Puding-imate kakšne nove ideje-puding malo drugače

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

15. mar 2010 7:24

Jaz pa skuham vanilijev puding in ga nalijem v "kalupe" lahko tudi skodelice in ohladim. Nato iz "kalupa" prevrnem na krožnike ter prelijem z vročimi gozdnimi sadeži ali malinami (sadje, z malce sladkorja-po okusu, zagrejemo). MMM zelo dobra in hitra sladica! valikaben

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

25. mar 2011 14:57

A je mogoče kdo od vas poskušal v kuhan puding vmešati še stepeno sladko smetano?

Rada bi načarala bolj penast in mehak puding, pa se razen tega nisem še ničesar domislila ...

Hvala

Amanda Angelic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. mar 2011 15:14

gre, seveda gre, pa tudi sneg iz beljakov, je še bolj rahlo. Mamamia

mamamia

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

25. mar 2011 17:07

Amanda Angelic je napisal/a:

A je mogoče kdo od vas poskušal v kuhan puding vmešati še stepeno sladko smetano?

Rada bi načarala bolj penast in mehak puding, pa se razen tega nisem še ničesar domislila ...

Hvala



Amanda Angelic

 

To je v bistvu krema, ki pa jo lahko tudi kr tako ješ oz pripraviš kot sam puding. Poznam tudi kremo, kjer gre skuhan puding, smetana in skuta ( torta sestre Vendeline)

Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

25. mar 2011 18:43

Pozdravljene! Tole s smetano zanima tudi mene. Namreč, pripravljala sem kremo za torto, v katero bi naj med drugim šel kuhan vanilijev puding pomešan s stepeno sladko smetano. No nikakor ni uspelo ... Ko se puding ohladi je namreč preveč trd in ko sem vmešala še smetano so nastale grudice pudinga. Če pa bi vmešala smetano v še topel bolj tekoč puding, pa bi se le ta stopila.. torej.. Kako ve to delate?

hvala



ursulinka

Sporočilo je spremenil(a) ursulinka dne 25. 2011 18:44

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. mar 2011 18:55

Ursulinka, jaz sem delala torto s tako kremo in mi je lepo uspela. V receptu je pisalo, da se puding  skuha s tekočino od kompota, medtem, ko se ohlaja, pa ga moraš mešati. Točno tako sem delala in se mi je s smetano čisto lepo zmešal. Tako torto sem delala 2x z različnim sadjem in krema je bila v obeh primerih super. Recept pa je tu:

http://www.kulinarika.net/recepti/2133/sladice/visnjeva

 

JJ

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

25. mar 2011 19:01

No v mojem primeru je šlo za improvizacijo rafaello torte. Okus je bil sicer na koncu ok, ampak so me te grudice pač zelo motile. hvala za nasvet, bom naslednjič poskusila z mešanjem med ohlajanjem . Verjetno sok ali mleko pri kuhi pri tem ne igrata vloge, ali pač?

ursulinka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. mar 2011 19:07

Ja, tudi o tem sem razmišljala, ampak saj mleko ni kaj dosti gostejše od soka, a ne? Zanimivo je to, da se v manj kot enem litru soka skuhata dve vrečki pudinga, pa je vseeno ok.

Poskusi z mešanjem, upam, da ti bo uspelo

JJ

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

25. mar 2011 19:19

Bom, hvala za idejo ursulinka

franciska  

član od: 15.2.2011

sporočila: 144

25. mar 2011 19:52

Sama sem delala pudingovo kremo z maslom za torto. Vedno mi je ratala odlična, zelo kremasta. Poanta je v pripravi pudinga. Prašek in sladkor sem zmešala , dodala par žlic mleka in na gladko zmešala, to sem malo segrevala, nato dolila  mleko in sicer manj kot za puding. Ko je bil kuhan sem posodo dala v hladno vodo in neprestano mešala,da,se je ohladil. Postal je kremast, tak kot je tisti iz trgovine, meni je bil zelo všeč, čeprav pudinga ne maram. Ne sme se narediti smetana na hrhu, kar  pomeni hlajenje in mešanje.

franciska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti