Omake za testenine

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

3. maj 2006 8:13

Aki, ali lahko zaupaš recept za tvojo gobovo omako? Kakšne gobe uporabiš? jankica

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

3. maj 2006 9:01

Ej, punce, super ste. Se mi pa vedno bolj dozdeva, da se bo, tako kot je zgoraj napisano, pač treba tudi navaditi novega okusa. K sreči tudi nisem prehudo mahnjena na špagete. Hvala, lp Irena

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. maj 2006 14:13

Razen v soji, beljakovine nikjer ne presegajo vrednosti OH. Torej več OH kot B. Zato se lahko kombinirajo brez problema. lp Julija

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

3. maj 2006 15:15

Včeraj sem naredila zelo dobre polnozrnate špagete s čemažem. Čemaž sem zmlela v multipraktiku, malo osolila, dodala olivno olje in mlete orehe ter vse to vmešala med špagete. Povrhu sem naribala zbrinc (če ješ po Montignacu boš to najbrž opustila). Meni so bili tako pripravljeni špageti zelo všeč!! LP ivonja

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. maj 2006 17:33

Ni res, da se po Montignacu ne sme kombinirat ogljikovih hidratov in beljakovin. Ne sme se kombinirat mascob z ogljikovimi hidrati. Problem pri beljakovinskih zivilih pa je, da so redkokdaj brez mascob - izjema so pusta skuta, jajcni beljak, posneto mleko in podobno. lp, proxima proxima

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

3. maj 2006 18:03

Ne poznam te diete in ne vem, če so jajca dovoljena. No, morda po pa poizkusila katera druga. Pravzaprav ne gre za omako v pravem smislu - torej ni taka za polit po testeninah, je pa dobro. Torej: prepražiš čebulo in na njej spečeš stepena jajca, jih "naseckaš" na koščke in dodaš na trakce narezane sveže metine liste ter zmešaš. Mogoče se mal čudno sliši, a je ful dobro in krasno diši. Takšno filo dajemo tudi v štruklje, ki jih kuhamo in potem malo popečemo. Je pa tam namesto olja uporabljena mast z ocvirki - ne poznam diete, a dvomim, da bi to v tem primeru prišlo prav. lp, vanja vanjatajnsek

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

3. maj 2006 18:03

Meni je bila dobra tudi omaka iz KNOROVE PARADIžNIKOVE JUHE. Recept je naveden na zadnji strani vrečke. Naredišš lahko paradižnikova omako za testenine ali paradižnikovo omako za polnjeno papriko. Iča

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

4. maj 2006 10:21

proxima je napisal/a:
Ni res, da se po Montignacu ne sme kombinirat ogljikovih hidratov in beljakovin. Ne sme se kombinirat mascob z ogljikovimi hidrati. Problem pri beljakovinskih zivilih pa je, da so redkokdaj brez mascob - izjema so pusta skuta, jajcni beljak, posneto mleko in podobno. lp, proxima proxima
Po Montignacu se beljakovine (meso, ribe, jajca, klobase, šunka....), seveda zaradi vsebnosti maščob, lahko kombinirajo samo z OH, ki ima zelo nizek GI. Torej z zelenjavo. Nikakor pa ne smemo poleg jesti kruha, testenin, riža. Slednje lahko kombiniramo z zelenjavo, posneto skuto, lahkim jogurtom, posnetim mlekom in morda s pustim sirom (7% mm). Sicer pa je tistim, ki so knjigo dejansko naštudirali, vse to jasno. Pri Montignacu ni polovičarstva, ker le to ne prinese željenih rezultatov. Julija

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

4. maj 2006 11:20

No, Julya me je prehitela. Je pa res, da se sama ne držim tako strogo Montignaca - moj cilj namreč ni (več) hujšanje, bolj prehranjevanje, ki mi zagotavlja dobro počutje. Zato se postopno učim kuhe lažjih obrokov - do pred kratkimi sem namreč kuhala v glavnem na načine in po vzorcih, ki sem se jih naučila od staršev - beri kosilo je kosilo, če sta na krožniku meso in krompir (ev. riž ali testenine), sicer pa ne. Svojih metod in prepričanj zlasti očetu, dokler je kuhal tudi zame in za mojo družino, pač nisem hotela vsiljevati, zdaj, ko sem na svojem, pa "trpi" samo mož (pa še on ne preveč, le med vikendi), otroka pa skušam navajati na zdravo prehranjevanje že tako rekoč od rojstva. To pa seveda ne pomeni, da smo v popolnosti izključili sladkarije -prav radi imamo domače piškote, pecivo... a seveda le občasno in v zmernih količinah. Bodite fajn Irena

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. maj 2006 14:47

Julija, tisto, kar si povedala v drugem postu, pa povsem drzi. Skratka, Montignacovega nacina prehranjevanja ne moremo stlacit v nekaj formul, ceprav je knjiga napisana preprosto in razumljivo - treba jo je pac prebrat. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti