Linolej

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

20. feb 2006 10:38

Ne vem, zakaj se tako izogibate toplemu podu. Sama sem prej i mela v kuhinji in hodniku pluto, zamenjali smo s toplim podom in sem, kar se čiščenja tiče bolj zadovoljna. Imajo že kar dobre kvalitete z garancijo na obrabo do 15 let. LP

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. feb 2006 10:58

Tudi jaz imam topli pod v kuhinji. Lepo se očisti, otroci pa se lahko "valjajo" po tleh, pa jih ne zebe. jade

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

20. feb 2006 14:11

Ja, topli pod je sicer kar v redu, vendar pa smo ga sedaj imeli dvajset let in sedaj, ko sledi popolna prenova, si želimo kaj novega - kaj drugačnega. Jutri gre mož v Ekostil, saj je v sobot odprt le do 15 ure in v eno sobotno popoldne ne moreš spraviti vseh poti. Bomo videli. Zunaj je "totalen šit" - ampak imejmo se vseeno lepo. MALC

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

21. feb 2006 21:37

McNena, danes je bil mož v Ekostilu in si je ogledal te plošče - mene pa zanima ali ste jih položili sami in pa kakšno vzdrževanje je potrebno, saj mu je prodajalec dejal, da se jih v bistvu samo pomiva in da ni nikoli potrebno nikakršno mazanje. Poleg tega mu je dejal, da dajejo za plošče, ki jih oni položijo, pet let garancije. Prosim te, če mi lahko posreduješ še te informacije. Čao!! MALC

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. feb 2006 22:15

Malc, če misliš ceramiflex ti lahko samo rečem, vredno denarja - sploh če gre za kuhinjo, midva imava v enem prosotru kuhinjo in dnevni prostor, povsod ceramiflex, v dnevnem prostoru se poznajo lise (malce) od vrtljivega stola, ki pa gredo sicer stran če greš na kolena. Drugače pa mi je tudi naš polagalec svetoval da naj ne mažemo s kakimi čistili ker se potem poden nekako navadi in ga moraš vedno glancati da se sveti. Naj bi pa baje tudi v Ekostilu prodajali eno čistilo za ceramilex, tako mi je rekel polagalec, še nisem preverila. p, maja

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

22. feb 2006 9:16

Te plošče nama je polagal pogodbeni polagalec, ki so nama ga predlagali kar v Ekostilu. Bila sva zadovoljna. Imena in priimka ne vem več. Z njim sem se pogovorila že v trgovini sami, ker je bil slučajno tam in tako sva se dogovorila, da nama jih tudi on pripelje, ker imava majen avto. LP McNena

mojka  

član od: 4.6.2005

sporočila: 95

27. feb 2006 20:58

Jaz sem skoraj diplomirala na temo tal v kuhinji. Potem, ko sem mislila, da sem po nakupu bele tehnike že ven iz najhujšega kar se tiče kuhinje, sem doživela pravi stres, ko sem izbirala talno oblogo. Res pa je, da kar se tiče opremljanja malo preveč kompliciram včasih in imam pač svoj okus. Torej sedaj imamo povsod po stanovanju hrastov paket, vendar smo ga v kuhinji že dvakrat prebrusili in je nujno potreben zamenjave. Kuhinja je prehodna in zelo obremenjena pri nas in zato sem se tudi jaz odločila za eno trpežno varianto - vinil (oz. PVC) ali pa linolej. Ponudbe na tem področju je zelo veliko. Kot ste že omenile zgoraj Ekostil - Ceramiflex ali pa Expona domestic je primerna izbira za kuhinjo. Ceramiflex mi je všeč, ker imajo zelo lepe imitacije ploščic in če položite te plošče s fugami, dejansko izgleda kot ploščice. Baje pa je Ceramiflex malce bolj občutljiv. Podobno ponudbo imajo tudi pri Balohu v Trzinu, kjer so tako prijazni, da vam dajo za domov tudi vzorce, da si lahko malo bolj predstavljate kako bodo izgledala vaša nova tla. V Astri Chemo (BTC in na Jamovi) imajo krasno izbiro talnih oblog Armstong (linoleji in vinil) - če plačate kavcijo, dobite vzorčne kataloge za domov, pa tudi topli podi - tako naši od Juteksa, kot tudi uvoženi, ta boljši - taki z 10 ali 12 letno življensko dobo ne bi smeli biti slaba izbira. Meni samo ni všeč njihov "plastični" videz. Imajo tudi linolej na panelnih ploščah, ki se polaga na klik sistem (kot laminat), pa ne ropota toliko, ker ima na spodnji strani pluto. Tudi to lahko dobite za domov (plačate kavcijo). Iz Merkurja pa sem si "privlekla" domov vzorce plastificirane plute (kupiš npr. 1 m2, vrneš v 8 dneh in dobiš denar nazaj). Sicer kar se plute tiče (še bolj pa parketov) vam bodo prijazno svetovali v podjetju Jomar na Brezovici. Podov in ponudnikov še pa še: IVC, Gerflor, GreenFloors, Li & Co., Tarkett,... Jaz sem se nazadnje odločila za vivil plošče 60x60 proizvajalca Tarkett (trgovina Les3), ker sem tu našla barvo in vzorec, ki nam je ustrezal (barva skoraj identična parketu v ostalih prostorih, vzorec pa - precej naraven mat izgled, podobno kot kak linolej). Kako pa bo izpadlo na koncu - poročam čez kake 3 tedne. mojka

gostenn  

član od: 2.11.2005

sporočila: 131

4. apr 2007 18:23

Pozdravljene! Po dolgem času zopet odpiram to temo, kajti sem v fazi izbiranja materiala za naše novo domovanje , pa me zanima , če ima katera tilo-linolej plošče. Kako se obnesejo, kako so za čistit, garancije bi naj imel ta linolej 30 let. So pa iz istega kork-materiala kot pluta, le da je 7 x lakirano in še in še. Zanima me vaše mnenje in izkušnje Lep dan želim gostenn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti