Crisp funkcija - mikrovalovka

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

tema odprta - 20. mar 2006 20:57 | ogledi: 5.789 | odgovori: 7

Lep pozdrav!

Zanima me, kako uporabljate crisp funkcijo pri mikrovalovki. Imam namreč novo mikrovalovko, znamke Whirpool, ki ima poleg žara tudi funkicijo crisp. Danes sem se lotila pomfri krompirja po priloženih navodilih, pa mi ni uspel. Naj bi se "pekel" 9 minut, no, po 20 minutah je bil še vedno surov ter večinoma bele barve, sem ter tja pa kakšen zapečen. Ali bi mogoče morala uporabiti zmrznjeni krompir? Maščobo? Sicer tega v navodilih nisem zasledila...

Prosim za kakšen koristen namig.

hvalaaaa

cbelca

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

20. mar 2006 21:30

Imam enako mikrovalovko, pa tudi meni pomfri ni usoel. ami

ivvi  

član od: 1.12.2005

sporočila: 9

21. mar 2006 6:19

Lep pozdrav. Mi uporabljamo crisp pri mikrovalovki za pečenje pomfrija, pic in tudi hrenovk. Pomfri uporabljm zmrznjen, mikrovalovko nastavim na crisp približno 10 min. Ko preteče 10 min. premešm pomfri in po potrebo podaljšam čas pečenja še za kako minuto.Za pico pripravim testo ali ga kupim. Krožnik za crips premažem z oljem in raztegnem testo, ga prepikam za vilico in obložim z nadevom, pečem tudi približno 10 min. Upam, da sem pomagala. lep pozdrav ivvi

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

21. mar 2006 7:33

Tudi jaz imam že skoraj tri leta to MV. Funkcijo crisp ogromno uporabljam. Pomfri - zamrznjen stehtam, in nastavim autocrisp (običajno nastavim za 50 gr večjo maso ). Pomfri je skoraj vedno super, in bistveno manj masten kot klasično. Odkar imam to MV pomfrija še nisem delala drugače. Super je tudi za zamrznjene rogljičke, narastke, pečena bedrca, ribe.... lp

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. mar 2006 8:46

problem je, da ima veliko MV funkcijo crisp, vendar niso dovolj močne. Rezultat je dolgo pacanje in slab izplen. koliko močno MV pa imaš? Sicer pa drugače kot Robida in Ivvi po moje ne moreš delati. Lisa

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

21. mar 2006 21:17

Hvala vsem skupaj! Moja MV ima 750 W. Robida, a potem za rogljičke, narastke, bedrca, ribe... tudi uporabljaš crisp funkcijo? Jaz sem mislila, da bi za meso uporabila funkcijo žara?! torej bo treba uporabiti zmrznjen pomfri lepo se imejte cbelca

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

22. mar 2006 9:34

Cbelca, jaz pri funkciji crisp običajno uporabim teflonski pekač, ki je bil priložen. Pred leti si lahko ob nakupu te pečice zaprosil tudi za knjižico z načini piprave " Kuhanje z mikrovalovi", izdajatelj Whirpool Europe s.r.l., Podr. Ljubljana, Šmartinska 130, Lj. Za občutek sem prepisala en recept. Pečen pičanec (4 obroki) sest.: 1,2 kg piščanca sol, poper, začimbe 2 veliki žlici olja priprava: 1.Operemo piščanca, osušimo in razpolovimo 2.premešamo sol,olje, poper im mešanico začimb ter premažemo piščanca 3.piščanca položimo na crisp pladenj s kožo navzgor 4.Piščančje polovice pečemo na f. crisp 20-22 minut Pri funkciji crisp gre za kombinacijo "peke" in žara, če pa uporabiš le žar, pa živilo ne bo pečeno. lp, Robida

cbelca  

član od: 6.9.2004

sporočila: 58

22. mar 2006 22:25

Robida, najlepša hvala za ves trud. Danes sem pripravila pomfri (uporabila sem zmrznjenega) in je uspel perfektno!! Se bom preizkušala še z drugimi recepti, da ne bom hrane v MV le pogrevala. Začnem lahko s piščancem :) lepo pozdravljena, Cbelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti