Priprava za sočenje sadja in zelenjave

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

tema odprta - 9. maj 2006 9:52 | ogledi: 13.277 | odgovori: 8

Prijazen pozdrav!

Iščem pripravo za stiskanje soka iz sadja in zelenjave. Sestavljena je iz mlinčka in hidravlične stiskalnice podobno kot na kmetih večje priprave za stiskanje mošta, le da je ta v "sobni" izvedbi za stiskanje nekaj litrov soka hkrati.

Morda mi kdo lahko posreduje informacijo, kje se jo lahko kupi, če pa jo kdo že ima doma, bo dobrodošla tudi kakšna izkušnja.

Lep dan!

Boris

booris

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

9. maj 2006 10:30

Mislim, da se v merkurju dobi hidravlični sokovnik, če je to to, kar misliš, vsekakor naredi to, kar bi ti rad... Stane pa kar precej - mislim, da okoli 120.000... Evergreen star ali nekaj takega... Imaš pa tudi cenejše sokovnike, samo niso hidravlični. Midva imava Kenwoodovega za 36000, se mi zdi. Veri

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

10. maj 2006 14:39

Jaz sem že dobro leto izjemno zadovoljna uporabnica Power juicerja - TOP SHOP - se mi zdi, da je bil tudi okoli 36000 SIT, pri najboljšem sosedu na obroke... lp Irena

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

10. maj 2006 19:56

Hvala za trud. Pogledal sem v Merkurju (Lj. BTC), a nimajo nič podobnega. Power juicer je pri nas doma že nekaj časa in smo kar zadovoljni z njim, le da z njim lahko sočimo samo manjše količine soka (do enega litra), ki ga je treba takoj uporabiti, da ne oksidira. V mislih pa imam mlin in stiskalnico namizne izvedbe, s katerima lahko brez težav sočimo do nekaj litrov soka naenkrat. Večjo izvedbo imajo na kmetih za stiskanje mošta. Power juicer v bistvu sadje nastrga in sok odteče skozi filter s centrifugo, mlin pa zmelje in trga vlaknine na drugačen način, zato je potem iztisnjen sok boljši, brez težav pa lahko tudi kakšen dan ali nekaj ur počaka v hladilniku. Prijazen pozdrav! Boris booris

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. maj 2006 21:47

Booris, si pogledal po kakšnih semenarnah? Takšno sem videla v semenarni, ki je ni več, preteklo je že tudi nekaj časa. Morda pa še imajo kje. Lp iz Mb! riba-ribica

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

10. maj 2006 23:30

Pravijo da je edino evergreen tisti pravi aparat za sočenje.Naj bi edini ohranjal kvalitetne vitamine, ker bojda drugi s svojimi obrati segrejejo aparat in ...kakor da vitamine poškodujejo ali nevem kaj ??..........Skratka Booris, če gre za kako sadno zelenjavno dieto v zdravstvene namene, bi morda kazalo kar tega nabavit......Je pa cena kar močno padla, pred nekaj leti je bil 160 - 170 jurjev. Aki

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

11. maj 2006 8:18

Mogoče bi prišel tale v poštev: <http://www.ozemalniki.com/8001.htm> deluje tudi na principu polža, melje tudi orehe in podobno, pa še 5 let garancije ima. Soseda je imela podobnega in ima eno pomankljivost - veliko je čiščenja, precej več, kot pri kakšnem power jucerju in dela precej počasi, kar je logično s tako nizkimi obrati. Zdajle sem še enkrat prebrala odgovore in vidim, da iščeš nekaj drugega. Naj tole vseeno ostane, mogoče bo katerega zanimalo. LP LP

tinyka  

član od: 25.5.2011

sporočila: 1

25. maj 2011 21:27

Vem da je tema že stara ampak takšen sokovnik je na svetu zgolj eden:) in sicer Norwalk. Da se ga dobit da ga naročiš iz Amerike ampak je cena s poštnino 2400€. Tako da jaz iščem če se ga da mogoče dobit kje v Evropi. Oziroma če se da kje kupiti samo hidravlično stiskalnico primerne velikosti za kuhinjo.

tinyka

mishkaa  

član od: 23.11.2009

sporočila: 65

27. maj 2011 13:23

Mi imamo Angel juicer, smo full zadovoljni, je pa nekaj dela s čiščenjem majhne "mrežice" čisto na koncu (se pa za to dobi tudi posebne pripomočke). Dali smo okrog 1000 EUR, vendar pa deluje po principu kot zgoraj opisano in nam ni žal za nakup. Se ga da naročiti preko slovenskih podjetij, je pa iz Kanade. Pobrskaj po internetu za več info. ;)

mishkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti