V bazi je kup takšnih receptov- različna imena, a isto pecivo. Pošiljam pa ti svojega:
LEDENI SRČKI
Biskvit:
4 jajca
20dag sladkorja
20dag mehke moke
1dcl olja
1dcl vode
1dcl ruma
4 žlice kakava
1 pecilni prašek
1 vanilijev sladkor
mleko za polivanje biskvita
Nadev:
2 kisli smetani
5 žlic sladkorja
4 žlice kokosove moke
Obliv:
20dag čokolade
10dag margarine
4žlice olja
Biskvit: jajca in sladkor penasto umešamo, dodamo vse ostale sestavine, dobro zmešamo in vlijemo v segret, namaščen pekač. Pečemo pri 180°C, cca. 25min. Ko je biskvit pečen, ga polijemo z mlekom, počakamo, da ga biskvit vpije in nato namažemo z nadevom. Za nekaj časa postavimo v hladilnik, da se nadev malo strdi, nato pa prelijemo z oblivom.
Nadev: za nadev dobro zmešamo kisli smetani, sladkor in kokosovo moko in premažemo po biskvitu.
Obliv: za obliv damo v lonček čokolado, margarino in olje ter postavimo v vročo vodo. Večkrat premešamo, da se sestavine stopijo. Polijemo po nadevu.
Lep dan in veliko se smejte
