Zrezki

neznan uporabnik
tema odprta - 6. nov 2001 9:55 | ogledi: 3.551 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

Pri nas doma imamo za kosilo zelo radi zrezke, zaradi tega jih pač velikokrat pripravljam; če se le da puranje, ker so baje najmanj škodljivi.

Vendar pa me zanimajo vaši predlogi za pripravo le teh. Gre za to, da mi velikokrat zmanjka idej za pripravo. Največrat pripravim takšne v smetanovi omaki, ali z gobicami (jurčki ali šampinjoni, s smetano ali brez), naravne, v čebulni omaki, v paradižnikovi omaki, s sirom, polnjene s sirom in šunko ali s čim podobnim, včasih dodam kakšno zelenjavo, potem pa mi že skoraj zmanjka idej.

Velikokrat pogledam v kakšmo kuharico, vendar pa se me za "navadno" kosilo enostavno ne ljubi pripravljati zakompliciranih stvari... prevečkrat se mudi!!!

Zaradi tega z zanimanjem pričakujem vaše predloge. Hvala vnaprej !

Ana

neznan uporabnik

6. nov 2001 10:49

Ana, na KulSlo je recept, katerega morda se niste preizkusili. Odtipkajte samo besedo "puran" in izpisali se bodo 4 recepti na to temo. Pa kaj govorim, saj to ste najbrz ze sami naredili. LP Marta

neznan uporabnik

6. nov 2001 12:31

Res sem to že naredila... predvsem bi rada povdarila, da imam rada enostavne recepte, poleg tega pa tudi to, da v omaki ni preveč zmešanih stvari. Ljubše so mi stvari, ki imajo okus po le eni stvari. Prevečkrat se mi namreč zgodi, da imajo različne jedi vzlic temu podoben okus... LP, Ana

neznan uporabnik

6. nov 2001 12:39

Puranove zrezke lahko tudi ocvreš, tako,da namesto v krušnih drobtinah povaljaš v kokosovi moki ali pa v zmletem corn flakesu.Oboje se za spremebo prav prileže. lp kaja

neznan uporabnik

6. nov 2001 12:43

Res zanimiv predlog. Najverjetneje ga bom preizkusila, klju temu, da se tudi cvrtju izogibam, saj ni zdravo, pa še samo dva sva zaenkrat. Hvala in lep dan, Ana

neznan uporabnik

6. nov 2001 12:48

Zdaj je spet obdobje pora in puran s porom je odlična zadeva. Pripraviš ga pa takole: Por skuhaš (nareza na pribl. 10 cm bete - odvisno od velikosti zrezkov), nato pa ga zaviješ v puranov zrezek (že začinjen). Roladice popečeš v ponvi na malo olivnega olja, nato priliješ malo belega vina, dodaš malo rožmarina in pustiš pokrito, da se duši (seveda lahko prestaviš zadevo v pečico). Zrezki so zelo dobri, por pa da zanimiv priokus.

neznan uporabnik

6. nov 2001 12:58

Tole je pa krasen predlog. Prav gotovo ga v prihodnjih dneh preizkusim. Zagotovo! Najlepša hvala, Ana

neznan uporabnik

6. nov 2001 13:00

Tudi jaz se strinjam, da cvrtje ni zdravo,ampak včasih pa vseeno paše.Če si ga privoščiš bolj poredko je pa takrat boljše. lp kaja

neznan uporabnik

6. nov 2001 21:33

Preizkusite malo slajšo omako, ki se odlično poda k zrezkom in širokim rezancem. Zrezke pomokamo po eni strani in jih na hitro popečemo, zalijemo z 1 dcl belega vina in 3 dcl juhe, solimo, popramo, dodamo žafraniko in počasi kuhamo. Na koncu dodamo sok dveh pomaranč in kuhamo še toliko časa, da se omaka zgosti. Lp Anja

neznan uporabnik

6. nov 2001 22:40

Jaz puranje zrezke obrežem, če so mastni, umijem in začinim. Najprej s soljo, malo začinke ali vegete, nato pa še s Kotany začimbo za perutnino in žar. Nato jih premažem z gorčico in pustim nekaj časa, da se začimbe dobro vtrejo. Nato zrezke popečem in kasneje zalijem z vodo. Dodam kocko za pripravo omake za pečenko (ja, čisto zares!) in še zelenjavno kocko. Pustim, da se počasi duši. Na koncu zgostim z moko in posipam s peteršiljem, majaronom in zelo malo origana. Poleg ponudim pire. Beti

neznan uporabnik

7. nov 2001 15:47

Predlagam vam tudi, da pogledate na KulSl pod recept "Piscanec v omaki" - omaka je uporabna tudi za puranove zrezke (sestoji se iz cesna, trdo kuhanih jajc, kislih kumaric, kisle smetane... Recept je enostaven, hiter in predvsem dober - po zagotovilih uporabnikov! Lep pozdrav! irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti