Potica

neznan uporabnik
tema odprta - 31. okt 2001 21:48 | ogledi: 3.111 | odgovori: 9

Zanima me, kaj je potrebno narediti, da pri orehovi potici ne bi odstopala skorja oz. testo? Ko jo z mamo spečeva, se ponavadi zgodi prav to. In taka ni ravno estetska na pogled, čeprav je zelo dobra.

Beti

neznan uporabnik

1. nov 2001 8:51

Zdravo! Potico je treba pred peko napikati z vilico. Tako pravijo naše babice. lp Špela

neznan uporabnik

1. nov 2001 12:47

Jaz jo zmeraj napikam, pa mi ne uspe! Eni pravijo, da dodam preveč kvasa, pa sem tudi to upoštevala... Tretji pa trdijo, da se vzhajane potice ne sme preveč teptati z rokami - torej, ko jo enkrat položimo v pekač, se je ne smemo več dotikati... Vsak pove nekaj drugega. Beti

neznan uporabnik

1. nov 2001 17:30

Z potico je potrebno delati spoštljivo, ko jo zvijemo jo damo lepo v pekač, napikamo in počakamo kakšno uro, da "kipne". Jaz dam cca 4 do 6 dag kvasa na 1 kg moke, pa ponavadi skorja ne odstopi. Odkar sem dobila recept za nočno potico (glej staro sporočilo Potica, ki jo pripraviš zvečer spečeš pa zjutraj) sploh ni težav s skorjo, ki bi odstopala. Velikokrat sedaj spečem potico zjutraj preden grem v službo, prej sem za pripravo in peko potice potrebovala kar nekaj časa. Potica je tudi zelo okusna in dolgo ostane sveža. Veliko uspeha pri poticah Diana

neznan uporabnik

1. nov 2001 19:01

Mislim, da je 6 dkg kvasa na kg moke absolutno preveč. Nekateri ga dajo le 3 dkg. Danes pa sem slišala, da skorja ne odstopi takrat, kadar vročo potico takoj zvrnemo iz pekača na obratno stran (torej na tisto, ki je bila zgoraj, ko se je potica pekla). Vsak drugače - vsak po svoje... Beti

neznan uporabnik

2. nov 2001 7:33

Sama sem imela enake težave.Nasvet kuharice je meni pomagal.Potico tesno zavijajte ,namreč med testom in nadevom ne sme biti praznega prostora(čim manj zraka).Predno date potico v pekač jo z rokami po delovni površini še nekajkrat povaljajte.Pazite tudi da bo potica zadosti vzhajana in tik preden jo daste vpekač jo z zobotrebcem napikajte.Poizkusite mogoče vam grata.To vam PREKMURKA.ČAO!

neznan uporabnik

4. nov 2001 13:57

Glede odstopanja skorje je tako, da vi verjetno samo na površini prešpikate testo kar pa seveda ni zadosti. Pred peko morate testo prebosti do dna, saj le tako nato para izhaja iz celotne debeline potice in s tem preprečimo, da se skorja dvigne. Pomembno je tudi, da sta temperaturi testa in nadeva enaki. Peter

neznan uporabnik

5. nov 2001 12:16

Peter, testo vedno dobro prepikam, zato mislim, da težava ni v tem! Hvala vsem za nasvete. Beti

neznan uporabnik

5. nov 2001 12:51

Beti, meni skorja pri potici nikoli ne odstopi. Vedno jo kar se pač da trdno zvijem, preden začne v pekaču hajati, jo prebodem z zobotrebcem, ko pa je pečena, jo skoraj takoj potem, ko jo vzamem iz pečice, stresem "na glavo" iz pekaca. Morda je pomembno to, da jo pecem v okroglem loncenem modelu, tako da nastane tista prava slovenska oblika potice. Dokler sem jo pekla v navadnem ravnem pekacu, je imela potica prevec prostora in ni bila visoka. Marta

neznan uporabnik

13. nov 2001 11:37

Živijo, mogoče že malo pozno in neuporabno, pa vseeno. Koliko pa nafilaš potico? Pri nas imamo radi bolj polno in ker je fila "težka", pač malo skupaj pade in skorja odstopi. Veš, imam raje boljšo kot lepšo. Pozdrav vsem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti