Gospodinjski aparati

neznan uporabnik

18. feb 2002 14:04

Še to, v Gorenju trdijo, da je pri njih taisti katalog popolnoma pravilen in da ni napake v njem. Kako to, da imajo prodajalne napačne podatke v istem katalogu?? Kdo bi me rad potegnila za nos, kdo laže. Jaz pa nisem tako naivna,... larisa

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

18. feb 2002 16:08

Larisa!Zdaj pa gre zares. Napisi priporoceno pismo na Gorenje in zahtevaj naj ti izrocijo taksno pecico, kot si si jo s prodajalko (ime prodajalke ne pozabi omeniti) v trgovini (omeni katera trgovina) izbrala. Daj jim rok 15 dni za izrocitev omenjene pecice! ...se nadaljuje Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

4. mar 2002 7:27

Živjo, zopet jaz. Torej kupila sem pečico in sk ploščo in zdaj imam vse montirano. Ta vikend sem prvič sprobala SK ploščo (nikoli prej še nisem kuhala na njej, samo na plin) in sprobala sem tudi ventilacijsko pečico. Bila sem zadovoljna. Ugotovila sem le, da rabim kar precej časa, da se npr. olje v ponci segreje - imam namreč dokaj kvalitetno posodo z debelim dnom. Zanima me, če lahko dokupim kakšno (kvalitetno) posodo z malo tanjšim dnom. In še to: kakšno posodo/ponev naj kupim za peko palačink? Zanima me pa še to: ko sem v pečici pekla neko biskvitno testo, sem prej malo pobrskala po navodilih od pečice in ugotovila, da je "ventilacijska peka " priporočljiva le za peko npr. piškotov v več nivojih, pa večjih kosov mesa. Za ostalo naj ventilacijsko pečenje ne bilo tako pomembno in za vse ostale stvari (biskvit, kruh, meso, razna druga peciva, krompir, pica, narastki....) pa naj bi pekli brez ventilacije. Prosim vas, ki ste že vešči pečenja z ventilacijo, da mi priporočate kako? Najbolj me zanima peka biskvita, kruha, pice in mesa ter krompirja, pa seveda vsega drugega. larisa

neznan uporabnik

4. mar 2002 13:11

Uh, nič odgovorov. Če mi bo kdo odgovoril na gornja vprašanja, prosim še za sledečo pomoč: čiščenje z čistili??? Kakšno je čistilo posebno za SK plošče. V prejšnjih odgovorih ste napisali, da čistite kar s čistilom za posodo oz. razredčenim domestosom (kaj je to in zakaj razredčen). Jaz za posodo kupujem italijanskik Svelto. Ali čistilo zmešate z vodo ali kar direkt?? Še to: čiščenje šele ko ugasne lučka - kaj pa če se mi mudi in bi rada čimprej očistila, ali lahko samo s papirnato brisačko na hitro spoliram na mokro in nato hitro na suho?? Še se bom oglasila s problemi in z vprašanji. larisa

neznan uporabnik

6. jun 2002 14:39

Po dolgem času spet eno vprašanje: Ker že nekaj mesecev kuham na stekloker. plošči, bi želela vedeti tole: 1. ponovno sprašujem, kakšno ponev naj kupim za peko palačink? 2. Ker bi želela pripraviti tudi določene jedi, ki so mi ponavadi uspele le v teflonski ponvi, me zanima, kakšno ponev naj nabavim?? Kot primer naj navedem, da bi rada spekla primorsko frtaljo, ali pa zelenjavno z jajci, še rajši pa friko (krompir, sir - nekakšna omleta, ki jo obrneš in zapečeš). Tudi ocvrta jajca mi ravno ne uspejo v tistih "svtlih" kozicah. Drugo ponovno vprašanje: kot sem že dolgo tega navedla, me nekako moti uporaba ventilatorja v pečici. Namreč po navodilih se nikakor ne morem odločiti, ali naj vklopim možnost ogrevanje z vročim zrakom in okroglim grelom, ali samo ogrevanje z okroglim grelom, ali samo ogrevanje z zgornjim in s spodnjim grelom.... Navodila so kljub obširnosti nejasna. Po navodilih naj bi z ventilacijo pekla samo piškote v več nivojih. Zadnjič sem pekla pečenko, pa sem nekaj časa obračala tisti gumb na ventilacijo, pa nekaj časa samo na spodnje grelo, pa na koncu na zgornje, da se je zapeklo, pa kaj jaz vem. Biskvitno testo tudi ne vem, kako naj spečem? nekaj ste na tem forumu trdili, da je čas peke veliko krajši z ventilacijsko pečico. larisa

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. jun 2002 16:06

Larisa, meni osebno je ventilator v pecici zelo vsec. Za vse pecivo ne samo za piskote ga uporabljam. Potico tako pecem pri 160-170C kakih 45 minut. Enako velja biskvit, piskoti, kruh... Temperaturo ki je navedena v receptih znizam za kakih 20C in cas skrajsam za 10 - 15 minut. Kadar pecem vedno preverim prej kako pecivo izgleda, pa se potem odlocim koliko casa se. Kadar pecem pa pecenko pa uporabim klasicno pecenje z zgornjim in spodnjim grelom. Ventilatorski nacin meso malo prevec izsusi. Samo zgoraj - zar uporabim za meso in zelenjavo, gratiniranje, grelo samo spodaj pa se nisem nikoli uporabila. Peko v nivojih lahko uporabis ne samo za piskote. Spodaj recimo imas kruh, na zgornji resetki pa peces biskvit. Ali pa imas spodaj veliko pecenko, na zgornji pa krompir in podobno. Ventilator ti omogoci da je pecica enakomerno ogreta, pri klasicnem gretju spodaj in zgoraj pa bi morala sredi peke pekace zamenjat, saj bi bili na primer piskotu na spodnjem pekacu na vrhu, in tisti na zgornjem na dnu surovi. Upam da je tole dovolj jasno, ce ne pa se enkrat vprasaj. LP, R.

neznan uporabnik

7. jun 2002 8:18

Hvala . Dokaj jasno. Sicer pa menda (trenutno nimam navodil pred sabo) imamo na gumbih možnosti (med drugim): pečenje z okroglim grelom oz. kombiniranje s tem (ki je na gumbu označeno skoraj kot ventilator), imamo pa razne kombinacije z ventilatorjem. Ma bom že sama sprobala, počasi. larisa

neznan uporabnik

7. jun 2002 8:24

Še to: če se ne motim,vklopiš ventilator (in ta sam deluje´) le če želiš, da v pečici nekaj odtajaš na sobni temperaturi, pečenje pa je le možno v kombinaciji (torej ventilator in spodnje grelo, ali pa ventilator in okroglo grelo...). A imam prav? A narobe razumem navodila. larisa

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

7. jun 2002 10:19

Zdravo tudi jaz redno uporabljam ventilacijsko pečico in sem z njo zelo zadovoljna. V glavnem uporabljam ventilator. Za odtaljevanje kruha in podobno uporabljam hladni ventilator (približno 1/2 ure - odvisno od velikosti in vrste hrane), za pico pa uporabljam ventilator s spodnjim grelom (približno 10 minut, kot piše v navodilih. Za odtajanje mora biti vklopljen prazni ventilator brez temperature, za pečenje pa polni - temni ventialtor + temperatura. Drugače pečem na enak način kot moja soimenjakinja Lp, rebeka Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 07. jun 2002 10:25:57

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

30. jan 2013 21:38

Pozdravljeni,

kupili smo novo kuhinjo, sedaj pa se moramo odločit še za aparate, kjer se pojavi problem :) Najprej sem bila trdno odločena, da kupimo vse od beko (pomivalec, indukcija, pečica s pirolizo), vendar ne najcenejših. Potem grem v eno trgovino, da bi še tam malo pogledala in povprašala, pa me prodajalec odvrne od bekoja, ker baje servis traja zelooo dolgo. Ima kdo izkušnje z servisom bekotovih aparatov? Prodajalec me je seveda prepričal, da bi kupila boschove izdelke. Nakup bi me prišel slabih 200€ dražje ,kot če kupim bekotove. Razmišljam v smeri,da teh aparatov ne kupuješ vsakih 5 let novih, zato sem v dilemi. Kaj priporočate? Vaše izkušnje?

 

Pa še to- slišala sem že, da indukcije naj ne kupim gorenjeve, ker baje oddaja ful toploto v predal pod njo - kajti v kuhinji imamo planiran pod ploščo predal, sicer je globok 12 cm, kar naj bi bilo še dovolj za zračenje plošče. Ima kdo izkušnje  z tem???

 

Vsak odgovor in dober nasvet je dobrodošel :)

zana25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti