Kosilo v 20 min

neznan uporabnik

15. nov 2001 14:40

halo, predlagam, da v carbonara spagete dodate tudi muskatni orescek in bodo res tapravi carbonara! Eni tudi trdijo, da je v tapravih sladka in ne kisla smetana. Se pravi, :) tista, ki je v hladilniku. LP, Suzi Suzi

neznan uporabnik

16. nov 2001 13:29

V tapravih carbonara špagetih sploh ni smetane! Če hočemo, da je vse bolj kremasto, slanino pražimo na malce olivnega olja, namesto celega jajca pa uporabimo le rumenjake (potem potrebuješ malo več jajc...) Potem pa tudi paše, da popraženo slanino zaliješ z belim vinom in pustiš, da praktično izpari. Ampak, priznam, jaz tudi običajno dam malo smetane.

neznan uporabnik

16. nov 2001 14:01

ogromno zaninimivih receptov v angleščini je na naslovu: www.quickneasyrecipes.com dober tek

neznan uporabnik

16. nov 2001 14:47

Se strinjam z Malanom, v pravih karbonara špagetih ni smetane. Jaz jo nikoli ne dodam, ker jo sicer uporabljam drugje in moram povedati, da so mi špageti okusnejši brez smetane.

neznan uporabnik

16. nov 2001 16:07

Glede riža za v vok - jaz običajno uporabim Uncle Bens mešanico dolgozrnatega in divjega riža, mislim pa, da je primeren vsak riž, ki se ne razkuha oz. zlepi. kar nekaj "hitrih" jedi, tudi takih za v vok, je v knjigi Mary Berry Velika družinska kuharska knjiga. Za ljubitelje drugačnih okusov pa tole: PENNE Z BUČKAMI V SMETANOVI OMAKI Na oljčnem olju prepraži strt česen, da zadiši in eno manjšo zrezano čebulo, da postekleni. Dodaj 3-4 mlade bučke, zribane na rezance, zalij z 1 dcl belega vina in duši 10 minut. Dodaj 1 trikotnik zdrobljene gorgonzole, ko se sir stopi zalij z lončkom sladke smetane. Pokuhaj, začini (sol, poper, peteršilj, timijan, lahko tudi koper. Ponudi s kuhanimi testeninami. ALI KRAŠKA OMAKA Na dveh olja prepraži pest na lističe zrezanih gob (lahko šampinjoni), ko tekočina povre dodaj veliko česna in peteršilja, narezano kuhano šunko, še bolje pršut, naribano gorgonzolo in lonček kisle smetane.

neznan uporabnik

16. nov 2001 18:04

Ideje za hitro kosilo: 1. Fižolova pica: - v trgovini kupimo že pripravljeno testo (ali pa ga naredimo sami, kadar dopušča čas) in ga nadevamo s fižolovim nadevom: - 2 skodelici paradižnikovega pireja (z njim premažemo testo), - 0, 5 kg drobnega kuhanega belega fižola (skuhamo dan prej), - ½ skodelice narezane čebule, - ½ žličke bazilike, - ½ žličke origana, - 1 žlica strtega česna, - 2 skodelici naribanega sira - spečemo v pečici. 2. Paradižnikova juha s testeninami: - 1 čebula, - 1 strok česna, - 500 g paradižnika, - 1 žlica olja, - 1 zavitek zamrznjene zelenjave, - 1 l jušne osnove iz kocke, - sol in poper, - ½ žličke majarona in bazilike, - 125 g testenin, - 40 g parmezana - čebulo in česen sesekljamo. Paradižnike prelijemo s kropom, olupimo in narežemo na četrtinke. Čebulo in česen prepražimo na olju, dodamo paradižnik in zelenjavo in dušimo 5 minut. Prilijemo juho in zavremo. Začinimo. Testenine kuhamo kar v juhi 15 minut. Preden jo ponudimo, stresemo vanjo sir. TAKO LAHKO IZBOLJŠAMO TUDI INDUSTRIJSKO PARADIŽNIKOVO JUHO IZ VREČKE! 3. Enostavni puranji ragu: - 300 g puranjih prsi, - olje, - poljubne začimbe, - 2 žlici sladke mlete rdeče paprike, - 1 kisla kumarica, - sol, poper - meso narežemo na koščke, ki jih začinimo in popečemo na olju. Potresemo s papriko in prilijemo poljubno količino vode. Dušimo 15 minut. Pridamo lahko malo holandske omake ter narezano kumarico. Prevremo in ponudimo. 4. Špageti s tunino - 250 g špagetov, - sol, - 2 čebuli, - 1 konzerva tunine, - 1 pločevinka paradižnikov (400 g), - poper, - origano, peteršilj - testenine skuhamo v slani vodi. Čebulo sesekljamo in jo zdušimo na olju iz konzerve. Dodamo narezan paradižnik in nastrgano tunino. Začinimo. Dušimo 10 minut, vmešamo peteršilj in s to omako prelijemo špagete. Lp, Beti.

neznan uporabnik

21. nov 2001 23:26

Ena dobra omakca za ta hitro kosilo: POROVA OMAKA(za 2-3 osebe) -na olju prepražiš 1 veliko čebulo -zrežeš na kolobarje dva večja pora in pražiš dokler se por ne spusti(cca 10 min) -soliš -vliješ 1 sladko smetano za kuhanje(jaz kupujem od Dukata ker je manj sladka) in povreš , da se omkaka zgosti To je vse. Zraven najraje skuham špinačne rezance(Durum) Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti