Dieta kemičnega razkroja

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

11. feb 2006 21:02

Jaz imam z vsemi takimi in drugačnimi dietami zelo slabe izkušnje. Vse kar je šlo dol, je šlo še hitreje gor, pa še malo zraven. Za moje pojme je edina rešitev spremenjen način prehranjevanja za celo življenje. Saj vemo, kaj se zgodi, ko zaključimo z dieto. Glej zgoraj!! To je razlog, da sem se preusmerila na Montignacov način prehranjevanja, ki je podprt tudi s strani strokovnjakov. Tudi z ogljikovimi hidrati ste lahko zasvojeni in Proč s sladkorjem temeljita na enakih principih in sta napisani s strani zdravnikov. Skratka podpirata Montignaca, samo bolj strokovno sta napisani. Pa na gibanje ne pozabite. In res je Glikemični indeks dela "čudeže". lp Julija

ligojna  

član od: 22.12.2003

sporočila: 1501

11. feb 2006 23:35

Julya je napisal/a:
Jaz imam z vsemi takimi in drugačnimi dietami zelo slabe izkušnje. Vse kar je šlo dol, je šlo še hitreje gor, pa še malo zraven. Za moje pojme je edina rešitev spremenjen način prehranjevanja za celo življenje. Saj vemo, kaj se zgodi, ko zaključimo z dieto. Glej zgoraj!! To je razlog, da sem se preusmerila na Montignacov način prehranjevanja, ki je podprt tudi s strani strokovnjakov. Tudi z ogljikovimi hidrati ste lahko zasvojeni in Proč s sladkorjem temeljita na enakih principih in sta napisani s strani zdravnikov. Skratka podpirata Montignaca, samo bolj strokovno sta napisani. Pa na gibanje ne pozabite. In res je Glikemični indeks dela "čudeže". lp Julija
Tu zraven se pa še jaz podpišem. Vesna Leben

martedza  

član od: 11.2.2006

sporočila: 4

11. feb 2006 23:56

Jah sej vidim da ste tukej skorej vse zlo proti sam kaj nej rečem... Nekak sem se prvič v živlenju res res res odločla, da bo treba neki nardit s svojimi kilami... pa sem se začela "mal gibat" pa s tole dieto-ker sem pač na več koncih zasledila, da so bli nekateri z njo uspešni in ni blo yo-yo efekta... Da po večini diet več dobiš kot zgubiš...ja, tut možno-pravjo pa, da gre osel sam enkrat na led (((človk pa, dokler se ne nauči drsat...))) No bomo vidli, kaj bo iz tega. Mam namen pač striktno držat neki časa tole dieto-če bo pa yo-yo, se vam pa pridem zjokat Še vedno bom vesela. če bi se najdu kdo, ka bi mi še na prejšnja vprašanja znal kej povedat... pa še s to tuno(ker jih pač ravno mamo ful nakupljenih doma...)če se pač je riomare pa olje ven odlije...sej vem, da je maščoba pa da v osnovi ni ok sam usaj da teh kuplenih pixen zmanjka...a je tolk zlo zlo narobe??? No pa pozdravček vsem!!! martedza Sporočilo je spremenil(a) martedza dne 11. feb 2006 23:58:17 Sporočilo je spremenil(a) martedza dne 12. feb 2006 00:14:41

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

12. feb 2006 9:18

Nekaj podobnega sta pred leti prakticirala prijatelja. Ne vem, če je bilo točno to, bilo pa je zelo veliko mesa oziroma beljakovin. Strogo sta se držala in dieta je pomagala. Lp Mimika

martedza  

član od: 11.2.2006

sporočila: 4

12. feb 2006 11:44

O Mimika hvala za mal spodbude!!! Sem pa htela še nekej prašat... Pri tejle dieti piše za Gaudo z manj maščobe da jo mormo papcat-a to sploh obstaja taka gauda??? Sem našla Gaudo, Gavdo, Gavdarja...pa so vsi polno- al pa tričetrtmastni!!!!! To mi pač ne zgleda glih pretirano "z manj maščobe" Kaj pravte kr na Samostanca...? Sej bi že kr zamenjala, pa une Tuc krekerje tut sam me mejčken "moti" da je tolk poudarjen da ne smemo nikakor nobenih jedi zamenjevat...

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

12. feb 2006 17:21

Če mene vprašaš, sir je sir. Lahko vzameš Samostanskega, Jošta (obstaja tudi light varianta), Lahko Livado...... lp Julija

Irena19  

član od: 5.1.2004

sporočila: 319

12. feb 2006 20:42

Tudi jaz se strinjam z Julyo in Ligojno. Malo, zelo malo je takih karakterjev, ki zdržijo po končanih dietah in se ne zredijo nazaj. Vprašanje je, če se splača, ker že vnaprej vemo za jo-jo efekt, pa vsa razočaranja, ki se pojavijo ob ponovnem povišanju teže. Ne vem, ob koliko različnih dietah sem poskusila znižati svojo težo. Najdalj sem obdržala svojo težo in konfekcijsko številko 38-40 po točkovni dieti in celutronu. Ne smem pozabiti napisati, da sem vsak dan telovadila, tekla, hodila na Šmarno goro in še kam. Pa vegetarijanka sem bila. V zadnjih treh letih sem se dvakrat odločila za 3MD in obakrat me je jo-jo efekt dohitel, ker mi je bilo tako lepo spet kdaj pa kdaj jesti "prepovedano" hrano. Kljub kolesarjenju in malo telovadbe so kilogrami naraščali. Letos, takoj po praznikih, sem se odločila najprej za 3MD, da sem izgubila začetno vodo, nato sem začela z Montignacom, ne dieto, ampak novim načinom prehranjevanja. Rezultati so tu, vidni in otipljivi. Najboljše pri vsem je to, da nisem lačna. Spet jem "konkretno" hrano dopoldan in zato lažje dočakam kosilo. Popijem kakšen kozarec vode več. Samo toliko! Odločitev je seveda tvoja. nočko Irena

martedza  

član od: 11.2.2006

sporočila: 4

19. feb 2006 12:24

Zdravo, punce! Evo me spet mal... še kar vedno vztrajam na tej "dieti" pa zaenkrat mi še ni hudega...(upam tut da ne bo potem, ko neham z njo) Malo sem res zgubila pa saj po manj ko dveh tednih tudi ne pričakujem, da zrak ratam! A mam že kej družbe ali sem še vedno edina tako nora, da sem na tej dieti? Vidim, da vas je veliko zagovornic Montignaca-sej menda je res ok, ampak kaj pa če mora bit hrana za celo familijo pa se ne strinjajo...a ima katera izkušnje pa je lahko usklajevat(res ne poznam njegovega sistema...) Sej mogoče pa bomo kdaj kašno "družinsko usekal"... Nebi nobenemu škodovalo... A bi mi lahko katera še pojasnila, kaj je to celutron?(sliši se mi ko en stroj pa mi prav nič "prikupno" ne deluje...) Nč, punce, lepo bodite! Papa martedza

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. feb 2006 17:11

Martedza, Montignaca lahko "fura" cela družina. Pač njim, če želijo, zraven mesa in zelenjave daš krompir, testenine......... . Malo skombiniraš pa je. Moji so povsem zadovoljni. Tudi moški del. In čedalje večkrat se zgodi, da rečejo, da ni treba zanje nič dodatnega skuhat. Saj Montignac te ne pusti lačnega, le kombinacije moraš upoštevat. OH ne smeš mešati z B in M. Ti pa priporočam, da si vsekakor prebereš knjigo, najbolje, da si jo nabaviš, ker jo boš morala večkrat uporabiti. Jaz jo prebiram kar naprej. Imaš pa na netu tudi e-verzijo. lp Julija

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

19. feb 2006 17:30

Našla članek o dietah in tale dieta Montignaca ni na slabem glasu Mogoče bo še koga zanimalo zato prilagam spodaj link http://www.osebnitrener.com/clanki/diete.htm Sporočilo je spremenil(a) carmen dne 19. feb 2006 17:33:29

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti