Gospodinjske trgovine v italiji

breskev  

član od: 10.8.2006

sporočila: 55

11. mar 2007 19:47

Katero smetano uporabljaš pri sladoledih? Ali navadno sladko ali bi lahko uporabila tudi rastlinsko? breskev

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. mar 2007 21:04

breskev, navadno uporabim živalsko sladko smetano, nekateri sladoledi pa so tudi s kislo smetano, nekateri s "crem fresche" - bolj mastna kisla smetana,... V gl. pa živalska sladka smetana, ampak sem tudi z rastlinsko že delala (najbolj mi je všeč tista temno modra), samo moraš pazit, ker so nekatere (recimo ravno ta temno modra) že sladkane, torej dodaš manj sladkorja. To je vse, pa mičkeno bi se znalo poznat na okusu, ampak ni nujno, da slabše, samo drugače. katka, misliš čokoladne (prav s čokolado) ali kakavove - z dodatkom kakava? Veri

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. mar 2007 6:39

Ne vem točno s čim:) Sem jih videla le na sliki, ampak po moje je kakav.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

12. mar 2007 11:24

Mislim, da sem kakavove že delala 1x, nimajo kakega hudega okusa po kakavu. čokoaldnih pa še nisem. Moram enkrat naredit sladko verzijo, kakavovi s pomarančami v omaki, recimo:) Veri

breskev  

član od: 10.8.2006

sporočila: 55

13. mar 2007 16:29

Ravnokar sem poizkusila navihani semifredo s krokantom. Res je enkraten. Me pa malo skrbi, da se bo navzel vonjav iz skrinje. Sicer je v zaprti posodi, ampak vseeno. breskev

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. mar 2007 22:28

breskev, če bo v eni od tistih plastičnih posod, ki se dobro zaprejo, te nima kaj skrbet. Midva mama tudi mali zmrzovalnik in seveda vse skup. Res da imava po predalih razdeljeno: v zgornjem je zamrznjeno sadje, ledene kocke in kaka lučka, v srednjem je zmrznjena zelenjava, kaki žepki, gobice in sladoled, v spodnjem pa ribe, ribja juha, juhice za psičko,... Ampak vseeno, je v srednjem predalu zraven sladoleda tudi že bil zrezek, pa ni bilo nobenega vonja. Samo vse mora bit v dveh vrečkah, sladoled pa v posodi, pa bo. Te posode zdaj tako in tako dobro tesnijo, te nima kaj bit strah:) če bi ga mela samo pokritega s folijo, bi pa bil problem. mi je pa ful všeč, da ti je bil všeč:) Midva ga tudi vedno zmaževa 1-2-3. Ga bom jutri spet naredila, ko mi "tašča" spet dala domača jajca:) Joj, kak jo mam jaz rada:) Veri

breskev  

član od: 10.8.2006

sporočila: 55

14. mar 2007 9:03

Kje si pa ti dobila vse recepte za sladolede? Verjetno imaš zdaj že toliko izkušenj, da kar sama delaš kombinacije za katere misliš, da bodo dobre. Pri kateri temperaturi mora biti sladoled shranjen, da je lepo kremast? Jaz sem jajca stepla nad soparo, zaradi salmonele. Imam enega prijatelja, ki ima hude posledice te bolezni in ne bi rada, da jo dobi kdorkoli, ki je moj sladoled. breskev

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. mar 2007 12:11

breskev, jaz jih tudi navadno stepem nad soparo iz istega razloga. Salmonelo ubije že 59 stopinj, tako da ni problem toliko segret, tudi če jih nočeš zakrknit - je pa v tem primeru treba bit pazljiv, ker pri 62 pa začnejo koagulirat - ampak če jih stepaš nad soparo, ne more bit problem. Ker med stepanjem vpihavaš not zrak in hočeš, da zakrknejo beljakovine, samo ne prehitro, da se not ujame zrak v mehurčke. Zato kremast in dober sladoled:) Recepte imam v glavnem iz knjig - kupim vse možno o sladoledih, če imam le dinarčke, pa seveda iz neta. Mam ene 4 ali 5 knjig o sladoledih, je pa kako poglavje o sladoledih tudi v drugih knjigah in tudi od tam jemljem in probavam. Kmalu bom naredila že vse sladolede, ki ne rabijo strojčka,če ga mislijo še dolgo popravljat... Ja, veliko se da improvizirat, ko enkrat veš, kaj katera stvar počne. Alkohol in sladkor recimo znižujeta temperaturo ledišča, torej bo sladoled z veliko sladkorja ali alkohola bolj mehek, če je alkohola preveč, se sploh ne bo strdil. Torej moraš bit previden, zato so recepti za sladolede eni od manj fleksibilnih - če češ isto konsistenco, seveda. Čokolada je trdna že na sobni temepraturi, torej dodatek čokolade nujno vedno vodi v trši sladoled kot bi bil katerikoli drugi brez dodatka čokolade. To lahko preveriš tudi v katerikoli sladolednici - čokoladni sladoled je vedno najtrši. Podobno je lahko z raznimi oreški, samo da tam sama konsistenca drugačna: zaradi zrnc bolj razpada sladoled in nimaš občutka, da je trd. Potem so razni triki, kuhana sladkorna raztopina ima drugačne lastnosti, kot če dodaš kar sladkor. Stepen rumenjak, po možnosti nad paro in pa kar vmešan,... skratka maš cake, ni pa to atomska znanost;) Je pa spet tak kot pri tortah (lepa ali lahka): moraš naredit kompromis: lahko imaš krasen, kremast, mazav, dober in prav nič trd sladoled, ni problema. Lahko pa imaš lahek, nizkokaloričen, osvežilen sladoled. Oboje hkrati - težka... Kremast sladoled rabi mašobe, ta daje mehurčkom zraka trdnost (površinska napetost itd...) Sorbeti in granite so brez maščob in večinoma malo trši, sploh granite, te itak morajo bit take. Sorbeti so lahko mehki, če je v njih veliko sladkorja, če pa hočeš low fat low sugar varianto, pa ne bo to tak sladoled kot ga imamo navadno pod pojmom kremasto... Lahko je vseeno dober, ampak ga moraš postrešt na drug način ali pa se kako drugače znajt... Recimo narediš lučke ali pa kot granito - potem trdota ne moti oz. je v primeru lučk celo zaželena, da se ne stopijo prehitro. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

11. jun 2007 13:38

NO, mene iz It. še vedno niso poklicali in ker se mi zdaj že počasi začenja mudit, ker trenutno še lahko potujem na daljše razdalije, čim se razdvojim, bo pa to težje, bi rada šla čim prej po tega sladoledarja, saj ga majo že 5 mesecev in pol! Ker so pametni, mi seveda niso dali telefonske številke, verjetno zato, da jih ne bi mogla poklicat... Ali mi lahko katera pomaga najt telefonsko od servisa od tistega trgovskega centra v Palmanovi? Bom večno hvaležna, obljubim:) Lepo lepo prosim, sem že probavala, pa ne najdem... Veri

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

11. jun 2007 13:59

To je telefonska od trgovine (Emmezeta) tel.+39.0432.922911-811, dobila sem jo na tej strani http://www.emmezeta.org/ . Poglej malo, če dobiš še kaj koristnega, v nasprotnem primeru pa bi jaz klicala kar v trgovino in jih lepo prosila, če mi dajo telefonsko od servisa. Srečno! Teja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti