Torta brez jajc

neznan uporabnik
tema odprta - 20. okt 2001 6:21 | ogledi: 4.330 | odgovori: 4

Ker imam sina, ki ima alergijo na jajčka, prosim, če mi lahko kdo posreduje recept za torto brez jajčk.

Spremenil(a) - Jazzo dne 20 okt 2001 06:22:40

neznan uporabnik

20. okt 2001 10:44

Posredujem vam nekaj receptov za vašega sinčka. Brezjajčni biskvit - 2 jogurtova lončka moke, - 2 navadna jogurta, - 1 jogurtov lonček sladkorja, - 1 jogurtov lonček olja, - 2 vanilija, - 1 pecilni Navedene sestavine premešate in spečete. Če želite rumeno barvo, dodajte rumenilo. Dobi pa se tudi neka začimba, katere imena se trenutno ne spomnim. Bom se pozanimala! Biskvit nadevate s poljubno kremo. Ena izmed možnosti je tudi ta, da segrejete kompotovo vodo, ki ste ji prilili malo navadne vode, da dobite skupno 1 l tekočine. Nato vanjo zakuhate 5 žlic gustina, 5 žlic moke in dobro premešate. Nazadnje dodate na kocke narezano sadje – bodisi sveže bodisi iz kompota. Na vrh dodate še stepeno sladko smetano. Vanilijevi rogljički brez jajc - 25 dkg margarine, - 10 dkg sladkorja v prahu, - 4 žlice kisle smetane, - 2 žlici belega vina, - 1 pecilni Penasto umešate margarino, sladkor in vanilijo ter po žličkah dodajate smetano. Nazadnje dodate še vino, moko, pecilni prašek. Testo naj počiva 1 uro. Nato z roko oblikujemo rogljičke ter jih polagamo na suh pekač. Pečemo 12 – 15 minut pri 180 – 220° C. Tortna osnova - 1 skodelica kokosove moke, - ½ skodelice pšenične moke, - malo soli, - toliko vode, da veže testo. Testo mesimo tako dolgo, da se sestavine sprimejo, vendar ne predolgo, saj lahko postane žilavo. Vtisnemo ga v model in pečemo pri 170° C, da rahlo porumeni. Pazimo, da se ne zažge! Obložimo s poljubnim nadevom. Upam, da vam bodo recepti koristili. Če pa potrebujete še katerega, pa se oglasite. Lp, Beti. ps: imam tudi recept za kvašeno testo za potico, če ga morda potrebujete. Spremenil(a) - Beti dne 20 okt 2001 10:46:38

neznan uporabnik

23. okt 2001 22:00

Tukaj je povezava na stran, kjer sem v bazi KulS objavila recept za bananino rolado. Mislim, da je nekaj žlic moke v pudingu, ampak to lahko mirno spustiš. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=1340 Tina Z.

neznan uporabnik

28. okt 2001 9:09

Začimba, ki da rumeno barvo, se imenuje kurkuma. Mislim, da se dobi v specializiranih trgovinah z zdravo prehrano oz. naravnimi živili. Sladice, v katere smo jo dodali, so lepo rumene. Jaz sploh nisem mogla verjeti, da so spečene brez jajc. Lp, Beti.

neznan uporabnik

30. okt 2001 20:59

Se moram prav opravičit. Kljub temu, da lepo piše torta brez jajc, sem jaz videla ˝brez moke˝. Ni mi jasno zakaj. Bananina rolada, pa žal vsebuje jajca. Upam, da bom v svoji zbirki našla kaj brezjajčnega, čeprav se bojim, da nimam nič takšnega. Tina Z.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti