Kus kus in polenta

neznan uporabnik
tema odprta - 11. okt 2001 18:56 | ogledi: 4.616 | odgovori: 6

Rada jem zdravo hrano, vendar pa mi je všeč tudi, če so jedi hitro pripravljene. Ravno zaradi tega velikokrat skuham polento ali pa kus kus, problem je pa v tem, da ne poznam veliko načinov priprave omenjenih jedi. Ker sem vegetarijanka oziroma ne jem mesa (ribe&morski sadeži pridejo v poštev, prav tako jajca in mleko), vas prosim, da mi poveste kak preprost brezmesni recept za omenjeni jedi ali za priloge (omake&co.) k njima.

neznan uporabnik

12. okt 2001 9:41

Priporočam vam knjižico Marjance Hari - Novinšek Kuhanje z naravnimi živili s podnaslovom Zanimivo, okusno in zdravo. Knjižica vsebuje izključno vegetarijanske recepte (tudi nadomestki mesa, mleka, smetane se najdejo v njej). Kus kusa in jedi iz polente pa v njej na žalost nisem našla, se pa oglasim, če najdem kaj primernega kje drugje. Beti

neznan uporabnik

12. okt 2001 9:47

Hej, že pred časom sem na forum posredovala recept pripravo pravega maroškega kuskusa, v katerem so lahko namesto mesa ribe oz. je samo zelenjavni. Če ga ni več v arhivu oz. ga ne najdete, mi sporočite in ga bom napisala še enkrat. Sicer pa, ko sem že ravno omenjala maroški kuskus - imam maroško kuharico (v kateri je tudi nekaj jedi s kuskusom, a so po večini mesne) in če koga zanima kak tradicionalni recept, naj sporoči in ga bom prevedla in napisala.

neznan uporabnik

12. okt 2001 13:54

Kus kus lahko pripravite tudi v solati (hladnemu dodate na kocke narezano zelenjavo po želji in solatni preliv). Pri nas se najbolje obnese kot priloga h kaki smetanovo/zeliščni omaki, zelo "paše" zraven peteršilj. Polento pa natlačite v pekač (lahko pa kupite tudi kar tisto že kuhano), narežite na rezine. Rezine polente polagajte v pekač izmenično z rezinami popečene zelenjave (bučke, paprika, šampinjoni)- v obliki strešnikov. Potresite s sirom in zapecite v pečici. Polenta je lahko tudi osnova za - v vašem primeru vegetarijansko - pizzo - namesto krušnega testa uporabite kuhano polento, naprej pa oblagate po željah. Rezine mozzarele, sveže paprike, šampinjoni, pelati, pikanten sir, tunina - kar vam srce poželi. Pečete samo toliko časa, da se sir raztopi in malo zapeče, v zelo vroči pečici. LP, tinca

neznan uporabnik

12. okt 2001 18:48

Vsem, ki ste se potrudile in napisale predloge, najlepša hvala. Maya may: hvala, našla sem vaš recept za kus kus, malo ga bo sicer treba prirediti, ker je v njem toliko mesa, kot ga jaz do konca življenja ne bom pojedla ;), ampak nič zato. Pa še idejo ste mi dali: bom res malo pobrskala po francoskih straneh, tam imajo teh receptov zagotovo dovolj.

neznan uporabnik

12. okt 2001 19:48

Hej, meso se lahko brez težav nadomesti s pečeno ribo (povaljano v moki in pečeno na nekaj kapljivah olja, pri tem je potrebno paziti, da se ne prilepi na posodo), še bolje pa s kuhano ribo.

neznan uporabnik

16. okt 2001 10:21

Mayi May Zelo rad bi kakšen tradicionalni maroški recept! Pa še to: jem vse, tudi meso me nič ne moti. Lepa hvala že v naprej in lp, Riko P.S. Poiskal pa bom tudi tistega za kus kus, ki ga je našla mc maya. Škoda, da ni navedla datuma. R Ri Po

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti