Velika torta

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

20. sep 2014 10:52

Tudi jaz danes pečem malo večjo torto,tako kot DBpek spečem vedno tri biskvite.Vsaj meni se je pri enkratni peki za večjo torto tisti sredinski biskvit vedno malo pogreznil v sredini,ko sem nadevala kremo...dočim vsak posebej pečen mi izpade lepo..res pa že zdaleč nisem tako dobra pekarica kot moja predhodnika.

Vrtejbenka

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

20. sep 2014 11:23

Pa še drugačne plasti lahko narediš. Npr. dve čokoladni in eno navadno belo ali pa obratno, izpade še boljše.

DBpek http://www.easy-recepti.com

zvezda01  

član od: 9.8.2008

sporočila: 254

20. sep 2014 14:44

Hvala za nasvete! Mislim, da se mi ne splača reskirat 15 jajc naenkrat in bom raje kar več oblatov naredila.

zvezda01

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

20. sep 2014 17:15

Zvezda01 še moje izkušnja: poleti sem hotela biti "frajerka" in sem mislila, da mi bo uspelo narediti tako velik biskvit v "enem kosu". Rezultat? 30 jajc (2 biskvita) sem vrgla stran:/ Prvi je bil premalo pečen na sredini, drugega pa sem praktično "razmrzcvrarila pri rezanju:/ Obup:/ V tretje je za silo šlo... Tako da naslednji podvig bo 3x5 jajc;) Izkušeni peki: mi zaupate kako velik okvir za torto imate za maximum pečice? Jaz imam raztegljivega, pa nisem najbolj zadovoljna - okrogel je ok, ta pravokoten pa ne. Hvala!

Titikaka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. sep 2014 19:19

DB, jaz imam takega. od gorenjeve pečice je. superski res. ampak tako visokih biskvitov niti pod razno ne delam. že okrogle manjšega premer nredim in enega velikega pravokotnega, ki ga obrežem. s takimi biskviti so lahko veliki problemi. eden je ta, da je masa blazno težka in nima kam rast v višino. iz toliko jajc je res blazno težek in moker biskvit in enostavno nima kam rast toliko kot navadni biskviti. drugi je zagotovo rezanje, sploh če ni dovolj pečen. ga moraš razretati tako po debelini kot po širini da ga lahko prelagaš. meni je najboljši način za veliko torto, da se vsaka plast speče, obrne in zamrzne ter direkt zamrznjena položi na kremo, ki se na ta način veliko hitreje strdi, težav s prelagaanjem pa nimaš

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

21. sep 2014 9:07

Enako kot bannanna. Pekač je super, mislim, da je bil že zraven v pečici; veliko je v uporabi, ampak od peciv pa samo za tista, ki se režejo v pekaču (tipa gibanice, baklave, pite, zavitki, Uršino pecivo in v tem stilu naprej). Domače kuhinje pač niso opremljene za megalomanske podvige.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 21. 2014 09:07

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. sep 2014 13:13

Vsako plast pečem posebej. Če se le da, je ena plast med dvema biskvitnima zgolj iz beljakov in mandljev, se mi zdi, da to malo popestri torte. Pa kakšno plast marcipana dam na eno biskvitno ploščo.

mamamia

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

21. sep 2014 15:03

Titikaka, jaz imam tri nizke, enega 30 x 40 in dva 28 x 38. Včasih za veliko torto spečem 6 plasti v dveh manjših in sestavim skupaj, porežem robove, da dobim 50 x 38, da mi gre v hladilnik.

bannanna, tvoj ta velik je tok globok? Jaz imam v pečici dva, s tem, da je eden 1 cm, drug pa cca 3 cm.

DBpek http://www.easy-recepti.com

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

21. sep 2014 18:26

Imam tak raztegljiv kvadratno-pravokotni obod visok cca 7 cm,ki ga položim v pekač pečice in max raztegnem - taka velikost torte mi tudi še gre normalno v hladilnik. Hkrati pa naredim biskvit iz 10 jajc po receptu za biskvit, ki nikoli ne pade. Zmešano biskvitno testo dam v mrzlo pečico in jo vklopim na cca 150-160 oC, da se počasi ogreje in dvigne enakomerno. Pečem pa cca 1,5 ure.  Po takem postopku mi ne naraste in poči na vrhu ampak je lepo enakomeren na sredini le malo napet. Dokler sem dajala biskvite, sploh, če so tako veliki v vročo pečico, sem imela na sredini vedno bunko, ob straneh pa je bil biskvit nizek, sedaj pa je biskvit lepe oblike.

tedyka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. sep 2014 18:52

db, ene 30*40*7 cm je, ker je malo manjši od pekača od pečice in je šel v vodila stare pečice. 30*40 so minimumi za te vrste pekačev in so se mi zdeli prav minimalci. jaz sem te imela le v stari pečici. tako v mamini kot moji pa so vsaj po 3-4 cm večji na vsako stran in se prav pozna pri masi za biksvite. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti