Porodniški dopust

Mandica  

član od: 19.11.2011

sporočila: 31

10. apr 2012 22:20

Pozdravljene punce!

Mene pa zanima kako je s te, če si na brezposelni in na borzi in od borze ne prejemaš naomestil in če zanosiš, ti pripada vseeno kakšen nadomestek?

 

Mandica

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

11. apr 2012 7:16

Če nisi bila še nikoli zaposlena, ti pripada starševski dodatek v višini okoli 200€. Prejemaš ga 12 mesecev, pravico pa moraš uveljavljati 30 dni pred predvidenim datumom poroda, oz. najkasneje 30 dni po porodu. Več si lahko prebereš tukaj: http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/starsevs .

 

Srečno!

roža

Mandica  

član od: 19.11.2011

sporočila: 31

17. apr 2012 15:49

Uf... V bistvu sem delala pripravništvu ( sem tehnik zdravstvene nege) - to je 6 mesecev. Zdaj pa sem na borzi... Sumila sem, da sem zanosla, ker mi so določeni prfumi blazno smrdeli, krči kot pri menstruaciji- menstruacije pa od nikoder, pol sem naredla test in prikazal se je +. Nikakor pa ne morem zaradi tega niti pomisliti na splav, saj si želim le to, da bi bilo bitjece zdravo .... Hvala za povezavo.

Mandica

grumova  

član od: 22.10.2007

sporočila: 61

18. sep 2015 12:24

ojla punce

imam eno težavo delam 4 urni delavnik za starševstvo pričakume še enega otročka in me zanima kako je z porodniško, če ima katera tak primer oz. če ve kako je s tem , ali se mi bolj splača iti delat do porodniške za 8 ur ali ostanem za 4, če je velika razlika pri porodniški.

hvala

 

grumova

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. sep 2015 14:11

grumova je napisal/a:

ojla punce

imam eno težavo delam 4 urni delavnik za starševstvo pričakume še enega otročka in me zanima kako je z porodniško, če ima katera tak primer oz. če ve kako je s tem , ali se mi bolj splača iti delat do porodniške za 8 ur ali ostanem za 4, če je velika razlika pri porodniški.

hvala

 



grumova

Polovico minimalnih prispevkov ti plačuje država. Če imaš visoko plačo, se kar pozna, če si pa blizu minimalni, pa niti ne. Za točen izračun se obrni na spletno stran csd šiška ali na lokalni CSD.

RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti