Kebab

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

16. jun 2009 17:48

Res je najbolj je če greš na kebeb saj ga tako neješ več kot enkrat na leto no mogoče dvakrat to je taka jed da si jo k malu sit no pa dobertek upam da ti bo uspelo naredit kebeb in boste potem vsi veseli. mark5

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

16. jun 2009 20:17

Mislila samo da Pita bread zgleda po obliki kot lepinje ni pa isto. Ž.N.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. jun 2009 21:03

Odvisno od tega kje si, kebabe včasih "zavijejo" v kruh pdoben lepinjam, včasih ga pa polnijo v pita bread. Recept sem dala v kulslo pod imenom čarobni kruhki zato, ker je v slovenščini pita vse kaj drugega, seveda sem pa napisala pojasnilo.

Nisem pa nikoli zasledila kisa v testu.

Stvar je samo v tehniki pečenja, da se testo napihne in imaš v sredini luknjo, ki jo čisto enostavno polniš.

Za omakico lahko uporabiš grški tatzkiki.

 

 

Vanja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. jun 2009 7:40

No ja, vse to so inačice kebeba. Pravega ne naredijo v našem koncu sveta, ker naš okus ni enak njihovemu in ga potem ne bi jedli. Sem ga jedla tudi v Turčiji in za turiste ga naredijo drugače kot za domačine. Res je, čeprav ne zgleda tako.

Meso pa ni v kosu ampak so veliki ovčji ali goveji šnicli napikani na tisto dolgo palico in to se potem vrti. Jaz še nikjer nisem videla, da bi ga polivali z mastjo. Groza.

Tudi začimbe niso pri nas prave, va zelenjava....Ni ja je samo približek, ampak tudi to je dobro.

Jaz doma spečem Pita bred, pa na rezance puranje ali ovčje lepo popečem, dam v kruh, noter pa na tanko naribano zelje, čebulo, paradajz, kumare, polijem s čilijevo vodo s česnom in tadzikijem in to je to. Ni isto, pa vseeno paše.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti