Uporaba iskalnika

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

tema odprta - 4. jul 2006 19:28 | ogledi: 1.672 | odgovori: 4

ker je sezona ribeza (pravkar sem skuhala ribezov sirup) sem želela posikati še kak recept v katerem bi uporabila svež ribez. V iskalnik sem vnesla ločeno s presledkom sestavine "ribez moka sladkor" a mi ni nič našlo. Ko sem pa vnesla le ribez, pa mnogo in tudi take stvari, ki nimajo nič ribeza notri. Kje je problem? kako moram vnesti, da mi bo našlo vse, kar vsebuje tudi zgoraj navedene sestavine? Prosim za pomoč Jerneja ali pa nekoga, ki zna svetovati.

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. jul 2006 19:46

Takole je... Če želiš najbolje najti recepte, kjer je ribez glavna sestavina je najbolje da daš riber v ime recepta (dobiš 4 recepte) ali pa v splošno iskanje (dobiš 28 zadetkov). Z iskanjem po sestavinah pa je žal zaradi slovenščine bolj zapleteno. Ker sklanjamo samostalnike je najbolje da vpišeš brez končnice. Tisto, kar ti je onemogočilo zadetke, je bila moka, kajti skoraj povsod je v receptih napisano xy dag MOKE. Moke pa ni isto kot moka. Zato napiši ribez sladkor mok in dobila boš 16 več ali manj ustreznih receptov. Saj bi naredil tako, da samo reže zadnje črke sestavine stran, samo vedno to ni zaželeno (recimo če kdo napiše med, ne sme iskati samo ed)... Upam, da sem kaj pomagal. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

4. jul 2006 19:46

Tortica, sama nikoli ne iščem z iskalnikom, ampak z rezultati splošnega iskanja in vrže ven veliko od receptov do razgovorov na forumu. Za iskalnik ti bo moral kdo drug povedati. LP

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. jul 2006 20:08

hvala vsem za pomoč in za nasvete. Verjamem, da bo še komu koristilo! Res ste prijazni.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti