Hobotničin golaž

neznan uporabnik
tema odprta - 3. nov 2001 13:21 | ogledi: 2.807 | odgovori: 6

Želel bi dobiti recept za hobotničin golaž. Ena verzija je bila objavljena v eni od poletnih številk revije VAL. Ali jo kdo ima?. Se že veselim. Hvala.

neznan uporabnik

4. nov 2001 11:17

Hojla Iztok! Za tale hobotničin golaž sem pregledala vse letošnje številke revije Val od maja do septembra, pa nisem našla recepta . Gledala sem tudi revijo More, ampak mi manjka avgustovska številka... Morda je prav tam. Se morda spomnite, v kakšnem kontekstu je bil ta recept (posebna rubrika z recepti/ pri kakem intervjuju/predstavitev restavracije oz. gostišča...) Bom pa še iskala - se ne vdam kar tako LP maja

neznan uporabnik

4. nov 2001 22:56

Živio, Maja! Najprej naj se zahvalim ves trud okrog iskanega recepta. V pomoč naj povem, da je bila to številka Val-a, ki sem jo videl v začetku avgusta na morju. Ne morem zagotovo trditi ali je bil izvod julijski ali avgustovski, vsekakor je bila številka takrat najnovejša (mogoče celo dvojna jul.-avg.). Recept je bil v okviru članka, ki je popisoval nekakšno potovanje po dalmatinskih restavracijah. Če se dobro spomnim je bil v manjšem okvirčku v spodnjem delu strani. Še vedno upam na uspeh pri iskanju. LP, Iztok

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

6. dec 2001 12:35

Hojla Iztok! Morda ste v tem dolgem času, odkar se nisem oglasila, že našli recept za hobotničin golaž. Jaz sem ga brez uspeha iskala in iskala.. in obupala...dokler danes nisem dobila v roke reklamnega izvoda revije Kapital-Navtika. Ker so zadevo posali za reklamo, sem dobila julijsko/avgustovsko številko. In prav tam je recept za ta presneti golaž. Gre za recept iz restavracije Ante na Kornatih. 100% sem prepričana, da je to to. Zdaj vsaj vem, da revij Val in More nisem površno pregledala . HOBOTNIČIN GOLAŽ Na drobno narežemo kilogram in pol rdeče čebule, ki jo prepražimo na olivnem olju, dokler ne zarumeni. Nato dodamo 2-3 kg na drobne koščke narezane hobotnice in pražimo 15 minut. Kasneje dodamo toliko vode, da prekrije meso in kuhamo približno 1 uro. Nato dodamo papriko, pločevinko pelatov in sol, če je potrebno (hobotnica je namreč že sama po sebi slana). Na koncu dodamo še dva decilitra rdečega vina in kuhamo še 5 minut. Postrežemo vroče. Pa dober tek LP, Maja

neznan uporabnik

11. jan 2002 18:46

Bravo, Maya! Navdušen sem. To je to !!! Očitno sem v obilju literature na morju malo zaštrikal z naslovi revij. Glavno, da se je dobri izteklo. Naj ti povem, da je recept enkraten. V času dopusta smo ga preizkusili kar dvakrat. Jaz sem ga sicer nekoliko po svoje začinil: - dosoliti ga po mojem ni potrebno, ker hobotnica rez izpusti dovolj soli, - dodal sem nekaj zrn celega popra, kakšen lovorov list... - količino vina sem kar precej zmanjšal; pač vsak naredi malo po svojem okusu. Preizkusi ga, priporočam. Rad bi slišal tudi še kakšen rezultat testa in mnenje ostalih, ki bi se drznili eksperimentirati. Hvala še enkrat in lep pozdrav. Iztok Sporočilo je spremenil(a) Iztok dne 11. jan 2002 18:58:48

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

11. jan 2002 19:47

Hej, dajte ta recept v bazo, da bo parajt, ko pride cajt. lp, Irena

k.matjaz  

član od: 6.1.2002

sporočila: 6

12. jan 2002 14:14

živjo ! V hobotničin golaž je obvezno dodati še drobno narezane črne olive in to glede na zgoraj navedene količine pol kozarca.Ne pozabite na ščepec čilija.Pa vino naj bo belo.Jaz osebno hobotnico prej malo povrem. matjaz kosir

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti