Ribezova marmelada

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

31. maj 2006 11:02

Pri nas pa ribez, ko dozori, osmukamo in damo v skrinjo. Ko dozorijo še buče hokaido pa naredimo marmelado. 1 del ribeza 1 del buče hokaido sladkor po okusu vanilij sladkor sok limone cimet, nageljnove žbice Ravno včeraj smo pojedli zadnji kozarček in komaj čakam, da jo bomo spet kuhali. BettyLu

Stankaa  

član od: 25.9.2005

sporočila: 73

31. maj 2006 13:15

Vanja, zanima me tvoj recept za marmelado pripraljeno v aparatu za peko kruha Hvala! Stankaa

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

31. maj 2006 18:47

jaz delam iz ribeza izključno samo žele...narejen je iz soka...ribez najprej malo prekuham da odda tekočino, katero kasneje zmešam s sladkorjem in dodam želirno sredstvo, je pa treba malo dlje kuhati...drugače je pa super jasna

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

1. jun 2006 9:18

Vem, da ima ribez veliko pektina, zato naj bi zelo želiral. Ampak jaz sem ga lani spasirala ter precedila čez cedilo, dodala želin, pa imam sicer zelo dobro, ampak tekočo marmelado. Ko se m zadevo pasirala, so kapljice na pultu želirale, marmelada je pa tekoča. Kaj sem naredila narobe? Simona

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

1. jun 2006 12:31

ribez je treba dolgo časa kuhat...jaz vedno poizkusim kako hitro želira tako, da kapnem iz žlice nekaj kapljic na hladen krožnik in potem s prstom povlečem skozi kapljice, če se marmelada zlije nazaj v kapljo potem še ni dovolj gosta, drugače pa ostane kaplica razdeljena na pol...se splača uporabit tak trik jasna Sporočilo je spremenil(a) mansaj dne 01. jun 2006 12:32:42

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

1. jun 2006 14:19

Pri nas nimamo nikoli problema s strjevanjem ribezove marmelade, pa ne dodamo nič želina. Problem je pa bil, ko smo kuhali ribezov sok in se je ta tako stdil v steklenici, da ga nismo mogli dobiti ven. Odkar imamo pa sokovnik, ni več teh preoblemov. BettyLu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti