Otrokov 1. rojstni dan

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

tema odprta - 18. maj 2006 11:58 | ogledi: 6.847 | odgovori: 19

Zivjo!

Počasi se bliža prvi rojstni dan mojega otroka in zanima me, če ima kdo kakšen nasvet o tem, kakšno torto naj spečem, da bo otrokom teknila, čeprav ne bo vsebovala sladkorja.

Hvala!

mmajaa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. maj 2006 12:11

Torta brez sladkorja? Prvič slišim. To pa tudi mene zanima. Potem tudi kakšen kompot za navlažit biskvit, ki je seveda sladek ne pride v poštev. No ja ne vem, ampak po moje že biskvit ne bo uspel, če ne daš sladkorja. Pa tudi ravno dobra ne verjemem, da bo nesladka torta. Kaj ima tvoj otroček kakšno alergijo ali kaj? Potem je lahko edino sadna, ampak mora biti bolj sladko sadje mogoče banane in smetana. Samo za biskvit pa ti res ne znam pomagati. Čokolada potem tudi ne pride v poštev, ker je sladka. Mogoče kakšna skutno sadna torta ampak z nečim moraš sladkat. Z medom ne bo šlo, ker ga otroci do 1 leta ne smejo jesti. Kaj pa fruktoza? Ali tudi to odpade? Upam, da ti bo katera znala dati kakšen pameten predlog. LP jade

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

18. maj 2006 12:35

V mislih sem imela torto s čim manj sladkorja, ker sladkor za otroke ni prav dober Tale recept, ki si mi ga poslala, bo po moje ful v redu. Hvala! Drugače me pa resnično zanima, če obstaja torta brez sladkorja. Vsekakor ne more biti kaj prida. Fruktoza pa je za zobke najbrž enako škodljiva kot sladkor, ne? Tako, da je po moje vseeno, kaj uporabim. mmajaa

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

18. maj 2006 12:38

Aha , no, hvala za tale zadnji link! mmajaa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. maj 2006 12:38

Saj sladkor za zobke ni škodljiv, če jih redno umivate. Ja tale tortica od veri pa je res super, zelo dobra, enostavna pa še lepo izgleda. jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. maj 2006 12:40

Jaz sem moji malio naredila torto, manj sladko. Ena je bila iz malin, jagod in bele čokoladno-smetanove kreme, druga je bila višnjeva s temno čokoladno-smetanovo kremo. Tamale pa torta sploh ni zanimala. Je bila sita in ni nič torte pojedla. Ker smo ugotovili, da ima alergijo na moko, sem tokrat delala testo iz pirine moke, tudi manj slako, amamsovo s kokosom, pa je samo probala. Tko da... Enoletni otroci niso ravno pravi požeruščki. Jaz bi raje naredila brez želatine in čimmanj umetnih dodatkov. Moji miški so bili prvič všeč samo marcipanovi okraski, ki pa sem jih seveda sama naredila...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. maj 2006 12:44

Sladkor nadomestiš z umetnim sladilom, če ga že ne sme biti v testu ali kremi. Sicer pa se strinjam s predhodnicama, da je potem izvedljiva kakšna varianta s skuto, jogurtom iz posnetega mleka in sadjem. Če gre za prepoved uživanja sladkorja iz zdravstvenih razlogov je to seveda ena zgudba, sicer pa sem prepričana, da tistih nekaj dag sladkorja v celotnem biskvitu nobenemu zobku ne bo škodilo (lahko uporabiš tudi rjavi sladkor, s testom ne bo nič narobe). Sicer pa smo povsem nesladkan biskvit tudi že jedli, ker smo sladkor pač pozabili dodati, ampak smo nadoknadili pri vlaženju in kremi. Po moje lahko uporabiš katerokoli testo, pač izpusti sladkor. Samo potem uporabi recept, ki ne predvideva stepanja rumenjakov s sladkorjem, saj se ti ne bodo penili in biskvit ne bo, kot bi moral biti. Uporabi testo, kot je na primer za saher torto, ko stepaš maslo, jajca in moko, pač izpusti sladkor, če že vztrajaš, da otrok tega ne sme. Mamamia mamamia

mmajaa  

član od: 9.5.2006

sporočila: 104

18. maj 2006 12:45

Lidka, se mi zdi, da bo z mojim malim enako - prste bo zaril v torto in to bo vse. Ampak saj veš, kakšne smo mame ... mmajaa

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. maj 2006 12:55

Saj zato ti pa pravim, ne se preveč sekirat. Moja je stara zdaj 15 mesecev, pa sem pekla torto za moža in je cel dan vpila po stanovanju TO-TA, TO-TA, pa je samo probala, ko jo je končno dobila...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti