Peka muffinsov

neznan uporabnik
tema odprta - 18. okt 2001 9:53 | ogledi: 5.553 | odgovori: 25

Hej,

mene pa zanima nekja povsem preprostega - še nikoli nisem namreč pekla muffinsov in moram priznati, da se tudi v recepte še nisem poglabljala. Preden pa se spravim k temu, me zanima, ali je za peko muffinsov nujno potreben pekač zanje, ali zadoščajo samo tiste papirnate "košarice", ki jih položimo na navaden pekač?

Hvala za odgovor. Lep dan.

neznan uporabnik

18. okt 2001 10:04

Draga Maya May, Za peko muffinsov je res nujno potreben pekac z vdolbinicami. Le - te lahko namažeš z maščobo ali pa vanje daš papirnate košarice (meni se to zdi bolje). Brez pekača namreč papirnate košarice ne obdržijo svoje oblike, ko so napolnjene z m aso za muffinse. Lep pozdrav Marta

neznan uporabnik

18. okt 2001 10:57

Hay, muffini se res najlepše spečejo v posebenm pekaču (obstojajo pekači za večje muffine, to je taka velikost kot jo običajno vidimo v trgovini, lahko pa kupiš tudi takega z majhnimi vdolbinicami - 24 luknjic, ki so še posebej primerni za majhne otroke, ali pa za pocrkljat sodelavke zjutraj ob kavi). Pekače pa jaz v vsakem primeru raje dobro namažem, papirne skledice se tako primejo testa, da skoraj cel kolaček razkoplješ, preden jo dobiš dol. Dober tek!

neznan uporabnik

18. okt 2001 13:59

Zanimivo, nekaj ljudi mi je ze reklo, da se jim papirnati modelcki zelo prilepijo na muffinse. Moji se z lahkoto odstranijo....moram pogledati, kdo je proizvajalec...morda so papircki razlicni glede prijemanja....Ali pa je odvisno od sestave muffinsa. Marta

neznan uporabnik

22. okt 2001 8:58

V receptih vedno piše, da jamice napolnimo samo do tričrt. Če bi jih res, potem mafini ne bi imeli tipične gobaste oblike. Jaz napolnim do konca, mogoče celo malo s kupčkom in potem ravno prav lepo narastejo. Pekača (teflon) ne mastim, saj je že masa precej mastna. Ven grejo lepo, le pri pomivanju je potrebno malo podrgniti oz. namočiti.

neznan uporabnik

22. okt 2001 11:49

In kje lahko kupim (teflonski)pekač za muffin-e?

neznan uporabnik

22. okt 2001 13:49

Jaz sem prejšnji teden kupila silikonski pekač za muffine. Moram reči, da sem bila najprej precej skeptična, ampak so me prijateljice prepričale. V soboto sem ga preizkusila in je res super, muffini se čisto nič ne primejo pekača (pa ga nisem čisto nič namastila), ko pekač obrneš kar sami padejo ven. A ja, kupila sem ga v trgovini Pekarne Vrhnika (Brnčičeva 13, Črnuče).

neznan uporabnik

23. okt 2001 7:32

Teflonski so naprodaj v Merkurju, Intersparu, pa verjetno še marsikje, kjer imajo večjo izbiro loncev.

neznan uporabnik

9. nov 2001 14:17

Teflonski pekač, silikonski pekač....se sprime, se ne sprime??? Malo oklevam, preden se bom odločila za nakup. Jaz bi tudi rada taekga, da ni treba niča mastit in da se res ne sprimejo. Nisem jih še pekla, samo iz vaših receptov sklepam, da bi jih bilo vredno poskusiti. Zato prosim za osnoven recept za te mufinse. Na kul.slo so sicer neki recepti z banano in ne vem, menda cimetom. Pa verjetno obstaja osnovni recept, kajne? Pomagajte mi. megi

neznan uporabnik

9. nov 2001 14:53

Halo, jaz imam teflonski kolac in sem zadovoljna. Pekaca ne mazem, uporabljam pa papircke. Tiste, ki se ne prijemljejo, sem kupila v Nami in so v paketu rjavi, roza in beli. Prej sem imela samo bele, s katerimi so bile tezave. Proizvajalca ne vem za nobene. Se mi pa zdijo muffini s papircki se bolj posreceni. LP, Suzi Suzi

neznan uporabnik

9. nov 2001 15:45

Osnovni recepti za muffine : 2 skodelici bele moke (475 ml) 1 cajna zlicka pecilnega praska 1/2 cajne zlicke soli 2 jedilni zlici sladkorja 1 rahlo stepeni jajce 1 skodelica (240 ml) mleka 1/4 skodelice (60 ml) stopljenega masla ali: 680 g moke 1 zlicka sode bikarbone 4 zlicke pecilnega praska 2 zlicki vanilin sladkorja 130 g masla 130 g sladkorja 2 jajci 240 g mleka Marta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti