Kuhanje za dan vnaprej

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

tema odprta - 21. maj 2006 21:39 | ogledi: 18.712 | odgovori: 11

Zanima me če kdaj kuhate za dan vnaprej in katere stvari to skuhate,ali pa če kdaj pripravite in kaj za v zmrzovalnik,za cajte ko boste brez idej ali pa se vam ne bo dalo kuhati?Katere stvari pripravite?

Lp,Cinci

cinci

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

21. maj 2006 22:00

Seveda skuham hrano vnaprej ravokar kuham golaž za jutri.Skuham še kakšno juho,segedinar,repo,sateraš samo da potem drugi dan dodam jajčko,pripravim svaljke ali cmoke in jih drugi dan skuham,spaniram zrezke ali sir potem omako za špagete (bolonjsko) vglavnem je še veliko stvar,ki jih lahko pripraviš en dan prej vse to pa seveda lahko tudi zamrzneš.Večkrat pripravim prejšni dan tudi jabolčni ali sirov zavitek in ga potem naslednji dan samo spečem,enako lahko narediš tudi z štruklji in potem dokler se ti štruklji kuhajo narediš še kakšno juhico gobovo naprimer iz vrečke pa veliko skledo solate:skratka stvari je res veliko ki jih lahko pripraviš prejšni dan ali pa zamrzneš. LP mamazeljka

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

22. maj 2006 8:08

Sicer sem v službi šele nekaj mesecev, ampak kosila, ki so gotova takoj, ko stopim skozi vrata pa imam že v nulo naštudirana. Nekaj idej: -zelenjavne kremne juhe skuhane en dan prej + štruklji ali sadni cmoki, ki se skuhajo, ko se greje in je juha; -različne testenine z omako, ki se pripravi v času kuhanja testenin (ali omaka bolonjeze, ki je že v zamrzovalniku) + solata (zelena očiščena en dan prej, dodam še nariban korenček in koruzo); -kadar je na voljo več zelenjave, je na programu velika solata z nageci (nugetsi), ki se odtalijo v mikrovalovni in jih ni potrebno cvreti -različne jedi iz skrinje: segedin, piščančji paprikaš, ričet,... -goveja juha iz skrinje + solata -kadar se mi ne da kuhat, pridejo v poštev tudi tortelini iz trgovine in hrenovke ali gobova juha iz vrečke z ajdovimi žganci -v skrinji se najde tudi kak piščančji ali puranji zrezek, ki ga dam že zjutraj ven, zraven pa pripravim riž, ki je hitro kuhan (ponavadi basmati) in kako omako ali pa tudi ne Še dve stvari, ki meni vedno pomagata pri hitrih kosilih: jedilnik načrtujem za en teden vnaprej in tudi samo enkrat na teden nakupujem, ter zelena solata je vedno pripravljena en dan prej (ker ni nič bolj tečnega, kot če prideš ob štirih sestradan domov in moraš še deset minut solato trebit). Pa lep pozdrav, piščanec

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

22. maj 2006 8:38

Tudi jaz kuham vnaprej kot mamazeljka,ker ko prideš domov enostavno ni časa,da bi imel kosilo v 15 min.Sataraš pa imam jaz kar vložen v kozarcih tako,da ga lahko uporabljam celo zimo. balu

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

23. maj 2006 22:00

Živio. Res brzinski je lahko tudi pasulj, če uporabiš meso v vakuumskem pakiranju, ki ga ni potrebno kuhati. Prepražiš drobno sesekljano čebulo in česen, dodaš sladko papriko, pomokaš in zaliješ z vodo. Dodaš paradižnikovo mezgo, jušno kocko in konzervo belega fižola. Pustiš, da dobro prevre,dodaš prekajeno meso. V nekaj minutah je gotovo, pa tudi za v skrinjo je čisto primerno. Še ena simpl ideja: rezanci s sirovo omako. Skuhaš rezance, ko se kuhajo, narediš bešamel, mu dodaš dva do tri trikotnoke zdenka sira in še malo naribane gaude ali kaj podobnega. Še boljše je, če namesto bešamela skuhaš gobovo juho iz vrečke in vanjo dodaš sir. Lep pozdrav. Pesnica

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

23. maj 2006 23:54

Moji jedilniki za naslednji dan vključujejo: - vnaprej očiščeno solato, - golaže, - obarice, - omake za pašte - razne zelenjavne/mesne zavitke - lazanje ali narastke iz testenin - mineštrice vseh vrst (jota, fižolovka, ječmenka, mešana zelenjavna) Varjante zadnje sekunde za ekspresno kosilo pa vključujejo predvsem pašto na milijon in sto načinov - najraje pa s paradižnikom (koščki ali pire iz konzerve), na hitro pokuhanim na olivnem olju s česnom... sledi dodatek tune ali kolobarčkov hrenovk, sol in bazilika. Omaka je narejena glih v tistem času, ko se pašta skuha. tjas

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

24. maj 2006 8:24

Čez teden vse skuham vnaprej, drugače ne gre... Za vikende smo bolj ustvarjalni...

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. maj 2006 9:19

Hrano zmrzujem, le če jo je preveč. Golaž, krompirjevi svaljki, zrezki v omaki. Imam pa raje sveže pripravljeno hrano. lp

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

24. maj 2006 10:51

Polnjene paprike so najboljše naslednji dan. Pri nas doma je mami pripravila večino jedi v naprej, ko sem prišla s šole pa sem jih dokončala. V naprej je "potenstala" meso za golaž, segedin, rižoto, ..., skuhala fižol za fižolovo juho, zelje, repo, zrezke smo ponavadi jedli samo ob nedeljah, sedaj jih pripravim tudi med tednom. V skrinjo smo dali kakšno bolonjsko omako, segedin, krompirjeve svaljke, slivove cmoke, če je ostala obara, pizzo... Če se mi zgodi, da očistim preveč zelene solate ali zelja, jo zaprem v tupervar posodo in mi v hladilniku počaka tudi do 3 dni. marelica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. maj 2006 18:23

Enako tudi jaz naredim, samo da večino jedi, ki ne bo dolgo čakala na mizo, dam v tupervar, ostalo pa zamrznem. Mi namreč niti ne maramo naprimer svežega pasulja, segedina, bujte repe, kisle juhe iz nogic ali srčkov... Vse to so jedi, ki so boljše, če so pogrete. Drugače pa v naprej pripravim razne omake, golaže, juhe, čorbice, knedle, štruklje, bureke in pite, pa še kaj. Trenutno se ne spomnim. Kyara

ninkica  

član od: 31.10.2008

sporočila: 632

4. maj 2009 19:50

pozdravljeni; Jaz tudi prejšni dan ponavadi solato natrebim jo operem in jo naslednji dan naredim,drugače pa en dan prej skuham golaže,pasulj,joto,goveje zrezke v omaki,boloneze omako,ješprenj..naslednji dan pa samo skuham prilogo kot so njoki ali kruhovi cmoki,ki jih tudi predhodno naredim in jih zamrznem nato jih dam kuhat,ali pa če imam juho jo tisti čas ko se priloga kuha jo zakuham,mislim skratka veliko stvari se da narediti en dan prej.Pa tudi ko imam za naslednji dan pico prejšni dan sir naribam in vse stvari si že pripravim,da je hitreje narejena.Jaz imam to navado ,da imamo vsak dan toplo kosilo,ki ni pripravljeno iz vrečk in podobnih umetnih stvari. Za vikend pa ponavdi kuham take stvari,ki jih ni mogoče pripraviti en dan vnaprej. ninkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti