Kruh

neznan uporabnik
tema odprta - 5. nov 2001 14:30 | ogledi: 2.926 | odgovori: 7

Danes ste mi ze prav veliko pomagali....morda mi lahko kdo posreduje recept za kruh, ki bi bil socen in se ne bi prevec drobil? Saj naredim dober kruh, ampak tisti oravi domaci, ki ga postrezejo na kakem kmeckem turizmu, ali pa v kaki primorski gostilni, je mnogo boljsi.

LPM

Marta

neznan uporabnik

6. nov 2001 8:17

Ja , ja za dober kmečki kruh je potrabno imeti krušno peč. V pečici ne moraš takega narediti.

neznan uporabnik

6. nov 2001 11:09

Gospa Mricka, to vem, pa vendarle....bi mi lahko vi povedali vas recept za kruh? Domnevam, da ga tudi sami pecete....zelo dvomim, da ga vse gostilne, kjer sem jedla domaci kruh, pecejo v kmecki peci, zato zelo sumim, da prav jaz dela nekaj narobe in da mi krusna pec ne bi v celoti resila problema...imam ga namrec moznost speci tudi v krusni peci, a bi rada poznala dober recept za obicajno pecico. LP Marta

neznan uporabnik

6. nov 2001 11:53

Res pečem kruh doma. Na žalost tudi v pečici.Ko sem bila še dama na kmetih pa sem ga pekla v domači krušni peči.Razlika v okusu je res velika.Doma pečem kruh zato , ker ker se mi zdi,da je iz pekarne velikokrat premalo pečen. Sedaj pa še k sestavinam majega kruha. 1,5 kg bele moke, 1kocka (4 dag )kvasa, 3 žlice olja, 3 žličke soli,topla voda in za kvas še malo sladkorja. Pripravim kvas (topla voda,kvas,1žlička sladkorja in ena žlica moke). Ko kvas dovolj naraste zamesim in zgnetem testo. Naraslo testo še enkrat premesim in ga pustim vzrajati.Narastlega za dvojno količino razdelim na tri dele. iz njih oblikujem tri štruce in jih dam v pomokan veliki pekač. Še enkrat dam vzhajati. Po približno 3/4 ure segrajen pečico na 200 stopinj,vsako štruco nekaj krat zarežem z nožem in dam peči kruh.Po 10 minutah pečico zmanjšam na 180. Pečem še 50 minut. Pečenega zvrnem na prt in zavijem kruh.In to je vse.Včasih če se spomnim preden dam peči še premažem kruh z oljem. Pa lep pozdrav Marta Marti .

neznan uporabnik

6. nov 2001 12:19

Gospa Maricka, HVALA lepa za recept! Pecete kruh v pecici z uporabo ventilacije ali ne? Se danes zvecer bom spekla kruh po vasem receptu. Ste morda kdaj naredili ze kruh iz polnovredne moke? LP Marta

neznan uporabnik

6. nov 2001 12:26

Se nekaj sem se spomnila: ali po prvem hajanju, preden kruh oblikujete v 3 struce, testo se enkrat pregnetete (in ce ga, kako mocno)? Marta

neznan uporabnik

6. nov 2001 13:00

Pečem v navadni električni pečici(Iskra Corona).Po prvem vzhajanju testo samo malo pognetem. Pečem že vrsto let .Ampak enkrat ti bolje uspe kot drugič.Poznati moraš svojo pečico. Ene bolj grejejo kot druge. Če vidim,da je kruh že lepo (ali že preveč rjav) ga pokrijem s papirjrm in na dno pečice dam kozico z vodo,da se pečica malo ohladi.Pečem na srednji višini.

neznan uporabnik

7. nov 2001 11:52

Maricka, Hvala za pomoc! Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti