Buhtlji

neznan uporabnik

28. nov 2001 15:05

Ko smo ravno pri moki - ali uporabljate moko Farina univerzalno ali mehko?

neznan uporabnik

28. nov 2001 21:47

Velikokrat prebiram Forum in sem tudi jaz zasledila, da pogosto omenjate oz. uporabljate moko Farina. Ravno zato sem to moko tudi preizkusila - mehko moko Farina. Naredila sem testo za pizzo in je bilo zelo dobro. Včeraj pa sem s to moko preizkusila še en recept za buhtlje - bili so odlični. Tole pa je recept: 1,25 dl mleka 3 žlice sladkorja 1/2 kocke kvasa 25 dag moke ščep soli naribana limonina lupina 1 jajce 5 dag masla, stopljenega Mleko segrejemo. V polovico mleka zamešamo 1 žlico sladkorja in kvas ter pustimo, da vzhaja. Moko damo v skledo in v sredini naredimo jamico, v katero damo vzhajan kvas in na ta kvas damo malo moke z robov sklede. Pokrijemo in pustimo, da 20 minut vzhaja. Preostalo mleko, 2 žlici sladkorja, sol, lim. lupino, jajce in stopljeno maslo premešamo in dodamo vzhajanemu kvasu z moko. Zamesimo testo. Pokrijemo in pustimo 30-40 minut, da vzhaja. Nato testo narahlo razvaljamo in razrežemo na kvadrate. Na sredino vsakega kvadrata damo žlico marmelade in vse 4 robove na vrhu stisnemo v en vrh, potem pa lahko tudi oblikujemo bolj v obliko cmoka. Buhtlje zložimo v pekač (brez presledka med enim in drugim) in pustimo še 10 minut vzhajati. Preden jih damo v pečico, jih navlažimo z mešanico 50 ml mlačnega mleka, žlico stopljenega masla in žlico sladkorja. Pečemo pri 200 stopinjah C, 25-30 minut. Pečene pustimo nekaj časa v pekaču in jih pokrijemo s krpo, da se ne izsušijo. Iz zgornjih sestavin je nastalo 10 buhtljev. Lep pozdrav, Bea Bea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti