Vroči prelivi

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

tema odprta - 29. jun 2006 20:38 | ogledi: 7.241 | odgovori: 6

A ve mogoče kdo kako se naredijo vroče borovnice?

gladiola

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. jun 2006 21:11

Ta dva recepta sem našla na internetu. Povej, če potrebuješ pomoč pri prevodu. 2 cups blueberries 1 can water, divided 1/2 cup sugar 1 Tablespoon fresh lemon juice 1 Tablespoon cornstarch Wash blueberries. Combine with sugar, lemon juice and 1/2 cup water in sauce pan. Bring to a boil, then lower heat and cook 3 to 5 minutes, stirring. Mix cornstarch thoroughly in 1/2 cup water. Pour into blueberry mixture. Boil for 1 minute or until it thickens. 2 tsp. cornstarch 1 tbsp. water 1/4 cup sugar 1/3 cup water 1/8 tsp. salt 2 c. fresh or frozen blueberries In a suucepan, blend the cornstarch and 1 tbsp. water. Add sugar, salt, and remaining water. Cook over low heat until clear and slightly thickened, stirring constantly. Add blueberries and boil for two or three minutes. May be used hot or cold, over ice cream, cakes, puddings, French toast, waffles, pancakes.......... Marjetka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

29. jun 2006 21:48

Če povzamem potrebuješ borovnice, sladkor, vodo in Gustin in še nekaj za aromo (limonin sok ali rum). Marjetka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

30. jun 2006 9:01

Jaz prelive vedno malček zgostim z Gustinom, da pridejo malce gostejši in se lepo prelijejo čez sladoled ali kaj podobnega... Delam pa iz borovnic, višenj, češenj, gozdnih sadežev...

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

30. jun 2006 11:16

gladiola, jaz pripravljam vroče prelive (iz jagod, borovnic, gozdnih sadežev itd.) takole: Najprej dam v kozico sladkor (po okusu 2-3 žlice odvisno od sladkosti sadja) in ga počasi karameliziram. To pomeni, da sladkor segrevam tako dolgo, da postane tekoč in rjave barve (ne črne!). Nanj vsujem sadje (jagode narežem) in premešam ter na malo večji temperaturi pokuham kakšni dve minutki, da sadje spusti sok in se zmehča. Nazadje vmešam gustin (približno 1 žlico ga razmešam v malo hladne vode in ga vmešam v sadje). Če se ti omaka ne zgosti dovolj, pač ponoviš dodajanje gustina. Na koncu poskusiš in po potrebi dosladkaš. Po želji, lahko skupaj s sadjem na sladkor vliješ še par kapljic ruma. Aja, pa še en nasvet. Če serviraš vroč preliv s sladoledom, ga daj na krožniku, kot omako. Če ga preliješ preko sladoleda se ta namreč zelo zelo hitro stopi.

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

30. jun 2006 18:29

S kakšo tekočino in koliko pa nadomestiš sok od višenj (v primeru, da delaš preliv iz malin) Mislim, da je treba biti zelo natančen v ml, da takšna stvar uspe. Ali se motim? gladiola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti