Pomurske tradicionalne jedi in drugo

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

tema odprta - 6. feb 2006 13:52 | ogledi: 5.967 | odgovori: 10

Živjo!

Z dragim se odpravljava na mini počitnice v Moravske toplice. Ker bi se poleg kopanja, savne in masaž rada še najedla okoliških specialitet, me zanima kam naj greva kaj pristnega in domačega pojest, predvsem pa kaj poleg prekmurske gibanice, bograča, tunke še spada v pomurske domače jedi. Saj vem, da sem nevedna, ampak za Primorko je Pomurje takoooo daleč.

Hvaležna bi bila tudi za kake predloge za krajše izlete.

Hvala in LP!

Ana

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

6. feb 2006 14:02

Podobna tema: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5423 Priporočam, da poskusita dodole (oba o s preglasom ), pecke, zlejvanke, bujto repo, rejtaše, ... Pri Tremelovih bosta lahko sigurno poskusila ogromno prekmurskih jedi. mufin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. feb 2006 14:27

Joj, dodole....kako je to dobro. Pa bujta repa - že v tem se utopim, kaj šele v kakšnem bograču... Sicer pa se bo verjetno oglasila še Prekmurka in nanizala kakšno jed...Mamamia mamamia

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. feb 2006 16:24

Bujta repa s kašnatimi krvavicami -iz ajdove kaše in iz ajdove kaše z dodatkom krvi ,krvavice iz prosene kaše in tako hrustljavo zapečene ,dodoli, bograč ,jedi iz divjačine ,domača šunka z domačo zaseko ,kmečki krožnik -šunka ,zaseka domače klobase ,domača pašteta....-,ciganska pečenka ,kisla juha ,mljejčna župa -z ajdovo kašo in jurčki -,meso iz tunke ,retaši -zavitek -,posolanke -kvašeno testo s skuto in bogato polito z kislo smetano ,ocvirkove in salove pogače ,ajdove zlevanke prelite z bučnim oljem ali z kislo smetano ....to mi je v tem trenutku prišlo na pamet .Ponudba teh jedi v naših lokalih po Prekmurju je zadovoljiva ,zdaj me preganja čas ,se še oglasim. Marta

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

6. feb 2006 17:31

Ana ,vem da obstaja Turistično informacijski center M. Toplice in mislim ,da boš dobilla tam koristne informacije kam na potep in da ti bo zmanjkalo časa za vse kaj bi rada videla , če praviš da prideš na mini ppočitnice in upam ,da se boš še kdaj vrnila .Nekaj gostinskih lokalov ti priporočam ,KJER BOŠ DOBILA JEDI ,KI SEM JIH OMENILA ŽE PREJ . Gostilna AJDA CANKOVA Gostilna k ROTUNDI SELO GOSTILNA MARIČ SEBEBORCI GOSTILNA RAJH BAKOVCI Želim ti, da se imata z tvojim dragim kar se da lepo in upam ,da bo Prekmurska gostoljubnost k temu kaj pripomogla . LP Marta

strukelck  

član od: 2.12.2002

sporočila: 91

6. feb 2006 18:59

Tudi jaz žal ne poznam dobro Prekmurja, saj sem bila tam samo dvakrat na enodnevnem "delovnem" izletu. So mi pa ostale posolanke v tako dobrem spominu , da se že zaradi njih splača na izlet. Prekmurka, hvala za nekaj koristnih informacij, mogoče se s primorskega konca kmalu odpeljem kaj v Prekmurje in bom nasvete potrebovala. strukelck

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

7. feb 2006 7:23

Joj koliko idej, hvala vsem, predvsem pa hvala tebi Prekmurka. Sigurno bom probala dodole, pa zlevanko in mogoče celo krvavice. Na našem koncu zelo težko dobiš dobre. Hvala za naslove gostiln - ena bo sigurno obiskana. Glede izletov pa sem malo pogledala na panonia.si, tako bo verjetno na sporedu cerkev v Bogojni, pa jezero z energetskimi točkami, grad in seveda Babičev mlin, tja grem ziher kupit moko. Komaj čakam drug teden. LP! Ana

simonka23  

član od: 10.6.2004

sporočila: 39

7. feb 2006 10:35

Če se boš vrtela okrog Bukovniškega jezera in mlina, zelo priporočam Prekmursko ižo. Tam se pa tako dobro je..... simonka23

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

7. feb 2006 10:43

Zeeelo dobro se je tudi pri Flisarju v Moravcih. Bernarda

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

7. feb 2006 11:22

Tudi midva se peljeva jutri v Soboto in komaj že čakava na prekmurske koline pa še kak retaš se bo prilegel! Sva že preverila pri Rajhu, če jih imajo! Sploh je v Prekmurju vedno lepo, dobra hrana, prijazni ljudje. Lp, Karmen V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti