Agar agar

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

12. jul 2006 8:33

Kot sem že zgoraj napisala...na 2 dcl soka (če se ga odcedi manj, dodam malo vode) dam 1 jedilno žlico agarjevih kosmičev. Postopek je prav tako napisan zgoraj. Lp katjushka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. jul 2006 12:13

pipika, po moje bi šlo tudi pri marmeladi, saj se tudi v laboratoriju uporablja za strjevanje gojišč, ki so nekatera tudi kisla. Če te pa skrbi, pa dodaj žličko sode brikarbone, da malo nevtralizira. Koliko ga dodaš, je dovisno tudi od trdote - za trdnost kot recimo preliv na torti, daj kaki dve polni žlički na pol litra... To velja za čisti agar, ki ga uporabljajo v laboratorijih in se dobi v Sanolaborju. Za kosmiče iz "bio" trgovin pa ne vem, koliko so čisti in kaj še drugega not zmešajo, da je več, predvsem je precej dražji... Vsekakor je kvečjemu manj močen, bolj ne. Sicer se ravnaj približno po navodilih za želatino v prahu, lahko ga dodaš malo več, ker je želatina močnejša. Ima svoj okus, ki je specifičen, ni pa močen, tako da v jedeh v principu ne prevlada... Edino pri kakih prelivih za torto bi znal bit problem, če jih delaš iz vode in ne iz kakega močnejšega soka ali soka iz kompota... Želatina namreč nima okusa, agar ga ima. Probaj 1x, pa ti bo hitro jasno, ni neka znanost;) Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

12. jul 2006 14:45

Veri, a misliš da se ta agar iz Sanolaborja lahko uporablja v kulinarične namene? Si ti že probala? Aki

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

12. jul 2006 15:01

Veri hvala, ja sem se spomnila, da kuhanje laboratorijskih gojišč prav prijetno smrdi ! Bo treba probati. Sicer sem pa jaz agar kupila v tajski štacuni v Celovcu, pa da vidimo azijce kaj so zamešali ! lp pipika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jul 2006 20:57

Jaz mislim, da je agar iz Sanolaborja sigurno bolj čisto kot katerikoli drug, tako da ne bi mela kakih hudih zadržkov - smo ga tudi že jedli, pa ni bilo nikomur nič:) Prvič na brucovanju, kjer ga vsako leto jejo bruci (z raznoraznimi čim bolj negravžnimi dodatki, ki ga naredijo v "brucomor":) Pa tudi ker se uporablja za gojenje živali, ne sme bit strupen. Ne vem, ker not ne sme bit nič drugega, se mi zdi čisto ok, ne bom pa nikogar prepričevala, da me ne bojo tožili, če se bo kateremu rigalo, hehe ne, kaj hudega ne bi smelo bit not:) Veri

pipika  

član od: 9.9.2005

sporočila: 53

14. jul 2006 7:01

Veri, jaz mislim, da si dobila agar na brucovanju verjetno od našega letnika :))) pipika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. jul 2006 1:37

hehe, čisto možno, pa sem še med živimi:) Pa saj biologi mamo brucomor z agarjem itak vsako leto:) Veri

ZVER  

član od: 27.11.2005

sporočila: 4

20. jul 2006 9:13

ZANIMA ME KJE SE DA DOBITI KNJIGO ?? ZVER

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

20. jul 2006 9:16

Kakšno knjigo? katjushka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

20. jul 2006 9:33

No, jaz sem brala v knjigi, ki mi jo je tašča posodila, kjer je o vsakem sadežu posebej razloženo, kaj vsebuje, kako ga/jo pripravimo. Enako za sadje, oreščke in za agar je bilo napisano, da ga telo ne prebavi. Doma lahko pogledam točen naslov knjige in avtorja. Zima, v najinem primeru nekdo ni napisal prav... Lahko, da tudi je v moji knjigi napačen podatek. Jaz sem mislila, da kaj otežuje prebavo, glede na to, da ga ne absorbiramo. Morda katera ve bolj natančno... Jaz se tudi trudim uporabljati živalske izdelke čimmanj. Ampak želatina je še marsikje drugje, pa niti pomislimo ne... Tko da samo s tega razloga apriori agar kupovat... Želatino pa res uporabim, ko jo moram...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti