Jajčni liker

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. dec 2011 14:32

Šuštarjeva, meni se zdi, da so pet dni stara jajca sveža jajca, z ozirom na to, da imaš jajca lahko v hladilniku cel mesec in so ok.

Bi pa vprašala nekaj čisto mimo teme. Namreč, moj mož kupuje jajca na ljubljanski tržnici kot jajca izpod kamniških planin. Res so zelo dobra jajca, le eno napako imajo. Ker v zimskem času kokoške bolj slabo nesejo, se prodajalka poslužuje trika. Kupi jih v Tušu in jih proda kot svoje. Lani sem bila prvič pozorna na to, bila so poštempljana, sicer ne bi niti vedela. No, zdaj pa vprašanje. Ali so kokoške zdaj nekako prenehale nesti in se bo njihovo "delo" spet nadaljevalo po sv. Neži? Ali se motim? Sem že vedela, pa sem kar malo pozabila. Seveda gre za kokoške nesnice pri kmetih, ne na farmah, kjer nesejo vse leto.

 

naor

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

20. dec 2011 19:17

no jaz imam kokoši doma. Glede jajc sem pač vprašala, ker vsak pod sveža jajca razume nekaj drugega, mislim pa da so ta moja jajca vsekakor bolj frišna, kot tista v trgovini ki nekaj dni potujejo prvo do trgovine, pol še pa tam stojijo nekaj časa dokler jih nekdo ne kupi. Moje kokoši so nehale nesti pred 1 tednom, in bodo z nesnostjo začele spet po novem letu, kaj kmalu po sv. treh kraljih! Vsaj tako je bilo vsako leto. Kajti dve kokoši precej pohitita, druge pa začnejo kar ponavljati za njima. Hranim jih samo z celim ječmenom ali tretje kalom in zelenjavo, sadjem, gomoljnicami. Kdaj pa kdaj mogoče koruzo.  Če bi jim dajala krmila, bi mogoče , ampak res samo mogoče, kako jajco še znesle, a tudi kokoši rabijo svoj zimski počitek in tudi jajca vsak dan niso glih nevem kako zdrava.

 

no sicer pa imam vprašanje glede jajčnega likerja. včeraj sem ga probno naredila. ob sestavinah kot so rumenjak, vanili, sladkor, mleko in žganje sem dodaja še malo cimeta in mlete mandlje in je likerja takoj zmanjkalo. MMMmmmmmm!!! Zanima me pa kako liker narediti bolj gostejši? Spomnim se recepta za kremšnite, ko vaniljevo kremo pravtako zelo podobno delaš kot jajčni liker, z izjemo da vmešaš na koncu sneg iz beljakov. Glede nato da pol dodaš še žganje in ne kuhaš kot pri vaniljeni kremi, samo malo povreš. A je katera že to probala, kako vam se je izšlo? Kakšen je bil okus?

 

Sprašujem, ker imam še glih tolk jajc da naredim 2 steklenici likerja. In ne morem več probavati.

Šuštarjeva

Šuštarjeva  

član od: 30.11.2010

sporočila: 37

20. dec 2011 21:18

sej res, pri kremšnitah ga tudi dodaš :D hvala za nasvet

Šuštarjeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti