Prepeličja jajca

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. jan 2011 11:07

Loni hvala, a to je kje blizu ljubljane? trgovinska me nekako ne mikajo bi jih pa za hec enkrt probala, ker sem jih le kot okraske do sedaj videla na kakih dekoracijah za veliko noč http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

Andreja2  

član od: 5.7.2010

sporočila: 47

7. jan 2011 14:21

Haj. Jaz dobim prepeličja jajca od prijateljice in jih vlagam kot kumarice sicer brez začimb za kumarice. So zelo dobre mi jih obožujemo. Vložene uporablajm k narezkom,... lp Andreja2

dzudi  

član od: 23.4.2007

sporočila: 5

23. maj 2011 9:25

Ja jaz imam tudi prepelice,če katera potrebuje jajčka naj mi piše na mail:judita.kersnic@gmail.com    Res pa je,da pomagajo pri različnih težavah.

dzudi

neznan uporabnik

28. avg 2011 18:32

Meni je všeč podjetnost. Fajn, da že sedaj skrbiš za ljudi, naslednjo pomlad.

 

Jaz sem to prvič jedel, ne bom povedal kje, so bila vložena v olje in kis. Nisem vedel, da so od prepelic. Meni okus zdaleč ni bil na navadna kokošja jajca, četud so po izledu podobna. Ajd prepeličja so velik manjša.

 

Kar se zdravja tiče so mi pomagala do kopalnice, ki je bla v marmorju, pipe ne samo pozlačene. Res od čistega zlata. Pa nekak so mi želodec psraznila. Ne vem, sort of laxative effect.

 

Vlagajo se zato v olje in kis, da se prikrije okus. Ki nikakor ne vleče na kokošja. In kvalitetna so draga. To sploh ni primerljivo s kokošjimi jajci na par centov gor al dol.

 

Uporablja se kot in izključno delikatesni dodatek, kak koščem mogoče z majonezo al čim podobnim. To se ne je kr tako. Kot se tudi tatarski biftek ne je na kile.

Definitivno pa nima nikakršnega zdravilnega učinka. Da bi lajšalo težave pa to. Enim, ki to trdijo, prodajajo in ljudi napizdujejo pa res lajša eksistencialne težave. Tu se pa strinjam, da učinek je.

 

Bon apeit.

 

Multivitamin

multivitamin

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

31. avg 2011 20:56

sicer ne vem zakaj odpiraš tri mesece staro temo, razen da se vsajaš, pa vseeno.

Če bi meni kje ponudili pokvarjena jajca, bi jih reklamiral brez sramu, tudi če imajo zlate pipe.

Pri prepeličjih jajcih, če si jih jedel več kot enkrat in to nepokvarjena, res ni razloga za prikrivanje okusa.

Drugače so pa bogata s kalcijem, vitamini, kovinami, itd... veliko bolj kot kurja jajca.

 

 

archi

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

31. avg 2011 21:20

Pravkar vidim, da je multi "odletel" s foruma.

No ja, moje mnenje je isto....

 

archi

inescresnar  

član od: 21.9.2011

sporočila: 5

12. okt 2011 10:54

Lep pozdrav =) Upam da je ta tema še aktualna, zato nisem odpirala nove =) A ima mogoče kdo recept za te vložene prepeličje jajčke? =)

inescresnar

sarasara123  

član od: 25.8.2014

sporočila: 1

25. avg 2014 16:02

ali mi kdo lahko napiše kako se vlagajo prepeličja jajca.

 

lp                                                         

 

sarasara123

jampina  

član od: 5.12.2007

sporočila: 229

26. avg 2014 20:40

Skuhaj jajčka,jih olupi,zavri kis in vodo(2.5 dcl,5 dcl vode) deni notri jajčka naj zavrejo,naloži v kozarčke in zapri vroče.Napisala sem ti okviren recept,ne vem koliko jajč imaš.Aja ,ko lupiš jajčka pazi,da ne raniš rumenjak,ker potem postane tekočina v kozarcu motna,ni nič narobe ,če se zgodi,vendar videz ni ravno  o.k. ,vsaj meni.

 

jampina

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

30. mar 2018 9:24

Prosim za pomoč. Dobila sem prepeličja jajčka, pa ne vem koliko časa in na kakšen način jih je potrebno kuhati za trdo kuhana jajca....

eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti