Za ljubitelje sirov

Pozdravcek, se ponovno javljam iz dezele sirov (Francije). Cez vikend sem bila povabljena h kolegici na piknik. Imeli so gril in so nam ponudili eno super zadevico, mogoce je ze kdo sprobal.

Kupite cammembert v lesenih skatlicah. Skatlico odstranite in namocite za nekaj minut v vodi (da se na grilu ne zazge). Cammemberju odstranite papir in polozite sir v skatlico in zaprite. To potem dajte na gril (ne prevroce, najbolje nekje ob strani) in pustite nekaj minut, da se sir popolnoma stopi.

To smo potem jedli s kruhom, pomakas v stopljen sir ali peceno meso tudi.

da se naredit tudi v pecici sem ze probala!

no ena mala ideja

Karmen

Sirov "fondi" kot mu pri nas recemo je velikokrat na jedilniku.Imajo ga v dveh razlicnih okusih,sirov ali pa siri z zelisci.Zeloo dobro. marmeladka
Tudi jaz poznam to zadevo. Sir mi je prinesla hčerka iz Nemčije. Zelo dobro. Naredila sem pa v navadni pečici. Tanja
Tudi na Nizozemskem poznamo to zadevo in jo velikokrat naredim...Meni je super, če namakaš noter polnozrnati črn kruh! lp Nena Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtnoemi
malo za hecjohana
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti