Kuhanje jajčk

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

10. apr 2006 14:24

Jajčke in voda enake temperature (sobne) v vodo dodaj malo piva seveda ne čisto hladnega.Kakšna verjetno poči. mamazeljka

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

10. apr 2006 14:29

Jaz kuham čebulna in navadna jajčka, ki jih potem barvam in je razlika med enimi id drugimi. Pri čebulnih mi skoraj noben ne poči, ta navadni pa mi popokajo. Verjetno je trik v tem, da za čebulne pirhe jaz najprej čebulne olupke dobro prevrem, da dajo barvo od sebe, potem pa vodo hladim in ko je tolk topla, da lahko držim v njej prst, ji dodam jajčka in pustim tista jajca v tej vodi tudi 2 uri ali več, šele potem dam na plin in skuham. Vedno pazim, da ne vrejo - da ni mehurčkov. Ta navadne pa skuham tako ,da jih dam v vodo (oboje na sobni T), potem pa zavrem in enako kuham kot čebulne, ampak ti mi vedno popokajo, pa čeprav so ista jajca. Po moje je stvar tudi v tem, da so nekej časa v vodi, da se lupina "napije" (čeprav je to skoraj nemogoče )) in da se jajca pogrejejo. Kaj pa vem... Letos bom tudi ta navadne dala najprej v toplo vodo in jih tam pustila nekej ur, šelep otem jih bom kuhala, pa bom vidla, če to funkcionira. Sem pa sprobala tudi sol, pa kis, pa ni bilo nobene razlike. Taia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. apr 2006 13:46

Pomembna je trdota lupine, koliko apnenca imajo pipike pri proizvodnji.Mi smo do nedavnega imeli tri domače kure, pred tremi tedni pa je ena izgibila neznano kam, brez sledu.ZAto bomo letos imeli tudi jajčke neznane proizvodnje. Poskusila sem vse možnosti, vendno nekaj popoka. Najboljša je varianta z enako temparaturo vode in ne jajca direktno iz hladilnika. In kdaj ne poči nobena: v električnem kuhalniku za jajca. To trdi moja prijateljica, jaz pa kuhalnih še kupujem. TRdo jajčno embalažo in čiste roka vam želim. frina

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. apr 2006 17:11

Če perje od čebule prej skuhaš in nato še enkrat z jajci, ali so jajčka res bolj temna? Se pa strinjam, tista ta počena so za k žegnu in za velikonočni zajtrk ter za na regrat in za v hren. lp katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti