Gostilna v idriji

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

tema odprta - 3. maj 2006 18:19 | ogledi: 16.990 | odgovori: 35

V petek gremo v Idrijo na izlet in ogled mesta.Smo zelo zahtevni gostje in bi radi šli na večerjo v kakšno res dobro restavracijo.Poznamo Kendov dvorec, tam smo že bili.Nam svetujete še kakšno res dobro.

Hvala za pomoč

HERMAN

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

3. maj 2006 20:16

gostilna Kos je ena boljših v Idriji .Upam da se boste lepo imeli in lep pozdrav. ursa40

pepek  

član od: 7.1.2004

sporočila: 51

3. maj 2006 20:40

Zelo dobra je tudi gostilna Mlinar,nahaja se med Idrijo in Sp. Idrijo,ta je za bolj zahtevne goste. Pa dober tek!

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

3. maj 2006 20:51

Gostilna Kos je bolj za dobre jedce in imajo zelo okusno hrano, Mlinar pa še boljšo, pa tudi gostilna je lepša v primerjavi z gostilno Kos (med Idrijo in Sp. Idrijo se zavije proti Žirem in čez cca 500 m je ta gostilna). Slišala sem tudi nekaj pohval o gostilni, katere lastnik je Peljhan in je takoj iz Idrije, proti Sp. Idriji, tik ob cesti, kjer ima tudi salon avtomobilov, vendar sama tam še nisem jedla. Taia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. maj 2006 20:51

K Mlinarju raje ne, do sedaj smo bili še vedno razočarani, pa tudi kar dragi so, žlahta gor ali dol. Kos (po domače pr"Ančki, po gospodinji, ki tudi ima največje zasluge, da so žlikrofi to kar so)je super, pa naj vas ne prevara prvi vtis, ker začeli so res s ponudbo malic. Potem je v Idriji pa samo še Škafar omembe vreden, če je kdo bolj usekan na pice. Sem absolutno za Kosa, edino eno pomanjkljivost ima, ob nedeljah je zaprt, z mamo velikokrat fantazirava, kako bi bilo fajn iti k njim na nedeljsko južino, stanujemo namreč ravno na nasprotnem hribu. Tukaj si lahko še malce bolj pogledaš njihovo stran http://www.gostilna-kos.si/ Loni Makaroni

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

3. maj 2006 23:09

Definitivno Gostilna Kos - ima samo eno napako - res je ob nedeljah zaprta!!!! Sicer Pri Škafarju tudi ni tako slabo, Pri mlinarju mi pa ni všeč. Sicer se pa odločite sami. kokos

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

4. maj 2006 16:44

Jaz Vam posredujem oceno lokala, ki sem ga našla na enem drugem forumu "LUNIN FORUM", očitno so v Idriji odprli na novo restavracijo-jaz tam še nisem bila, ampak Hana je bila zelo zadovoljna,preberite: Hojla folk ! V petek pred praznikom smo bili v Idriji.Šli smo si ogledat mesto,grad in ob 3 popoldan smo šli v muzejski rudnik.Izlet smo zaključili v restavraciji, ki je v isti hiši kot muzejski rudnik (nad rudnikom). Ko smo vstopili v lokal so nas presenetili z brezplačno penino (zelo osvežujoče) z razlago, da smo njihovi prvi gostje.Namreč restavracijo so po nekaj letih zopet odprli. Bili smo štirje-samo gurmani, ki res radi dobro jedo.Naj vam naštejem zadnje dobre gostilne kjer smo jedli:MANA Ljubljana,VRBINC Ljubljana,PR DANILU Reteče pri Škofji loki,HIŠA FRANKO Kobarid...da ne naštevam preveč.Nad novim odkritjem v Idriji GOSTIŠČE BARBARA pa smo bili res presenečeni-zelo dobra hrana.Naj povem kaj smo jedli za predjed:hobotnico s sušenimi paradižniki v olivno balzamični omakci,pečena šampinjonova pašteta na rukuli s parmezanom,polnjene artičoke z jurčki in eno zelo dobro čemaževo juhco.Za glavno jed pa smo jedli barbarine žlikrofe s tartufovo omako (v bistvu so nam rekli da so to idrijski žlikrofi,ki so narejeni malo po njihovo) nam so bili božanski, še nisem jedla tako dobrih, mož je jedel jelenov file v nepopisno dobri omaki,kot priloga pa so bili čemaževe princeske (v bistvu čemažev pire pečen v pečici),prijatelja pa sta jedla ribo-kovač file v žafranovi omaki z mladim pečenim krompirčkom. Na koncu pa smo jedli res božanske sladice:pomarančno torto in čokoladni puh (tako rahlo iz temne čokolade) polnjeno pa je bilo z kandiranimi višnjami-nepozabno. Če boste kdaj zašli v Idrijo si prej rezervirajte, da ne boste izviseli-najdete jih tudi na internetu. pa poročajte če ste bili tudi vi zadovoljni. Hana binca2

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

4. maj 2006 20:11

Vsem se zahvaljujem za informacije.Ogledal sem si inter. stran gostilne Kos, vendar po takšnih gostilnah vsak dan malicam, tako da se bom odločil in preizkusil tole gostišče Barbaro, bere se kar zanimivo.Tudi sam poznam restavracije ki jih je navedla Hana in tusi za mene so zelo dobre.bom poročal kako je bilo. Še enkrat pa hvala za pomoč. HERMAN

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. maj 2006 9:19

Evo, na Barbare sem pa pozabila. Včasih so imeli tam bajno dobro sladico z imenom podrti rov... Loni Makaroni

hetero  

član od: 3.10.2001

sporočila: 273

6. maj 2006 16:58

obljuba dela dolg, še prej pa se Binci še enkrat zahvaljujem za zelo dober namig. Torej včeraj smo bili v gostišču Barbara v Idriji in bili smo zelo zelo zadovoljni. Jedli smo tudi nekaj od tega kar je Binca že zgoraj navedla (oz. Hana)pa naj še jaz povem kaj smo jedli: predjedi polnjene artičoke z jurčki smo pokusili na priporočilo Hane ,domači rezanci z beluši-rakci in mešanimi siri,jastogovo juho in kostanjevo juho. Za glavno jed smo pokusili jelenov file v res krasni omaki poleg pa so postregli z šampinjonovo pečeno pašteto (ampak ne tako za na kruh mazat, temveč se lepo poda kot priloga divjačini-enkratna),žlikrofe z žafranovo omako čez vse to pa je bil posut ovčji sir-krasna kombinacija,v pečici zapečene novozelandske zelene dagnje velikanke (pečene v lupini in polnjene z jajčevci-rdečo papriko in bučkami-povezno z nekakšno omakco (božanske),in še zadnja jed je bila kombinacija, ki je tudi še nismo nikjer jedli in sicer riba kovač file polnjen z zapečenimi bučkami ovit v svinjsko mrežico in potem še pečeno v pečici skupaj s porovo princesko. Tudi včeraj so imeli za sladico svežo,sočno pomarančno torto, ki jo pripravijo sami (baje je v torti kar 16 pomaranč v različni obliki) mi smo pospravii dva kosa, še boljša pa je bila čoko-čoko tortica polnjena s suhimi slivami, poleg pa je bila zelo dobra topla vinska pena iz sladkega vina pozne trgatve. Ja kaj naj rečem, pravo presenečenje v Idriji. Škoda je, ker buteljnih vin nimajo na kozarec (pravijo da še ni dovolj prometa), zato smo pili samo dva vina in sicer so nam predlagali vinarja Boruta Blažiča, ki je zelo samosvoj vinar (osebno ga poznam), namreč bela vina macerira do 5 dni, zato imajo njegova bela vina zelo zlato-močno zlato barva in nekaj taninov, kar jim da poseben pečat.Kot drugo vino pa smo pili njegovo rdeče Blaž rdeče, zelo kompleksno vino z dolgim pookusom. Zelo priporočam obisk restavracije v Idriji ! HERMAN

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

7. maj 2006 16:48

me veseli, da je bilo v redu, sicer pa jaz tam še nisem bila, bom pa šla ko grem kaj tam mimo.Sicer bi bilo pa dobro če take in podobne izkušnje napišete pod ocene lokalov. binca2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti