Pomivalni stroj - smrdi po plesni

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

tema odprta - 21. maj 2006 22:40 | ogledi: 6.531 | odgovori: 12

Pomivalni stroj je bil dober teden v okvari in tudi zaprt (imam 10 mesečno hčerko, ki stika povsod) in med tem časom se je očitno nabralo malce plesni. Prej sem ga pomila s kisom, pa potem naškopila z detergentom ,ki je prav za čiščenje pomivalnih strojev, ampak ni nič boljše. Ali lahko kaj naredim ali se bo moglo kar samo razdišati z večkratnim pranjem?

Poleg tega me še zanima, če se da neprijeten vonj iz pomivalnih (tokrat ne govorim o plesni), odpraviti tudi kako drugače, razen s tistimi krogci od Calgonita in Somata? Pomivalni drugače čistim od 1x do 2x na mesec.

Hvala in lep pozdrav!

Taia

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

21. maj 2006 22:50

Taia, mi smo neprijeten vonj pregnali ravno s temi (hm, kako se temu reče???) dišečimi krogci in sedaj je vonj super. Je pa res, da ko zmanjka te tekočine v krogcu, je pa potrebno zamenjati, ker drugače... Pa še eno vprašanje...malo mi je "čudno" pa me zanima ali tudi ostale/i čistite pomivalne stroje? Ker pri nas ga v nevem koliko letih nismo še enkrat!? Seveda ščistimo filter... maychi

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

21. maj 2006 22:54

Jaz imam krogec od Calgonita, ampak tam notri je vedno tekočina. Po moje je zdaj tam notri prevelik delež vode, kajne? Bo treba najbrž zamenjat! Ja, jaz ga čistim in sicer spodaj, pod "dihtngo" (ne vem, kako se drugače reče), kjer pride sama svinjarija, pa filter, pa tisto mrežo, ki je okrog filtra dvignem in spodaj vse očistim, nato tudi vetrnice, za konec pa še tisto čistilo napršim in pustim delovati, nato pa zaženem program za izpiranje. In to je to! Ampak vseeno je neprijeten vonj. Taia

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

22. maj 2006 8:30

Jaz pa čistim samo po potrebi filter.Mi pa ne smrdi iz stroja, mogoče zaradi tega ,ker posodo prej splahnem pod tekočo vodo.Večje lonce pa itak pomijem ročno. balu

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

22. maj 2006 8:35

Meni je serviser dejal, da morajo biti vrata stroja kadar ne deluje odprta (ne do konca ampak samo prislonjena) za čiščenje stroja pa uporabljam kis za vlaganje. Ko dam posodo prat in program naredi predpranje, pustim da stoj deluje, odprem vrata in zlijem notri 3-5dcl kisa, vrata zaprem in pustim da stroj dela naprej (kis je priporočilo serviserja). Ko je posoda pomita je tudi stroj očiščen. lp zinka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

22. maj 2006 8:58

Tudi pri nas pomivalca ne pomivamo in razkužujemo,pa nikoli ne smrdi, je pa res, da so vrata vedno priprta in verjetno mora tako biti. Občasno očistim filter, pa rob spodaj, tam se nabere svinjarija, smrdi pa nikoli. Enkrat so se mi šobe od veternic zamašile s peškami od limon in je slabo pomival. K sreči sem ugotovila, zakaj gre, da ni bilo treba klicat serviserja. Lp

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

22. maj 2006 9:22

Jaz redno (1x tedensko) čistim filter. Ga razstavim kolikor gre. Tudi tisto mrežico okoli, ki je idealno gijišče svinjarije. 1 x mesečno pa v stroj vlijem cca. 3dl alkoholnega kisa in vključim program z najvišjo temeperaturo. Ko stroj konča s pomivanjem, ga takoj odprem, da se suši z zrakom. Imam pa stroj tudi vedno odprt na režo in slabega vonja ni. Ko naložim posodo v stroj (če ni poln), zaženem program za izpiranje. lp Julija

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

22. maj 2006 9:58

Tudi jaz delam tako kot Julija, namreč 1 x mesečno pomivanje s kisom, in se obnese. In vratca niso nikoli povsem zaprta (seveda takrat, ko stroj počiva). In seveda redno čistim tudi filter. Blanchy Sporočilo je spremenil(a) Blanchy dne 22. maj 2006 10:37:56

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

24. maj 2006 12:06

Sporočam, da sem naredila varianto s kisom in je stroj, kot bi bil nov! Sicer sem dala kar jabolčni kis, ampak je vseeno učinkovalo. Ko se je pomivala posoda, se je kar vohalo kis in me je skrbelo, da bo posoda smrdela po kisu, ko bo oprana, vendar ni nobenega vonja - ne po kisu, ne po plesni! Hvala za ta podatek! Taia

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

1. jun 2006 14:07

Tudi jaz imam težavo-zadnjič sem dala v pom.stroj prati posodo za peko na žaru-da se očisti tudi zunaj kjer je črna(na koncu sem jo ravnotako na roke pomila)-sedaj pa je vsa posoda črna, predvsem tupervare stroj je med tem časom že 3x pral pa je še vedno vse črno kaj pa naj sedaj Hvala

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

1. jun 2006 14:17

Poskusi prazen stroj orati z praškom tako kot da imaš posodo v njem in nalij kisa. Morda bo pomagalo lp zinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti