Peki papir

neznan uporabnik
tema odprta - 19. okt 2001 10:06 | ogledi: 3.138 | odgovori: 5

Kot lahko preberem, pri pečenju zelo veliko uporabljate peki papir, nikoli pa nihče ne napiše, da ga je treba namastiti. Ali to velja za vse jedi, meso, sladice, ipd?

P.S. ALi mi mimogrede lahko kdo pove se to, kako naj pridem do sicnikov itd?

neznan uporabnik

19. okt 2001 10:14

Lepo pozdravljena Marjana! peki papir uporabljam bolj za pecenje pioskotov, eklerjev, peciva, raznih narastkov, pic,... sem poskusila tudi ze kaj bolj konkretnega kot somusaka, itd, ampak se je papir toliko navlazil, da sem ga prakticno postrgala s krompirjem vred. Tako, da ni cisto sigurno, da ga ne bos komu servirala. Ne vem, poskusi. Nikoli pa ga se nisem in ga tudi nimam namena dodatno mastit, ker je prav zato ze pripravljen. Je zato, da se zadeve ne primejo. Me pa zanima, s cim je premazan peki papir, da je tako masten na otip. A so to kaksni voski, mast ali kaj? Zaradi sumnikov je pa takole. Sicer nekateri pravijo, da se jih da pisat. To brez problema, samo s (š) kot sola se ne izpise prav. Tako se mi zdi, ko berem vase meile! Lp, sara prelogar

neznan uporabnik

19. okt 2001 11:29

Sara, ne se sekirat zaradi šumnikov. Saj toleriramo tudi brez njih, smo se že zdavnaj dogovorili. Gre za to, da nas čitajo na vsemogočih strojih, z raznoraznimi "keymapami"..., pa se lahko še tako trudiš, pa ne pride prav ven. Jaz z Amigo šumnikov gor ne spravim Potem pa čist navaden PC, vse po defaultu nastavljeno, pa dela! Mogoče bi pa glavni Admin nam kaj razložil, kako je s tem? lp, Bojan

neznan uporabnik

19. okt 2001 11:53

Stare verzije Internet Explorerja so imele problem s šumniki, v IE 4,5,5.5,6 pa ni problemov na Windowsih. Tudi Netscape 4 nekaj zafrkava, če pošiljate pismo, ne če ga berete (šumniki se "izgubijo"). Na Amigi lepo dela, če imaš keymapo nastavljeno na Latin2. Mac pa???? Je kdo na Macu? Kako se berejo šumniki? Jernej Urednik kulinarične Slovenije

neznan uporabnik

19. okt 2001 13:48

No, če se vrnem k prvotnemu vprašanju je tako: peki papir uporabljam pri vseh vrstah biskvita, ki ga pečem v večjih oglatih modelih. Sama ga osebno vedno namastim z malo margarine in potresem z moko. Z odstranitvijo testa od peki papirja nimam nikoli nikakršnih težav. Peki papirja nikoli ne uporabljam za tortni model - okrogli. Največkrat pečem sirovo tortico in se mi zdi, da tudi tukaj nimam problemov. Peki papir naj bi se zmeraj uporabljal nenamaščen za vse vrste keksov. Vsaj tako me je učila starejša gospa, ki se na peko zelo spozna. Kar zadeva meso, pa ga nisem še nikoli uporabila. Ta peki papir, ki ga uporabljam jaz, sploh ni masten na dotik. Mogoče so razlike od proizvajalca do proizvajalca. Omenila bi še, da lahko en peki papir uporabite večkrat. Beti

neznan uporabnik

22. okt 2001 8:54

Peki papir, ki se kupi v Sparu, je nekoliko masten na otip (verjetno gre za voske - to pa ni nič škodljivo za zdravje). Vse vrste peciva in kolačev, če le ni preveč mokro, se pečejo odlično. Dodatno namaščevanje seveda ni potrebno - le v čem bi bil potem smisel papirja, namastimo lahko pekač. Uporabi se lahko večkrat, vendar se sčasoma zažiga in nima več svoje prave funkcije. Pri Bofrostu pa je možno kupiti neko posebno mrežico, ki je po mnenju sosed "super, še oprati se da in večkrat uporabiti!" - meni se pa zdi malo zelo draga v primerjavi s popolnoma funkcionalnim pekijem.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti