Nezrel pršut

neznan uporabnik
tema odprta - 11. okt 2001 13:27 | ogledi: 2.627 | odgovori: 8

Lepo pozdravljeni vsi skupaj!

Mislim, da imam tokrat eno prav zagonetno! So monji ljubi starsi dobili v dar en prsut, pa so bili malo pametni in so ga takoj razrezali in po kosih dali v skrinjo. Sedaj sem dobila tudi jaz en kos in ko se odtali ugotovim, da sploh še ni bil in ni zrel!!! Tak prsut, pa lahko verjamete NI uziten. Vprasala sem mesarja kaj lahko naredim, pa mi ni vedel pomagat, ces da je se prezgodaj za dodatno susenje, da pa se mi lahko mirne voljew in mimogrede pokvari! Torej! Razen pecenja pod jajckom mi ne pride nic pametnega na misel, tako, da ce ima kdo kaksno idejo, kako ta nezrel prsut prakticno ponucat, lepo prosim.......!! Ce se mi pokvari, veste kam bo romal, to se mi pa zdi moralno nesprejemljivo glede na trenutno stanje v svetu!

Lp,

sara prelogar

neznan uporabnik

11. okt 2001 16:05

Živjo! Po mojem mnenju bi tak pršut lahko prav prišel tudi v kakšni smetanovi omakci za čez testenine. Takšno omako sem že jedla v restavracijah, vendar natančnega recepta ne poznam. Sama bi prepražila čebulo, dodala pršut, zalila s smetano, dodala začimbe ter solila in poprala. najbrž bi bilo kar okusno... Sicer pa sem prepričana, da se tak ali kakršenkoli podoben recept najde v marsikateri kuharici. Lp, Ana

neznan uporabnik

11. okt 2001 18:45

Hojla veverica! Ja mas prav, samo problem pride, ce imas kilo nezrelega prsuta, upam, da razumes, da ne moremo vsak dan jest testenin s prsutom! sara prelogar

neznan uporabnik

11. okt 2001 19:05

Kaj pa če bi poskusila kockice ali tanke rezinice tegale nezrelega pršuta dat med kak zelenjavni narastek ali krompirjevo zloženko? Jaz osebno bi zadevo najprej malo prepražila in šele potem dodala ostalim sestavinam. Lahko bi ga uporabila tudi kot sestavino za nadev za paprike, kake ohrovtove zvitke ipd., pa tudi v nadevih za jajčevce in bučke bi se dobro obnesel. Ampak cele kile naenkrat pa ne bi znala porabit -edino v nadevanih paprikah, ki jih naredite "na zalogo" in potem zamrznete. Pa ne pozabite jedi s pršutom soliti manj kot običajno, sicer bodo preslane! lp, maja

neznan uporabnik

11. okt 2001 20:10

Živjo! Maja mi je dala nove ideje... Pršut se uporablja tudi kot nadev pri lignjih na žaru (ampak je žal sezona že mimo), lahko z njim obložimo razne zrezke, lahko z njim izboljšamo pizzo,... Po mojem mnenju ga lahko uporabimo povsod, kjer bi sicer uporabili šunko. Mogoče se mi porodi še kakšna ideja in vam jo sporočim. Do takrat pa vam želim čim več veselja ob kuhi in dober tek! Ana

neznan uporabnik

11. okt 2001 22:54

Še dve idejci: Prva: kupiš veelik zrezek, nanj naložiš rezine pršuta, kako kumarico, jajček, ali ostalo kramo po okusu, pa vse skupaj zviješ v rolado..pa porineš v pečico..pa spečeš in poješ. Različica: manjši zrezki-roladice, t.i. zvitki; druga ideja so pa slavni italijanski zrezki saltimbocca - na zrezke z zobotrebcem nabodeš rezino pršuta in list žajblja.

neznan uporabnik

12. okt 2001 11:26

Hojla, krasni ste vsi skupaj, krasne idejce. Mi je pa tudi prislo na misel, da bi ga skuhala, saj veste, kuhan prsut od "Krasa". Kaj jaz vem... to bi bila nekratna resitev. Mogoce kdo ve, ce bi mogla zraven kaj posebnega dodat, ali samo skuhat? sara prelogar

neznan uporabnik

12. okt 2001 14:56

Pršut lahko tudi zaviješ v kvašeno testo in ga daš peči v pečico. To je vsa umetnost, le to ne vem koliko časa ga je treba peči. C.

neznan uporabnik

15. okt 2001 11:47

Hojla! Toliko, da vas obvestim. Pisala sem v "KRAS" Sezano. Kjer so mi svetovali, da ga kar skuham, tako kot sink za veliko noc! Zdaj je tam kuhan in mislim da tudi dober. Toliko, ce bo se kdaj kdo imel take probleme. Lp, sara prelogar

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti