Power juicer

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 28. jan 2006 18:58 | ogledi: 10.805 | odgovori: 12

HEJ HEJ VSEM!

ZANIMA ME KAKŠNO IMATE MNENJE O POWER JUICER-JU? DANES SEM GA PRVIČ PROBALA IN JE ENKRATEN. NAREDILA SEM KORENCKOV SOK IN DODALA SE NEKAJ JABOLKOV IN RESNICNO JE KOT NA TELEVIZIJI, RES MAKSIMALNO JE UCINKOVIT IN OGROMNO SOKA DA.

PRIPOROČAM GA VSEM.SE MI ZDI, DA JE KAR VREDEN SVOJEGA DENARJA IN PA PRAV TAKO NI POTREBNO SADJA REZATI NA KOSCKE, RAZEN POMARANC ALI LIMON, KER SAMA LUPINA NI RAVNO ZDRAVA.

EDINO ZA POMIVATI PA JE KAR NEKAJ, TO PA JA

KAJ PRAVITE..IMATE KAKSEN RECEPT ZA DOBRO MESANICO ZDRAVEGA SOKA?

POZDRAVCEK,

Visage

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

28. jan 2006 19:12

Živijo, evo, ti kar prepišem, kar sem galji pošiljala pred časom. Imam eno knjižico samih receptov za naravne sadno/zelenjavne koktejle... veliko je zanimivih, presenetljivih in uporabnih Najprej sokovi za zdravljenje (1) ORANŽEN 100 gr rdeče paprike 125 gr jagod 50 gr paradižnika 125 gr manga 125 gr lubenice 3 ledene kocke po želji Vse sestavine zmiksaš v sokovniku, po želji sok preliješ še v blender, dodaš led in zmiksaš. znese 2 dcl soka, energijska vrednost 200 kalorij (2) ZELENI velika pest listov mlade špinače 200 gr korenja 4 paradižnike 1/2 rdeče paprike led po želji Sestavine daješ v sokovnik - vsakemu listu špinače naj sledi kos korenja ali paradižnika, da se bo špinača lepo zmiksala. Po želji lahko soku dodaš led. Znese 3 dcl soka, 175 kalorij (3) RDEČI 1 pomaranča 250 gr korenja 125 gr rdeče pese led po želji 125 gr jagod Olupiš pomarančo. Skozi sokovnik spustiš korenje, rdečo peso in pomarančo. Sok preliješ v blender, dodaš led in jagode ter grobo zmiksaš. Znese 2 dcl, 259 kalorij (4) RUMENI 125 gr korenja 250 gr melone 1 limeta 2,5 cm dolga korenina ingverja, na grobo nasekljana led Skozi sokovnik spustiš korenje, melono, limeto in ingver. Po želji dodaš led. Znese 2 dcl, 166 kalorij Za krepitev (1) RUMEN 125 gr papaje 2 pomaranči 125 gr zelene kumare led po želji Olupiš papajo in pomaranče, tako da ostane na njih čim več bele kožice. Oboje spustiš skozi sokovnik skupaj s kumaro. Po želiji serviraš z ledom. Znese 2 dcl, 184 kalorij (2) VIJOLČEN 250 gr jabolk 100 gr zmrznjenega jagodičja 100 gr naravnega jogurta (navaden, pro-bio jogurt) 1 žlica tekočega medu led po okusu Skozi sokovnik spustiš jabolka, preliješ v blendre, dodaš jagodičje, jogurt in med ter na hitro zmiksaš. Po želji dodaš led. Znese 2 dcl, 339 kalorij (3) ORANŽNO-ZELEN 1 pomaranča 100 gr rdeče paprike 100 gr rumene paprike 100 gr oranžne paprike led sveži mentini lističi Olupi pomarančo, tako da ostane gor čim več bele kožice. Skozi sokovnik spusti kose paprike in pomaranče. Soku dodaj led in lističe mete. Znese 2 dcl, 141 kalorij (4) RDEČE 150 gr grenivke 50 gr kivija 175 gr ananasa 50 gr zmrznjenih malin 50 gr zmrznjenih brusnic Skozi sokovnik spusti grenivke, kivi in ananas. Sok prelij v blender, dodaj zmrznjeno jagodičje in na hitro zmiksaj. Znese 2 dcl, 247 kalorij Preventiva (1) RUMENO-ZELEN 250 gr korenja polovica očiščenega čilija ali ščep čilija v prahu 250 gr ananasa 1/2 limete 1 žlica sesekljanega koriandra led po želji Skozi sokovnik spusti korenje, čili in ananas, dodaj iztisnjen sok pol limete in primešaj koriander. Znese 2 dcl, 240 kalorij. (2) RDEČA-ZELENA 150 gr papaje 150 gr grenivke 150 gr malin 1/2 limete led Očisti meso papaje in ga spusti skozi sokovnik z grenivko in malinami. Dodaj iztisnjen limetin sok in premešaj. Znede 2 dcl. 193 kalorij. (3) PEKOČA ORANŽNA 300 gr paradižnika 100 gr zelene 2,5 cm sveže korenine ingverja, grobo nasekljane 1 strok česna 2,5 cm sveže korenine hrena 175 gr korenja led po želji Skozi sokovnik spustiš vse sestavine. Znese 1,5 dcl, 189 kalorij. (4) PEKOČA RDEČA 4 velike paradižnike 1 jabolko 1 steblo zelene 4 drobno nasekljane liste bazilike 1 1/2 žlice soka limete Spustiš sestavine skozi sokovnik. Soku primešaš limetin sok in po želji dodaš led. Znese 2 dcl, 203 kalorije. Varovalni koktejli (1) VIJOLČEN 300 gr jabolka 200 gr borovnic led Spustiš jabolka in borovnice skozi sokovnik. Sok lahko serviraš z ledom, v sok na koncu primešaš še nekaj celih borovnic. Znese 2 dcl, 300 kalorij. (2) PINK 200 gr jabolka 50 gr rdeče pese 90 gr zelene led po želji Vse spustiš skozi sokovnik. Soku po želji dodaš zmlet led. Znese 1,5 dcl, 179 kalorij. (3) ROZI 2 pomaranči 1 kivi 200 gr jagod Olupi pomaranče in pusti gor čim več bele kožice.Spusti vse sadje skozi sokovnik. Znese 2 dcl, 201 kalorija. (4) RUMENA BANANA 100 gr pomaranče 150 gr korenja 100 gr banane 1 suha marelica Olupi pomaranče in pusti gor čim več bele kožice. Skozi sokovnik spusti korenje in pomarančo. Sok prelij v blender, dodaj kose banane, marelico in nekaj kock ledu. Na hitro zmiksaj in serviraj. Znese 2 dcl, 204 kalorije. Pa še en dodatek izven konteksta. Prosim ne kriči, te vsi čisto dobro slišimo tudi brez kričanja. Če pa slučajno še ne veš, na internetu so VELIKE TISKANE ČRKE KRIČANJE. Isto radi te bomo imeli tudi če boš govorila z normalnim tonom. Hvala. Lep pozdrav in uspešno sokovnjenje! tjas Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 28. jan 2006 19:14:23

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jan 2006 20:08

jade

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

29. jan 2006 8:58

Brez zamere, men zgornja objava zgleda kot reklama.

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

29. jan 2006 9:15

Reklama gor ali dol- jaz sem vesela, da je Visage priporočila Power juicer tudi drugim (da se bom lažje odločila ali ga bom kupila). Sploh pa, ker je Tjaš napisala toliko zanimivih receptov (in mi ne bo potrebno brskati za njimi drugod). Hvala obema!!! Verjetno ga bom mami kupila za rojstni dan, skopirala Tjašine recepte in jih priložila k darilu... pomoje bo prav vesela! Lep dan vam želim

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

29. jan 2006 10:39

Jaz sem z njim zelooo zadovoljna. Sok je odličen. Uporabim tisto sadje in zelenjavo, ki je trenutno pri roki na pultu ali v hladilniku. Obvezno pa vsak teden pripravim sok iz kilograma rdeče pese, ga nalijem v steklenico in v hladilnik. Porabiti ga je treba v par dnevih. Najraje ga mešamo s pomarančnim sokom. Citruse tudi jaz olupim. Iz mehke zelenjave še nisem pripravljala soka (špinača, solata, bazilika), tudi iz borovnic in jagod še ne, banane se ne da sočiti, prav tako ne marelic, jabolka in hruške pa ne smejo biti kašaste - preveč zrele. Še najlepše se dela sok iz hladnega sadja in zelenjave. Borovnice in jagode raje zmeljem v multipraktiku skupaj z ledom in dolijem drugemu soku ali pa zmeljem kar zmrznjeno. Pomivanje je res malo zamudno, priporočam pa takojšnje pomivanje, sicer se ostanki sadja in zelenjave zasušijo in je čiščenje še bolj zoprno. Svetujem takojšnje splakovanje pod tekočo vodo in v pomivalni stroj - najmanj problemov. Pri ročnem pomivanju za mrežico uporabljan ščetko za posodo (ali za roke). Glede na to, da cena ravno ni majhna, sem prepričana, da bo to res krasno darilo mami za rojstni dan, tudi jaz bi ga bila vesela, pa sem ga morala sama sebi kupiti In ni mi žal! Dušanka

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

29. jan 2006 12:17

Hvala za vaša mnenja in nisem zelela oziroma nisem delala namenske reklame, zelela sem samo pohvalit, ker je res odličen in se mi zdi da vedno prav pride za majhne otroke in tiste ki imate radi naravno pripravljen sok, tako da ne bo kakšnih zamer. Bom upoštevala da ne bom uporabljala velikih tiskanih črk Drugace pa Tjas hvala za recepte za sokce sem zelo vesela in jih pom probala kdaj naredit..sama pa tudi mislim,da je juicer lepo darilo. Pozdravcek, Visage

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

29. jan 2006 14:20

Ja meni je sicer power juicer všeč, samo bolj na TV, ker ga tam potem tudi pomivajo! Mi smo ga kupili, enkrat sprobali in zdaj leži v omari. Če je kdo interesent za nakup, naj mi javi na zasebno pošto! kokos

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

29. jan 2006 15:39

Tjas,ti si srček.Hvala! Je že na papirju. Vesna Leben

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

29. jan 2006 20:30

Ja res je bolj zoprno ce se prah gor nabira...sicer pa kdaj pa kdaj clovek tudi opusti sokce pa potem cez nekaj casa ponovno naredi kasen sokec. Visage

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

31. jan 2006 21:12

tjas je napisal/a:
Pa še en dodatek izven konteksta. Prosim ne kriči, te vsi čisto dobro slišimo tudi brez kričanja. Če pa slučajno še ne veš, na internetu so VELIKE TISKANE ČRKE KRIČANJE. Isto radi te bomo imeli tudi če boš govorila z normalnim tonom. Hvala.
Tega pa tudi jaz nisem vedela. No človek vsak dan izve nekaj novega. Hvala. Lp, marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti