Poleg rdečega zelja

neznan uporabnik

7. nov 2001 9:21

Mesne palačinke naredim na sledč način:spečem poljubno število palačink(pr. 2 palačinki na osebo).Posebej prepražim mleto meso na čebuli, dodam majaron, strt česen, sladko rdečo papriko, petešilj, sol, poper in veliko žlico kisle smetane.Ko se meso ohladi zamešam v mesno maso še celo jajce.S tem nadevom napolnim palačinke, jih zvijem, dam v dobro namaščen pekač ter jih polijem z mešanico jajc sladke smetane,soli, muškatnega oreščka in malo mlete sladke paprike.Potem pa to pečem v pečici dobre pol ure.

neznan uporabnik

7. nov 2001 19:34

Problem ni najbolj primeren za tole temo, pa vendar: jaz delam mesne kanelone podobno kot Rene, le da jih ocvrem. Pa me ob tem zanima, kako zviti palačinko in jo v tej formi ohraniti brez prebadanja z zobotrebcem? Napolnjena palačinka se mora z nečim "učvrstiti", da nadev ne izpada. Ampak s čim? Mene namreč strašansko motijo zobotrebci, pa še estetski videz ni najlepši... Lp, Beti.

neznan uporabnik

8. nov 2001 4:45

Predno začnem palačinko zavijati najprej rob palačinke na levi in desni strani za 1-2 cm prepognem in šele nato zavijam od zgoraj navzdol (tudi nadev ostane tam kjer mora biti).Ali pa ,ko palačinko zavijem konca palačink sprsti malo porinem proti sredini(kot to delajo v trgovini na škrnicljih). Beti ni bojazni da bi kaj razpadalo. Tudi sarmice delam tako.Sporočite ali vam je gratalo-to vam želim. Pozdrav vsem !

Drejka  

član od: 12.12.2001

sporočila: 3

8. nov 2002 10:33

Z leve in desne upogneš rob palačinke, potem jo zrolaš, da nastane lepa rolca, ki jo potem pomokaš (paziš, da rob palačinke ni pomokan z notranje strani, da se lepo drži ostalega dela palačinke). Ko jo pomakaš v jajce, pustiš rob palačinke na vrhu, da ga vidiš, in z vilico zmakaš z jajcem v pravi smeri, da se ti jajce preliva čez tisti zgornji rob, sicer bi se ti lahko odvihal (madonca, je to enostavno nardit, pa težko povedat). Enako narediš z drobtinami. Tak kanelon se običajno tudi brez zobotrebcev obdrži lepo skupaj. Pozdravček, Andreja Andreja Seliškar

skrlj  

član od: 13.9.2001

sporočila: 24

8. nov 2002 13:37

Jaz pa robove palačink namažem s stopljenim sirčkom. LP simi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti