojimi - pena je bolj gosta, če miksaš segreto mleko in če ga ne miksaš preveč intenzivno (peno navsezadnje lahko naredimo tudi z mikserjem, samo je zelo rahla). V lončku je manj obratov na minuto kot pri metlici... Nimam peči na drva (blok, pač:), no pred nekaj leti je še bila, ampak takrat jaz še nisem bila tu, tako da je paropihec (oz. ljubkovalni kljunček) dober nadomestek:) Veri

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jul 2006 11:42

jaz pa vedno uporabim mrzlo mleko iz hladilnika in se čisto lepo naredi penica, če se mi zdi pa vse skupaj prehladno, pa dam šalico še malce v mikrovalovno. Loni Makaroni

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

17. jul 2006 12:02

Jaz imam to napravo za penjenje mleka od AEG - točno tak kot ga je v linku pripela Janina. Uporabila sem ga samo 2x (dobila sem ga za darilo), ker doma nihče ne pije kave ali kakava ali kaj podobnega, da bi ga lahko uporabljali. Zato sem ga pripravljena PRODATI!! ker mi sedaj samo prostor zavzema. Torej če si ga katera želi, ga odstopim za manj kot polovično ceno: 1.500 sit + poštnina. Pošljite mi zasebno sporočilo! MissLady

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. jul 2006 13:32

Loni pena se vsekakor naredi v vsakem primeru, pa tudi če samo treseš mleko v tetrapaku:), samo tista s paro narejena je malo bolj gosta, če potreseš gor kakav, ne razpade tako hitro. Veri

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jul 2006 20:22

Jaz pa mleko spenim z TW penilcem in me nikoli do sedaj še ni razočaral. Naredi pa se res zelo gosta in trda pena, tako da se komot tudi kakšna dekoracija da gor naredit. Kyara

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

18. jul 2006 6:47

Kaj pa če bi mleku dodale malo radenske. Nisem še probala, ker penilca nimam. Namig sem dobila na sejmu" narava in zdravje" pri degustaciji cappuccina. Pozdravček kobra 1

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

30. jul 2006 21:56

Če katera želi, lahko naroči TW magic milk penilec mleka z dostavo po pošti. Častim pol poštnine. Lahko pošljem katalog. Moni (041/541-893). JAMONI

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

11. avg 2006 14:22

Uuu, danes sem si za zajtrk pripravila kapučino z odlično gosto peno iz sojinega mleka Fajn je ta zadevica - penilec mleka namreč. Klea

Pekarica  

član od: 10.10.2005

sporočila: 255

11. avg 2006 14:27

Koliko pa stane ta "TW magic" penilec mleka in kje ga naročim? Pekarica

karmenslo  

član od: 12.2.2002

sporočila: 87

11. avg 2006 17:26

Jaz sem ze sprobala tudi vse mogoce nacine, dokler nisem na netu nasla eno sran kjer opisejo zakaj in kako se dela pena (je samo v nemscini) http://www.swr.de/kaffee-oder-tee/essen/kaffee/ povzetek mleko mora biti s cim manj mascobe, najbolje bo slo z mlekom z 1.5% mascobe, 0.3 in 3.5% je premalo ali prevec. Vec je mascobnih molekul manj se naredijo zracni mehurcki in pena upade. Sem probala in res mi uspe naredit iz mleka peno podobno smetani, uporabljam tudi za sladice. Dlje cas stoji pena v loncku bolj trdna postane, tako da pocakat par minutk da odtece odvecno mleko. S hladnim mlekom gre hitreje, ce zelite toplo mleko en smemo segret vec kot na 65C ker potem beljakovinske molekule zakrknejo in se pena ne naredi. Zato v kavarnah ko v loncku segrevajo pod paro in veliko kolicino zraka, se mleko segreva pocasi in nastane lepa pena. Jaz sem zadovoljna s lonckom ki ima majhno mrezico in potiskamo gor in dol! Vedno uspe ! karmen Karmen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti