Jaz jih delam takole:
potrebuješ:
1 kg moke
1/2 l mlačnega mleka, 6 dag kvasa, 12 dag sladkorja, 4 rumenjake, ščepec soli, limonino lupinico nastrgano, rum, kislo smetano, 1 žlico maščobe.
V moko narediš jamico, po obodu potreseš sol, v sredino daš kislo smetano, sladkor, rum, maščobo in vzhajani kvasni nastavek (mleko, žlička moke, sladkorja in kvas), potem počasi vmešavaš moko med tekočino. Vmešavaš, nato stepaš, na koncu pregneteš. Pustiš vzhajati, ponovno pregneteš in oblikuješ. Oblikovan izdelek (isto je za rogljičke, štruklje, potico,........) nadevamo(jaz oblikujem štruco in jo razrežem na kose, jih stanjšam in dam na sredino kupček marmelade in stisnem vse vogale skupaj. to je obrnjeno v pekaču navzgor.) In ga damo v pekač,(v katerem je veliko margarine raztopljene) ter pustimo hajati. NAto premažemo z stepenim jajcem in damo v pečico na 180C, pečemo do 1 ure, odvisno kako težko je testo.
Upam, da ti bo uspelo. Recept je že 500 x preizkušen.