Kuhinjski aparati

kkonva  

član od: 20.12.2003

sporočila: 9

tema odprta - 23. mar 2006 19:13 | ogledi: 4.017 | odgovori: 17

Ker grem v soboto k Povirku za novo kuhinjo, sem glede aparatov v grozni dilemi. Nikakor se ne morem odločiti katero znamko naj izberem. Ali je to Bosh, Miele, Elektrolux...................?

Zato vas naprošam za vaše mnenje. Po vrhu pa me zanima kako stojijo glede cen. Ne bi rada kupila nekaj kar je too much drago, potem pa bi ugotovila čez nekaj časa, da bi na cenejših aparataih prav tako dobro kuhala. Raje prišparam še kakšen tolarček in kupum kaj drugega kar bo potrebno v novem stanovanju.

Lepo vas pozdravljam

Meta

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

23. mar 2006 20:40

Ravno zadnjič sva se skolegico pogovarjale, ko je kupovala nov pralni stroj. Moj sodelavec, ki je Nemec ima nemški avto in vse aparate v hiši Miele, njen sodelovec ki je Šved ima švedski avto....v glavnem vsi podpirajo svoje blagovne znamke, samo slovenci smo izjema in sem bila prav jezna nase, ker jaz razmišljam enako, če že dam toliko denarja bom kupila Miele, zakaj? Mogoče je Gorenjev najdražji tudi ravno tako dober?! Tako, da kupujem samo še Gorenje. Da pa še odgovorim na vprašanje imam Candy pečico in pomivalni stroj in sem zelo zadovoljna. Sem pa pekla pri bodoči tašči v Boschovi pečici in je obupna ali sem pa samo navajena na svojo? Ampak od zdaj naprej kupujem Gorenje. Suzi

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

23. mar 2006 21:23

Miele je sigurno zakon, ampak je pregrešno drag. Pri nas imamo kar precej strojev Bosch (pralni, sušilni, pomivalni, pa cel kup drobnarij) in ti moram povedat, da sem zelo razočarana. Pomivalni stroj ne opere v redu, sušini stroj kar naprej pušča, pralnega so tudi kar naprej "šraufali". Zdaj smo kupili novega, Gorenje in je zaenkrat OK. Pečico in steklokeramično ploščo imamo tudi Gorenje in dela vse tako kot treba. Za Gorenje smo se odločili, ker je dober servis (tako smo slišali), ampak zaenkrat servisa ne rabimo. Jaz sem za Gorenje. jasna

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

23. mar 2006 22:03

Gorenjev pomivalni stroj (najboljši kar jih imajo) - zaenkrat se je izkazal res kot najboljši - izdelujejo jih pa itak v Siemensu, prav tako hladilnik in zmrzovalnik. Vsi imajo 5 let garancije. Pečico in steklokeramično pa smo vzeli od Electroluxa, ker sem želela imeti pečico s pirolizo in ploščo z indukcijo in je bila to najbolj ugodna varianta (Miele in podobne nismo dosegli). mojka

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

23. mar 2006 22:20

Očitno imamo kar različne izkušnje. Moja mami ima dva boscheva pomivalna stroja (doma in na vikendu) in smo z njimi zelo zadovoljni. Jaz imam pa en teden "staro" kuhinjo in imam tudi Boscha in sem zaenkrat zelo zadovoljna. Drugače pa sva s fantom kupila Gorenje pečico (najdražja gorenjeva) in mi je noro všeč ter tudi Gorenje steklokeramično ploščo s katero sem imela že prej izkušnje in sem tudi sama zadovoljna. Jaz nekako prisegam na Bosch in Gorenje (Miele se mi zdi malce predrag), vendar ne maram Gorenjevih novitet. Doma smo kupili prvi sušilni kondenzacijski stroj od Gorenja in je bil porazen. Dokler je bil v garanciji so ga ves čas popravljali potem pa je postal servis predrag in smo ga dobesedno vrgli stran še skoraj novega. Raje ne bom govorila kaj vse se je dogajalo z njim, npr. da so se vratca stopila in podobno. Potem smo pa kupili Boschevega (stal je 2krat toliko kot Gorenjev) ampak dela res brez pripomb. Je pa sedaj res velika prednost 5 let garancije od Gorenja. Redkokateri proizvajalec nudi tako dolgo dobo. Lp, Polona lp, polona

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. mar 2006 23:17

Štedilnik in pralni stroj Gorenje, pomivalni stroj Bosch in hladilnik Candy. Nobenega ne morem izpostaviti, ker so vsi ok. Pralni stroj pere že ene 8 let (minimalno 5 x tedensko), štedilnik in pomivalni stroj sta nova, hladilnik pa kakih 5 let. Sem pa prepričana, da ko mi crkneta pralni stroj in hladilnik, ju nadomestim z Gorenjem. Domače je le domače. ) Julija

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

24. mar 2006 8:16

Tudi jaz naročam novo kuhinjo in izbiram aparate, najprej sem mislila vzeti vse od gorenja, potem me je prodajalec v Merkurju prepričal, da so Boshevi pomivalni stroji boljši, steklokeramika pa od Elektroluxa, pečica in vgradni hladilnik od Gorenja pa OK. Potem sem prespala, spraševala prijateljice ...., in ugotovila, da sestavne dele za pomivalne stroje dela isti proizvajalec za Bosh in Gorenje. V trgovini sem preverila, odprla oba stroja, notranjost je čisto enaka. Sedaj sem izbrala vse Gorenjeve aparate, trenutno so pri Merkatorju še v akciji, pa še popust na gotovino dobim ( 5 % nad 500000 SIT) in pike na kartico. Tehtnico je prevagala, garancija 5 let, cena (samo pri pomivalnem stroju privarčujem 50000 SIT), slovenska znamka, pa mož že od vesega začetka navija za Gorenje. tanja tominec

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

24. mar 2006 8:43

Jaz imam vse Gorenje in sem zelo zadovoljna z njimi. Servisa sploh ne rabimo, ker vse dela kot je treba. kokos

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

24. mar 2006 8:46

Jaz imam Bosch, ker je tako super iz Cany presedlali na Bosch tudi moji starši. Imam tudi pralni in sušilni stroj in sem zelo zadovoljna z njim. Res da nekoliko več stane, vendar ti povem, da mi je Gorenjev stroj "hodil" po kopalnici. Glavnio je da ima čim več A razredov, ki se čez čas obrestujejo.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

24. mar 2006 9:28

Pri pralnem stroju in štedilnikih prisegam na Gorenje, pomivalni stroj sem dolgo imela Bauknecht, zdaj imam Whirlpool in sem zadovoljna, hladilnik imam tudi Gornejev. Ta počasi izdihuje, kaže pa, da bo tudi novi Gorenjev. Zamrzovalne omare imam vedno Gorenjeve in služijo sto na uro. Candyja ne maram, ker imata tašča in svakinja z njimi v večini primerov zelo slabe izkušnje , je pa res, da je tašča usekana na Miele in če se le da, kupi od te znamke vsaj pomivalni stroj. Čeprav sta ji dva tako crkovala, da je rekla nikdar več, potem je imela vmes enega Hooverja, zdaj pa ima najdražjega Mieleja. Kot smo že enkrat ugotvaljali: pri vseh znamkah lahko naletiš na kaj slabega, pri vseh je tudi veliko odbrega. Gre pač za kombinacijo naših pričakovanj, zmožnosti, potreb in tudi izkušenj, pa tega, koliko smo pripravljeni prisluhniti drugim. Je pa res, da jaz iz čisto patriotskih razlogov najprej preverim Gorenjeve izdelke, in šele če pri njih ne najdem, kar mi ustreza, se lotim pregleda drugih znamk. Mamamia mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

24. mar 2006 9:43

Tudi jaz sem lokalpatriot in se držim zadnjega stavka mamamie. Razen pomivalca (Bosch) vse od Gorenja. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti