Sangrija

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

tema odprta - 12. maj 2006 9:44 | ogledi: 3.368 | odgovori: 8

Živjo

Za jutri nujno potrebujem en preverjen recept za sangrijo.

Pod recepti sem jih sicer nekj našla, vendar so vsi brez ocen in mnenj, zato bom vesela vseh vaših nasvetov.

Sončen pozdravček

Janina

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

12. maj 2006 9:51

4 l rdečega vina 2 l fante po 1/2 dcl vodke, konjaka, quantreau-ja in žganja sveže sadje narezano na koščke sladkor (po okusu, sproti sprobavaj) cimet uspešen žur katinka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. maj 2006 11:26

Namesto fante uporabi pomarančni sok, za točen recept pa lahko pogledam v knjige, ki sem jih pravkar prinesla iz Španije. strelka

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

12. maj 2006 12:05

Ja strelka prosim napiši. A boš uspela še danes? Prosim... Janina

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. maj 2006 12:24

Janina, upam, da se bom spomnila! strelka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

12. maj 2006 14:04

čao, jaz sem lani naredila sangrio za roj. dan - bila je res dobra, sem malo zmiksala recepte iz baze, pa še po svojem okusu sem mal popravla. Takole nekako, količine so bile po okusu: sadje sem narezala na majhne koščke (ananas, breskve, pomaranče, grozdje), ga zalila z merlotom in dodal cimetovo skorjico in klinčke in pustila v hladilniku čez noč v hladilniku, zjutraj sem dodala še juice, malo ananasovega kompota, mineralno vodo in rum. Mešanico sem do fešte hranila v hladilniku. Bila je res dobra. Imaš pa tudi vse žive variante, kakšne likerje še dajejo notri, nekatrei tudi šampanjec (no, eni mehurčki morajo res biti, da pijača dobi "svež" okus) No, imela pa sem tudi en ful dober recept, so nam ga dali v Španiji, v lokalu, kjer smo jo ponavadi pili, ampak se je izgubil že nekje na poti domov. Smrk.... Lep pozdravček, S.

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

12. maj 2006 15:50

Aja še to. Katero rdeče vino se pa najbolj obnese? Janina

katinka  

član od: 16.3.2005

sporočila: 57

12. maj 2006 17:31

najboljša vina za sangrio: Cabernet Sauvignon, Merlot, Rioja, Shiraz katinka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

12. maj 2006 17:51

Moja knjiga pravi, da seveda obstaja mnogo različic za sangrio, pač odvisno od tega, kaj ima kdo rad: nekateri sadje zmiksajo, drugi imajo raje hrustljave koščke, nekateri prisegajo, da se vinu doda samo vinjak, drugi sirup iz sladkorja in sadnih likerjev, nenateri dodajo sodo, drugi ne... Recept, ki ga predlaga, pa je sledeč: Zmešajte liter ohlajenega rdečega vina z 1/4 l vinjaka ali pomarančnega likerja, dodajte 100 g sladkorja in premešajte, da se raztopi. Dodajte narezano sadje (pomaranče, limone, banane, jabolka in jagode so tipični). Ohladite in pred serviranjem dodajte 1/2 l sode. Tako Španci, vsak pa seveda lahko zadevo po svoje prilagodi. strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti