Roštilj-priloga

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

4. apr 2006 10:44

Mamamia, tvoje ideje bodo pika na "I" našega prvega piknika, pa tudi za Borovnico bo prišlo prav. Zakladnica idej = Mamamia. Lp Dolores

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

24. apr 2006 12:40

Pri nas so pri žaru obvezni dodatki: doma pečen kruh, prebranec, pečene paprike, kajmak, mlada čebulica, zeliščna skuta in obvezno v pečici pečen krompir v olupku, zavit v alufolijo. Peče se kakšno uro. Potem si ga vsak razvije (folija nekaj časa drži toploto), še prej pa s pestjo poči po njem, da se krompir "odpre". Jemo ga s kajmakom ali zeliščno skuto. To seveda gre, kardar pečemo žar za hišo. Zadnje čase sta obvezni tudi krompirjeva ali porova solata. Danca

miia  

član od: 21.12.2005

sporočila: 791

24. apr 2006 15:50

Por s kislo smetano, pa šobska solata, pečena paprika , vse vrste solat, se mi že kar sline cedijo. Komaj čakam, da bodo prazniki.Takrat bo pri nas otvoritev žara miia

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

24. apr 2006 21:33

mi smo na vikendu že dvakrat pekli na žaru. Brez dobrih zelenjavnih prilog seveda ne gre. Od vsega naštetega bi dodala še solato iz rukole, malih narezanih paradižnikov, olivnega olja, balzamica, soli, ko pa je solata zmešana dodam še na drobne šnite narezan parmezan. zelo dobra je tudi solata iz pečene zelenjave na žaru - paprike, melancanov, bučk, koromača, šampijonov,... zelenjavo spečemo preden damo peči meso, da se lahko potem hitreje ohladi. Dekorativno jo zložim na pladenj in polijem z marinado od limone, olivnega olja soli popra, česna in koriandra, včasih pa za spremembo dodam tudi meto. Okusne so tudi telečja v sili tudi svinjska jetrca, ki jih hitro spečemo na žaru. Ko so pečene jih posolimo, poporamo z belim poprom in dodamo liste žalblja. Hitro in zelo dobro. Včasih pripravim tudi mešano solato iz testenin. Na olivnem olju prepražim bučke, šampinone, papriko, med praženjem posolim in dodam veliko česna. Skuham makarone, zmešam z praženo zelenjavo, dodam čebulo, peteršilj, poper, limono in po potrebi še olivno olje. . za vroče poletne dni je zelo osvežilna malo drugačna krompirjeva solata. Skuhamo piščančja prsa z zelenjavo, lahko tudi s kocko. Ohladimo in narežemo na tanke rezine. Skuhan krompir narežemo na kolute, dodamo piščanćje meso, na rezine narezano rdečo vložemo papriko, veliko čebule, peteršilja, začimbno mešanico za solate, trdo kuhana jajca, kislo smetano in kis od vložene paprike. Solimo in popramo po okusu. koruzo, rdeč fižol iz pločevinke, nasekljan peteršilj, olje, poper, olje in sojino omako zmešamo, po okusu dodamo tudi čili v prahu. skuhamo basmati riž, dodamo kuhan zeleni stročji fižol, nasekljane orehe in peteršilj. Solimo popramo, dodamo limonin sok in olje. nekaj solat, ki sem se jih ta trenutek spomnila.. kljub pozni uri mi pri vseh teh dobrotah pošteno kruli v želodcu. atic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti