Pariška krema

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. apr 2012 20:23

sem pogledala slike, pa je res zelo zelo lepa krema.. vsaj pri nekaterih. predvidevam da pri tistih, ki so upoštevali recept in počakali da se krema strdi. za vanilijevo pa sem študirala na tole: http://www.kulinarika.net/recepti/10124/sladice/cokolad izgleda, da se lepo brizga. samo upam da ne popoka, kot se mi včasih zgodi s pudingastimi kremami čez noč

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. apr 2012 10:47

sem malo poskušala, ker je sestra ravno muffine pekla :) za 20 muffinov: 350 g čokolade, 350g sladke smetane, žlica masla. Ohlajala sem na pultu, občasno premešala. Ko se je ohladilo sem malenkost stepla in nabrizgala. Veliko lepše se je brizgala tista, ki je bila stepena le čisto malo, da se je samo dobro premešala. Robovi so bolj gladki. Ko se krema strdi, pa je dosti trda, tako da tudi iz postrani ležečega muffina nikakor ni dol spolzela (to sem poskusila zarad cupcake bouqueta ;) ). je trda tako, da se ne pozna niti prstni odtis. Fantu je imela dober okus tudi z bananino aromo, sestri pa z mentolovo. Meni je najbolj dobra s pomarančno lupino ali pa brez vsega. Čez noč sem dala gor še posušene okraske iz tičino mase. Tako tista krema v hladilniku, kot tista na sobni temperaturi sta solidno držali okraske. Tudi pokonci postavljeno rožico. res se je zjturaj videlo, da se je rožica po dnu malo začela topiti, ampak to nikakor ni vplivalo na izgled, ki je še vedno bil brezhiben. del mase sem pustila pa čisto nestepen. je bol svetlečega videza in sicer trše ampak manj krhko. ostane pa skoraj istega volumna kot stepena, tako da s stepanjem nič ne pridobiš. stepena 10 sekund, samo da se je dobro premešala 2012-04-25_23.02.22.jpg malo bolj stepena, z dodatkom 100 g stepene smetane 2012-04-25_23.03.25.jpg evo, naslednjič pa samo še z belo čokolado probam. dala bom malo več čokolade kot smetane. Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 26. 2012 10:53

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

26. apr 2012 11:45

Kremo za huzarske krapke sem že uporabljala za okraševanje oboda torte. Ko je dobro ohlajena se z njo odlično dela (se res lepo poznajo sledi nastavka). V hladilniku pa se precej strdi. Sicer se še vedno lepo reže, ne vem pa kako bi se obnesla za to okrasitev, ko bi bila cela torta s to kremo prekrita kar na debelo. 

Kar pa se tiče pariške kreme, je meni stepena boljša po "okusu" (bolj kremasta), še boljša pa mi je stepena smetana z dodano stopljeno čokolado. 

Za cupcake bouqet pa sem ubrala bolj preprosto varianto, ampak ful lepo pride. Se mi zdi zelo lepa pozornost in do sedaj so bile še vse obdarovanke zelo navdušene. Oblikovala sem ga po tehle navodilih (so v dveh delih). Če te zanima, lahko kasneje prilepim tudi slikico.

 

 

roža

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. apr 2012 12:47

ja, meni je stepena smetana z vlito čokolado tud zelo dobra! vendar se mi včasih zgodi da dobi malo "bruhasti" priokus postarane smetane :D pa tudi med brizganjem se včasih vidijo kepice, ko se čokolada prehitro strdi v smetani. najbrž naslednjič naredim na ta način Chocolate Mousse 1 cup semisweet chocolate chips 1 1/2 cups cold, heavy cream, plus an additional 1/2 cup heavy cream 1/2 cup confectioners' sugar 1/4 cup granulated white sugar 2 teaspoons vanilla extract In a medium saucepan, combine the confectioners' sugar and 1/2 cup heavy cream. Stir over low heat. Add the semisweet chocolate chips, stirring frequently as they melt and the mixture becomes well blended. Remove from heat, stir in the vanilla and set this mixture aside. In a separate, large bowl, beat the remaining 1 1/2 cup heavy cream on medium speed and gradually add the granulated sugar. When all the sugar has been incorporated, beat the mixture on high speed until stiff peaks form. Fold the whipped cream into the chocolate mixture, taking care not to overmix. Refrigerate for at least one hour before using on your cake. ja, to pa res bolj enostavno izgleda! samo rabim še recept za ravne muffine, ne pa v hrib :) Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 26. 2012 13:15

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. apr 2012 14:53

bannanna je napisal/a:
hvala lepa!!!
pri nas se ne dobi takega cream cheesa. Naša philadelphia je zelo tekoča proti tisti, ki se uporablja v ameriških nadevih. Sem pa pomislila na to kremo že.


Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 25. 2012 18:58

 

Preverjeno,  Philadelphia cream cheese je pri vas enak, kot pri nas.

 

Po moje je finta v tem, da je res treba dodati dovolj sladkorja in stepati, stepati, stepati. Moj Kitchenaid z nastavkom za stepanje smetane dela nekje med 10 in 15 minut.

 

 

 

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. apr 2012 15:28

aha. glede na videe in našo philadelphio sem vedno mislila da ni identična. Na videih mi izgleda skoraj tako trda kot maslo.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. apr 2012 15:39

bannanna je napisal/a:
Na videih mi izgleda skoraj tako trda kot maslo.

Niti približno.

Vanja

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

26. apr 2012 17:09

bannanna je napisal/a:
samo rabim še recept za ravne muffine, ne pa v hrib :)

 

Po mojih izkušnjah so maffini (bolj) ravni če posodice napolniš le nekje do polovice ter če delaš testo na "biskvitni način" - torej da sestavine dobro premešaš. Pa, če je testo bolj tekoče. 

 

Kar pa se tiče vmešavanja stopljene čokolade v stepeno smetano morata biti obe čimbolj podobne temperatute - torej čokolada čimbolj ohlajena, smetana pa kar nekaj časa na sobni temperaturi. Drugače pa se tudi zgornji postopek dobro bere.

 

 

roža

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. apr 2012 1:02

Roža, ko si na prejsnji strani napisala da si vzela stepeno parisko 2:1. Za katero snov si mislila dve enoti? Ker meni se dva za cokolado noce stepstii Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 29. 2012 01:03

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

13. jun 2012 10:31

Bannanna, 2:1 bi bilo mogoče fino kot čokoladen obliv za torto in ne kot krema? Če se ti čokoladna krema ne strdi dovolj dodaš malo ruma - preverjeno strdi v trenutku.

Nisem pa vedela, da se temu reče pariška  Dolgo sem delala tako, da sem stepeni smetani dodala stopljeno čokolado. Kaj vem, vsaka mi je po svoje ok. Imam pa raje z belo čokolado, mi v kombinaciji s sadjem absolutno zmaga.

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti