Prireditve po sloveniji

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

23. jan 2014 12:34

TRŽNI DAN »OKUSI KAMNIKA – PODEŽELJE IN EKO« ZDRAVA HRANA TER DOMAČA KUHINJA 

18 Jan 2014
Po decembrskih sladkih, a mastnih priboljških, se priležejo želodcu prijaznejše jedi.
Zato tudi tokrat, zadnjo januarsko soboto, 25. januarja 2014, od 8. do 13. ure, na Glavnem trgu v Kamniku ne zamudite 5. živilske tržnice »Okusi Kamnika – Podeželje in Eko«, ki je namenjena promociji okoliških pridelovalcev in povečanju lokalne samooskrbe.
IMG 20131130 aeth093904
Paleta okusov podeželja je gostince s kamniškega območja povezala z lokalnimi kmetovalci. Pestrost zelenjave s podeželjskih vrtov, gobe in gozdni sadeži iz lokalnih gozdov, sadje iz travniških sadovnjakov, sveže meso, zelišča in med... vse to je osnova kulinarične ponudbe, ki so jo gostinci uvrstili v svoje jedilnike, saj se zavedajo sodobnih trendov in pomena zdravega prehranjevanja.

Torej, vabimo vas, da se nam pridružite na živilski tržnici »Okusi Kamnika – Podeželje in Eko««, v soboto, 25. januarja 2014, kjer boste lahko razvajali svoje brbončice na eni od stojnic, na kateri bo potekala degustacija lokalno tipične jedi.
IMG 20131130 sth094218
Naj vas »Okusi Kamnika« popeljejo v nova kulinarična doživetja, zato obiščite tudi TIC Kamnik in si priskrbite novo knjižico receptov »Okusi Kamnika na vsako mizo«, v kateri je zbranih preko 20 receptov.
.

 

slivovi cmoki

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

27. feb 2014 17:16

jutri bi se nekam odpravili, pa sami ne vemo kam. Z Dolenjske bi šli proti vzhodu. Na Primorsko ali Gorenjsko ne bi šli, ker smo, bi pa radi videli kaj zanimivega na Bizeljskem, Štajerskem. ... Če je kdo iz tistih krajev, ,bi prosila za kakšen namig. HVALA za vse nasvete.

kleo

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

9. mar 2014 19:41

http://www.zelemenjava.si/2-vseslovenska-zelemenjava

NAPOVEDUJEMO

2. vseslovenska Zelemenjava

Kdaj:

17. maj

Kje:

Kamnik: na Šutni, 9.00 – 11.00 (kontakt: Veronika Čop)
Koper: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Božena Mislej)
Kostanjevica na Krki: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Jana Milovanović)
Ljubljana: Park Tabor, uro sporočimo kmalu (kontakt: Darja Fišer)
Maribor: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Karmen Valenti)
Murska Sobota: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Urška Roudi in Barbara Györfi)
Nova Gorica: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Maja Vrčon)
Ormož: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Anita Bolčevič)
Radlje ob Dravi: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Zana Peci)
Renče: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Amela Talić)
Tržič: lokacijo in uro sporočimo kmalu (kontakt: Nina Bobnar)

Kaj:

semena za poletno in jesensko setev
sadike paradižnika, paprike, bučk, jajčevcev, kumar, zelišč
spomladanski pridelek

Se nam želiš pridružiti?

Če tvojega kraja, jo lahko pripraviš ti. Res ni težko in ne vzame veliko časa. Pridružiš se nam pa tako:

Preberi nasvete za organizacijo
Sporoči nam lokacijo in čas Zelemenjave v tvojem kraju ter svoj kontakt
Mi ti pripravimo plakat, ti pa z njegovo pomočjo o dogodku obvesti svoje sokrajane in lokalne medije.

 

                

slivovi cmoki

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

10. mar 2014 9:54

Tole me zanima , Slivovi cmoki, zdej če prav dojemam gre za menjavo semen in sadik med individualnimi pridelovalci oz. vrtičkarji po principu daj-dam. Je to to ? Kaj pa v primeru, da sam nimam ne sadik ne semen a potem pa ne morem nič dobiti na kak drugi način, npr. za denar ? Bi te prosil za te info :) Že naprej se ti lepo zahvaljujem .

hedonist

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

10. mar 2014 14:11

hedonist je napisal/a:

Tole me zanima , Slivovi cmoki, zdej če prav dojemam gre za menjavo semen in sadik med individualnimi pridelovalci oz. vrtičkarji po principu daj-dam. Je to to ? Kaj pa v primeru, da sam nimam ne sadik ne semen a potem pa ne morem nič dobiti na kak drugi način, npr. za denar ? Bi te prosil za te info :) Že naprej se ti lepo zahvaljujem .



hedonist

 

Hedonist, prav razumeš. O projekti Zelemenjava pa si lahko prebereš tudi tukaj -> http://www.zelemenjava.si/doma/pogosta-vprasanja .

Kopiram od tam: Za Zelemenjavo pridejo v poštev semena, sadike, plodovi, domače marmelade, vložena zelenjava, domače slaščice, doma pečen kruh, čaji, zelišča, vrtnarske knjige, recepti, gobe, orehi, kostanj ipd.

Zasledila pa sem tudi na fb, da pride v poštev za menjavo tudi material za rože, zelišča, ...

slivovi cmoki

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

10. mar 2014 15:00

O hudo, Darja Fišer (kontakt za Lj) je moja nekdanja profesorica s filofaksa. Carka !



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 10. 2014 15:01

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

12. mar 2014 10:24

hedonist je napisal/a:

Tole me zanima , Slivovi cmoki, zdej če prav dojemam gre za menjavo semen in sadik med individualnimi pridelovalci oz. vrtičkarji po principu daj-dam. Je to to ? Kaj pa v primeru, da sam nimam ne sadik ne semen a potem pa ne morem nič dobiti na kak drugi način, npr. za denar ? Bi te prosil za te info :) Že naprej se ti lepo zahvaljujem .



hedonist

 

Jaz sem lani sodelovala pri pripravi in izvedbi Zelemenjave v Kamniku. Načeloma gre za izmenjavo, vendar sodelujoči niso komplicirali in so komu kaj tudi podarili. Sploh zato, ker imajo eni že poln vrt in ničesar nočejo v zameno. Za denar pa težko, ker za denar je treba izdajati račune. Edino prostovoljni prispevki, je pa vse stvar dogovora, tako da ti priporočam, da se Zelemenjave vseeno udeležiš.

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti